Bohoušův syn (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 45 min

• LadyPupu

Nejsilnější je tahle komedie v manželských přestřelkách Janžurové a Kopeckého. "Lojzíčku, víš, že já nikdy nevím, jestli ty jseš ještě v pubertě nebo už jsi senilní?" Menšík taky dobrej, na rozdíl od jeho manželky v podání Tvrzníkové, protože ta kdyby tu nebyla, tak se houby stane. Apropós houby. O těch to je taky. Jinak slabší dílko. S původním Bohoušem to má společného jenom toho bernardýna.(14.1.2016)

O pár let mladší snímek než původní Bohouš. Náš starý bernardýn už není bohužel mezi námi , a tak zanechal svého potomka. Příběh je sice v bleděmodrém ten, který všichni dobře známe, ale na Silvestra to odpostíme. Sováksa nahradil neméněkvalitní Milda Kopecký. V příběhu si zahrálo víc herců. Dnes bychom řekli, že je více výoravný, nebo spíš už né tak komorní. Ale sranda, jak by řekl pan Werich, je pořád.(31.12.2015)

Úspěch televizní povídky o turistovi vsadícísiho se s hospodským že má skutečně hlad jako bernardýn nenechal tvůrce chladným a 7. let poté se k tématu vrátili. Nový příběh už obsahuje daleko více postav, je jednou tolik delší a nejde už tak tolik o bernardýna jako o onoho turistu, který se tu objevuje dokonce i z celou svojí rodinou. Sází se kudy chodí a má s tím potíže i v zaměstnání. K sázce, kde je v hlavní roli opět bernardýn, dojde v restauraci někde u lesa, kde má dojít k jisté pomstě, ale nakonec se z toho vyvine estrádní taškařice, při které dojde k poučení na obojích stranách. Při srovnání s předchozím snímkem už toto nedosahuje oné kvality, ale jinak se jeví jako další televizní komedie, kde excelují Vladimír Menšík, Miloš Kopecký, Josef Hlinomaz a Iva Janžurová, která posledním dvěma vřele přihrává. Za zmínku také stojí, že se tu v dětských rolích objevují Michal Dlouhý a Mahulena Bočanová. Zrovna u ní se tato role po-zapomíná, což je škoda. Po seriálu 'Chalupáři' to byla pro ní druhá herecká příležitost.(1.2.2016)

Soudruzi se po dlouhých 7 letech rozhoupali natočit nastavovanou kaši legendárního Bohouše, ale už to není ono. Je tu sice výborný Milda Kopecký, ale Menšík hraje nějak zabrzděně a chybí tu geniální hospodský Sovák, co si budeme povídat. Hlinomaz blábolí tak, jak je ostatně zvyklý. Herecky z toho asi nejlépe vychází Janžurka. Nedokázal jsem se zbavit dojmu, že původní Bohouš měl drajv Pražského jara, zatímco jeho pokračování je už jen normalizační taškařice hodná tak formátu Televarieté. Závěrečná omáčka - scéna na nádraží - dílo už úplně potápí.(20.1.2016)

Protože se Bohoušův syn v televizi objevuje narozdíl od originálu vzácně, viděl jsem ho až dosud jen jednou v dětství a měl na něj dost neurčité vzpomínky. Teď ale musím říct, že není horší. Z původní sestavy zůstal jen Menšík a předmětem zápletky je pomsta. Miloš Kopecký je bratrem Jiřího Sováka z prvního Bohouše (raději nepřemýšlím, proč byl Sovák Randa, Kopecký Fanta a oba křestním jménem Alois - asi je to zvláštní rodina) a majitelem Bohoušova syna Pepy. Tak jako bratr vede horský hotýlek nevalné úrovně a vláká Menšíka do zdánlivě předem prohrané sázky. Ta je o něco komplikovanější než původní a vyžaduje účast více lidí. Jde o to, zda se potvrdí Kopeckého furiantské tvrzení, že bernardýn umí hledat houby. Chvilka soudruhování na začátku a trochu nastavovaný konec maličko kazí dojem, jinak je to velmi zábavná komedie a pořád šlape jako hodinky. 90%(3.4.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v rôznych lokalitách mesta Písek. (dyfur)

• - Při natáčení způsobil bernardýn osmileté Mahuleně Bočanové zranění na hlavě, ze kterého pochází její jizva o 32 stezích. (hermiona)

• - Ve scéně s chlebíčky někdo ze štábu rukou zjevně nadhodí tác. (Nethall)