Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volné pokračování komedie Bohouš, tentokrát pod taktovkou režiséra F. Filipa.
Z notorického sázkaře Konvalinky (Vladimír Menšík) se stal postrach podniku. Dokáže proměnit v sázku cokoli. Při jedné takové sázce, kdy se nestydí pro výhru zneužít ředitele, si ho všimne bratr majitele Bohouše (Miloš Kopecký), který je zde na návštěvě u kamaráda. Po zjištění, kdo Konvalinka ve skutečnosti je, se rozhodne sázkaře vytrestat. Jelikož pracuje jako vedoucí malé jihočeské hospůdky, rozehraje velkou akci k potrestání Konvalinky. V tomto plánu mu sekundují jeho koumácký tchán (Josef Hlinomaz) a Bohoušův syn bernardýn Pepa. K jejich smůle se do komplotu vloží žena vedoucího hospůdky (Iva Janžurová), která Pepu nesnáší a tak se bohužel potrestání nezdaří. A nebo ano? (KOCOUR-1)

(více)

Recenze (54)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Bohouš je zkrátka Bohouš a jen jeden. Pokračování Bohoušův syn už není tak zajímavé. A to navzdory tomu, že se v něm pohybují výborní herci. První díl měl neopakovatelnou atmosféru. Druhý díl naštěstí neleze podruhé do stejné řeky. I tak ale chybí humornější hlášky, kterých se to v prvním díle jen hemžilo. Vůbec samotná pomsta nedává smysl. Jiří Sovák se totiž chtěl vsadit sám od sebe a Vladimír Menšík rozhodně nepodváděl. I tak ale pořád dobří herci udělají i z prkotiny docela slušnou podívanou. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Co dovedou herecké osobnosti vykouzlit z banálního příběhu? Sázkaři byli v každé době. Řada z nich prosází kdeco. Třeba výplatu. V jedné hospodě stále chybí automat, který jeden hráč rozmlátil. Pokud toho hráče znáte, tak ho prosím nahlaste. Děkuji. V.Menšík, Pepík Hlinomaz (doufám, že každý fanoušek dobrých českých herců má jedinou knihu o něm samém, jinak rychle do obchodu a antikvariátu), M. Kopecký (snad taky všichni máte knihu o M.Kopeckém, jinak vyšel dotisk) a další z toho dokázali udělat pěkné představení, pod taktovkou osvědčeného F.Filipa. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Pokračování, kterému podle mého soudu schází velká část Bohoušovy kouzelné atmosféry. Kadence vtipů není ani zdaleka tak omračující a film, který je o dvacet minut delší než "první díl", mi připadal dost rozvleklý (obzvlášť závěrečných deset minut). Herci byli pochopitelně dobří (co taky čekat od tak sympatické sestavy), Filipova režie rovněž... Ale jednoduše si nedovedu představit, že bych se na Bohoušova syna díval tak rád a tak často jako na jeho otce. ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Na soustředěnou a precizní mikrokomedii navazuje po sedmi letech podstatně volnější, rozptýlený, rozbíhavý, ale také živější, ba živelnější snímek, který působí jako jedna velká improvizace. A protože v improvizacích tryská humor jedině z přirozenosti, z bytostné hravosti a radosti komunikovat a sdílet spolu to nejbeznadějnější i to nejšťastnější a právě zde se sešli ti praví, lze s úlevou říci, že se Pepa potatil. ()

ondrula 

všechny recenze uživatele

Soudruzi se po dlouhých 7 letech rozhoupali natočit nastavovanou kaši legendárního Bohouše, ale už to není ono. Je tu sice výborný Milda Kopecký, ale Menšík hraje nějak zabrzděně a chybí tu geniální hospodský Sovák, co si budeme povídat. Hlinomaz blábolí tak, jak je ostatně zvyklý. Herecky z toho asi nejlépe vychází Janžurka. Nedokázal jsem se zbavit dojmu, že původní Bohouš měl drajv Pražského jara, zatímco jeho pokračování je už jen normalizační taškařice hodná tak formátu Televarieté. Závěrečná omáčka - scéna na nádraží - dílo už úplně potápí. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Při natáčení způsobil bernardýn osmileté Mahuleně Bočanové zranění na hlavě, ze kterého pochází její jizva o 32 stezích. (hermiona)
  • Ve scéně s chlebíčky někdo ze štábu rukou zjevně nadhodí tác. (Nethall)
  • Stanice vlakového nádraží, kde se točila závěrečná scéna, je ve skutečnosti stanice Písek - město. Jako exteriér restaurace posloužila Chata Živec v Píseckých horách. (yarsk)

Reklama

Reklama