Playing with Fire

USA, 2008, 84 min

David DeCoteau

Howard Wexler
  • Jocho

Tento film bol tým naj... vlastne ani neviem, kde začať. Je veľa blbých filmov, ktoré nedostali do vienka poriadny scenár, pri tomto filme mám ale pocit, že sa k peru a papieru dostal niekto, kto pozeral strašne veľa porna. A telenoviel. Skutočne, nesmejte sa, tento snímok má s telenovelami a pornom spoločného naozaj veľa. Napríklad také vzťahy; znudená bohatá beštia sa spolu s partiou ďalších znudených beštií a beštiov rozhodnú zničiť život jednému ťulpasovi. Pán ťulpas je slušný doktorant, ktorý vlastní slušné dievča, ale akosi cíti, že slušnosti má v živote akosi príliš, svätožiara mu znižuje prietok krvi (nie, tentokrát to nie je do mozgu), a tak sa rozhodne dodrbať si život jediným vstupom do klubu, kde sa chodí robiť si maléry. Viac prezrádzať nebudem. Ono to je celé myslené veľmi dramaticky, herci pózujú ako môžu, ale kamera je stále akási... pornová. Či za to môže framerate, alebo jej stojanová statickosť, počasť celej doby som sa nemohol zbaviť dojmu, že sa predo mnou rozbieha (neskutočne dlho) nejaká pornoscéna. A keď už to vyzeralo na poriadnu akciu (slovo "zvádzanie" nie je v názve pre nič za nič), odrazu STRIH a poďho zase kecať o tom ako pekne sa všetky tie intrigy zamotávajú. Aspoň, že herečky vyzerali k svetu.(8.6.2011)

• dots24

Myslím že tu hovorí za všetko, že deň po pozretí som absolútne zabudol o čom to bolo a nevedel som si vybaviť nič iné len že som pár minúť pred koncom zaspal. Pamätám si ešte istý pocit znechutenosti a nevôľu to vôbec dopozerať ale to je asi tak všetko. Okrem toho že si pri tom neveriacky pokrútite hlavou, nečakajte nič iné.(26.5.2015)

• ljukyljuk

Ako hodnotenie, si myslím, že postačí časť rozhovoru o tomto filme s mojou kamoškou: "Vieš, že sme to v návale nevôle učiť sa naozaj pozerali? Ale po tom, ako dostala mozgovú mŕtvicu z alkoholu, sme sa ako reálne rozmýšľajúce medičky rozhodli ísť radšej spať :D" Ja som to dopozeral len z čistej zvedavosti a tiež som mal pocit, že ma asi chytí nejaká tá mŕtvica.(25.6.2011)