Bohoušův syn (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 45 min

Tak tohle pro mě bylo obrovské překvapení, léta jsem žil v domnění, že Bohouš nemá druhý díl, čili moje vlastní premiéra proběhla 28.9. 2012 a stála za to ! Výborná česká klasická crazy komedie 70. let plná vynikajících českých herců, užil jsem si to parádně. ( A ještě víc to, že svým hodnocením dostávám druhého Bohouše tam, kam patří, totiž do červených:)(29.9.2012)

Soudruzi se po dlouhých 7 letech rozhoupali natočit nastavovanou kaši legendárního Bohouše, ale už to není ono. Je tu sice výborný Milda Kopecký, ale Menšík hraje nějak zabrzděně a chybí tu geniální hospodský Sovák, co si budeme povídat. Hlinomaz blábolí tak, jak je ostatně zvyklý. Herecky z toho asi nejlépe vychází Janžurka. Nedokázal jsem se zbavit dojmu, že původní Bohouš měl drajv Pražského jara, zatímco jeho pokračování je už jen normalizační taškařice hodná tak formátu Televarieté. Závěrečná omáčka - scéna na nádraží - dílo už úplně potápí.(20.1.2016)

Úspěch televizní povídky o turistovi vsadícísiho se s hospodským že má skutečně hlad jako bernardýn nenechal tvůrce chladným a 7. let poté se k tématu vrátili. Nový příběh už obsahuje daleko více postav, je jednou tolik delší a nejde už tak tolik o bernardýna jako o onoho turistu, který se tu objevuje dokonce i z celou svojí rodinou. Sází se kudy chodí a má s tím potíže i v zaměstnání. K sázce, kde je v hlavní roli opět bernardýn, dojde v restauraci někde u lesa, kde má dojít k jisté pomstě, ale nakonec se z toho vyvine estrádní taškařice, při které dojde k poučení na obojích stranách. Při srovnání s předchozím snímkem už toto nedosahuje oné kvality, ale jinak se jeví jako další televizní komedie, kde excelují Vladimír Menšík, Miloš Kopecký, Josef Hlinomaz a Iva Janžurová, která posledním dvěma vřele přihrává. Za zmínku také stojí, že se tu v dětských rolích objevují Michal Dlouhý a Mahulena Bočanová. Zrovna u ní se tato role po-zapomíná, což je škoda. Po seriálu 'Chalupáři' to byla pro ní druhá herecká příležitost.(1.2.2016)

• LadyPupu

Nejsilnější je tahle komedie v manželských přestřelkách Janžurové a Kopeckého. "Lojzíčku, víš, že já nikdy nevím, jestli ty jseš ještě v pubertě nebo už jsi senilní?" Menšík taky dobrej, na rozdíl od jeho manželky v podání Tvrzníkové, protože ta kdyby tu nebyla, tak se houby stane. Apropós houby. O těch to je taky. Jinak slabší dílko. S původním Bohoušem to má společného jenom toho bernardýna.(14.1.2016)

Na soustředěnou a precizní mikrokomedii navazuje po sedmi letech podstatně volnější, rozptýlený, rozbíhavý, ale také živější, ba živelnější snímek, který působí jako jedna velká improvizace. A protože v improvizacích tryská humor jedině z přirozenosti, z bytostné hravosti a radosti komunikovat a sdílet spolu to nejbeznadějnější i to nejšťastnější a právě zde se sešli ti praví, lze s úlevou říci, že se Pepa potatil.(30.12.2018)

• - Při natáčení způsobil bernardýn osmileté Mahuleně Bočanové zranění na hlavě, ze kterého pochází její jizva o 32 stezích. (hermiona)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v rôznych lokalitách mesta Písek. (dyfur)

• - Stanice vlakového nádraží, kde se točila závěrečná scéna, je ve skutečnosti stanice Písek - město. Jako exteriér restaurace posloužila Chata Živec v Píseckých horách. (yarsk)