poster

Bohoušův syn (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 45 min

 • WANDRWALL
  ***

  Co dovedou herecké osobnosti vykouzlit z banálního příběhu? Sázkaři byli v každé době. Řada z nich prosází kdeco. Třeba výplatu. V jedné hospodě stále chybí automat, který jeden hráč rozmlátil. Pokud toho hráče znáte, tak ho prosím nahlaste. Děkuji. V.Menšík, Pepík Hlinomaz (doufám, že každý fanoušek dobrých českých herců má jedinou knihu o něm samém, jinak rychle do obchodu a antikvariátu), M. Kopecký (snad taky všichni máte knihu o M.Kopeckém, jinak vyšel dotisk) a další z toho dokázali udělat pěkné představení, pod taktovkou osvědčeného F.Filipa.(26.8.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Úspěch televizní povídky o turistovi vsadícísiho se s hospodským že má skutečně hlad jako bernardýn nenechal tvůrce chladným a 7. let poté se k tématu vrátili. Nový příběh už obsahuje daleko více postav, je jednou tolik delší a nejde už tak tolik o bernardýna jako o onoho turistu, který se tu objevuje dokonce i z celou svojí rodinou. Sází se kudy chodí a má s tím potíže i v zaměstnání. K sázce, kde je v hlavní roli opět bernardýn, dojde v restauraci někde u lesa, kde má dojít k jisté pomstě, ale nakonec se z toho vyvine estrádní taškařice, při které dojde k poučení na obojích stranách. Při srovnání s předchozím snímkem už toto nedosahuje oné kvality, ale jinak se jeví jako další televizní komedie, kde excelují Vladimír Menšík, Miloš Kopecký, Josef Hlinomaz a Iva Janžurová, která posledním dvěma vřele přihrává. Za zmínku také stojí, že se tu v dětských rolích objevují Michal Dlouhý a Mahulena Bočanová. Zrovna u ní se tato role po-zapomíná, což je škoda. Po seriálu 'Chalupáři' to byla pro ní druhá herecká příležitost.(1.2.2016)

 • xenopus
  ***

  Poněkud volné pokračování Bohouše po několika letech, už ne čb, ale v barvě. Dialogy zde nejsou tak břitké a vůbec se děj díky málo razantnímu střihu táhne daleko více a nespěje k jednoznačnému vyvrcholení. A ten konec na nádraží? Pro mravní potrestání sázkaře Konvalinky asi nezbytné, ale z pohledu soudržnosti příběhu už jaksi nadbytečné. Slabší 3*. P.S.: hospoda V Živci nad Pískem vypadá prakticky stejně i po čtyřiceti letech a to - což mě překvapilo - včetně dřevěných laviček a stolků v přilehlém lese.(6.3.2016)

 • Oskar
  *****

  Protože se Bohoušův syn v televizi objevuje narozdíl od originálu vzácně, viděl jsem ho až dosud jen jednou v dětství a měl na něj dost neurčité vzpomínky. Teď ale musím říct, že není horší. Z původní sestavy zůstal jen Menšík a předmětem zápletky je pomsta. Miloš Kopecký je bratrem Jiřího Sováka z prvního Bohouše (raději nepřemýšlím, proč byl Sovák Randa, Kopecký Fanta a oba křestním jménem Alois - asi je to zvláštní rodina) a majitelem Bohoušova syna Pepy. Tak jako bratr vede horský hotýlek nevalné úrovně a vláká Menšíka do zdánlivě předem prohrané sázky. Ta je o něco komplikovanější než původní a vyžaduje účast více lidí. Jde o to, zda se potvrdí Kopeckého furiantské tvrzení, že bernardýn umí hledat houby. Chvilka soudruhování na začátku a trochu nastavovaný konec maličko kazí dojem, jinak je to velmi zábavná komedie a pořád šlape jako hodinky. 90%(3.4.2010)

 • vypravěč
  *****

  Na soustředěnou a precizní mikrokomedii navazuje po sedmi letech podstatně volnější, rozptýlený, rozbíhavý, ale také živější, ba živelnější snímek, který působí jako jedna velká improvizace. A protože v improvizacích tryská humor jedině z přirozenosti, z bytostné hravosti a radosti komunikovat a sdílet spolu to nejbeznadějnější i to nejšťastnější a právě zde se sešli ti praví, lze s úlevou říci, že se Pepa potatil.(30.12.2018)

 • - V kuchyni poletují netopýři, což byl dříve ve studiích běžný problém. (Nethall)

 • - Ve scéně s chlebíčky někdo ze štábu rukou zjevně nadhodí tác. (Nethall)

 • - Stanice vlakového nádraží, kde se točila závěrečná scéna, je ve skutečnosti stanice Písek - město. Jako exteriér restaurace posloužila Chata Živec v Píseckých horách. (yarsk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace