Bohoušův syn (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 45 min

Pokračování kratší televizní komedie Bohouš s názvem Bohoušův syn (mimochodem bernardýn pojmenovaný jako Josef) už postrádá na originalitě souboje psa a jedlíka. První třetina z podniku o Menšíkovi, který se rád sází, je zcela zbytečná, druhá třetina je velmi vtipná a zbytek je už zase spíš jen na dojetí. Navíc celá sázka je vycucaná z prstu a působí hrozně uměle. Přesto ale nelze říct, že by to bylo špatné, člověk se určitě zasměje, ale jedničce to nesahá ani po druhý buřtík na buřt věnci.(2.2.2016)

Na soustředěnou a precizní mikrokomedii navazuje po sedmi letech podstatně volnější, rozptýlený, rozbíhavý, ale také živější, ba živelnější snímek, který působí jako jedna velká improvizace. A protože v improvizacích tryská humor jedině z přirozenosti, z bytostné hravosti a radosti komunikovat a sdílet spolu to nejbeznadějnější i to nejšťastnější a právě zde se sešli ti praví, lze s úlevou říci, že se Pepa potatil.(30.12.2018)

• LadyPupu

Nejsilnější je tahle komedie v manželských přestřelkách Janžurové a Kopeckého. "Lojzíčku, víš, že já nikdy nevím, jestli ty jseš ještě v pubertě nebo už jsi senilní?" Menšík taky dobrej, na rozdíl od jeho manželky v podání Tvrzníkové, protože ta kdyby tu nebyla, tak se houby stane. Apropós houby. O těch to je taky. Jinak slabší dílko. S původním Bohoušem to má společného jenom toho bernardýna.(14.1.2016)

Poněkud volné pokračování Bohouše po několika letech, už ne čb, ale v barvě. Dialogy zde nejsou tak břitké a vůbec se děj díky málo razantnímu střihu táhne daleko více a nespěje k jednoznačnému vyvrcholení. A ten konec na nádraží? Pro mravní potrestání sázkaře Konvalinky asi nezbytné, ale z pohledu soudržnosti příběhu už jaksi nadbytečné. Slabší 3*. P.S.: hospoda V Živci nad Pískem vypadá prakticky stejně i po čtyřiceti letech a to - což mě překvapilo - včetně dřevěných laviček a stolků v přilehlém lese.(6.3.2016)

Je velice sympatické, že se tvůrci nadále nezabývají zápetkou o jídle, nejedná se tedy o "Bohoušův" odvar, ale o téměř rovnocenné pokračování. Nápad se sázkami je zde využit na maximum, i když závěr se mi zdál už malinko překombinovaný. Ale mezi herci to očividně jiskří a celé je to velice příjemné. 75%.(6.5.2011)

• - Stanice vlakového nádraží, kde se točila závěrečná scéna, je ve skutečnosti stanice Písek - město. Jako exteriér restaurace posloužila Chata Živec v Píseckých horách. (yarsk)

• - Při natáčení způsobil bernardýn osmileté Mahuleně Bočanové zranění na hlavě, ze kterého pochází její jizva o 32 stezích. (hermiona)

• - Ve scéně s chlebíčky někdo ze štábu rukou zjevně nadhodí tác. (Nethall)