poster

Eva Braun - Hitlerova milenka (TV film)

 • Česko

  Zamilovaná do Adolfa Hitlera

 • Česko

  Adolf a Eva: Příběh jedné lásky

 • Francie

  Eva Braun dans l'Intimité d'Hitler

 • anglický

  In Love with Adolf Hitler

Dokumentární / Historický

Francie, 2007, 71 min (Alternativní: 52 min)

Scénář:

Daniel Costelle

Kamera:

Eva Braun

Hrají:

Richard Berry (vyp.), Eva Braun (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Hermann Göring (a.z.)
 • Autogram
  ****

  Eva Braunová tu nie je len Hitlerova milenka, sekretárka a gymnastka, ale hlavne filmárka a fotografka. Vytvorila pre históriu množstvo záberov a filmov, prieči sa mi napísať cenných, ktoré by inak vôbec neexistovali. Vzhľadom na to, koho filmovala, mala k dispozícii na tú dobu veľmi kvalitný farebný materiál. Účel záberov mal byť po vyhratej vojne celkom iný, takto slúžia ako dokument tej doby a súkromia históriou odsúdených osobností.(30.3.2018)

 • consuela1
  *****

  Zajímavý dokument, který kromě velmi známých záběrů obsahuje záběry zcela neznámé i pro hlubší znalce daného tématu. Eva Braunová po obdržení kamery jako dárku od Vůdce dokumentovala běžné, ale i pozoruhodné události svého života- můžeme tak sledovat ji samu, její rodinu, přátele na večírcích, ale v centru zájmu je samozřejmě Adolf Hitler, kterého nám dokument nabízí v neformálním domácím prostředí jako milovníka dětí, zvířat, jako člověka unaveného a odpočívajícího, dokonce v brýlích, které na veřejnosti úzkostlivě tajil, ale i jako Vůdce který láskou k Německu žije a zemře, po boku veličin své doby ať z německé, tak ze zahraniční politické scény. Pokud by byl Hitler politikem dnes, jistě by jako PR využil ty prvně jmenované. Nebyl by nakonec sám :-) Mrzí mne řada faktických chyb, které v dokumentu zazní- počínaje dokonce datem Evina narození (!!!), dále přes nesprávnou interpretaci některých vazeb uvnitř Berghofu, až po vyznění vztahu mezi ústředními aktéry. Naopak nezazní některá pozoruhodná fakta (např. se nezmíní averze panující mezi Evou a dr. Morellem, nebo se divákovi nedostane vysvětlení, proč (pokud jde o oficiální návštěvy na Bergofu- vládci, velvyslanci atd.) záběry točené Evou jsou vždy z výrazného nadhledu, málo pozornosti je věnováno i Speerovi, Fegeleinovi a dalším. K osobě Evy Braunové se snažily vyjádřit celé generace historiků a literátů. Osobnost nikoho nelze shrnout do několika řádek. Já se shoduji s názory Angely Lambertové, autorky knihy „Ztracený život Evy Braunové“, která je podle mne nejlepší autorkou monografie o této ženě. Pro zájemce z řad zdejších uživatelů: doporučuji knihu zakoupit (nenechte se odradit její obsáhlostí, téměř 600 stran ve větším formátu) , ve stejném obchodě je k dostání i dvd s výše uvedeným dokumentem : oboje za příznivou cenu v Levných knihách, které se postupně stávají zdrojem nejkvalitnější nabídky filmů a dokumentů.(9.8.2011)

 • Pink.Panther
  ***

  Asi mi to nebudete věřit, ale jsou takové dny v roce kdy na ČT2 v osum hodin večer nedávají hitlera v hlavní roli. Tak určitě je to první a druhý svátek Vánoční a také den, kdy vysílali tento dokument o evce braun – hitler zde totiž vystupoval jen ve vedlejší roli nejprofláknutějšího feťáka, kterýžto nedávno objevený fakt umně maskovala evíkova amatérská kamera (co by dar od vůdce).____K osobě Evy Braun se snažilo vyjádřit spousta historiků a dokumentaristů, popsáno je spousta materiálu. Nu což, říká se, že osobnost nikoho nelze shrnout do několika řádek. Já se vás přesto pokusím (a věřím že úspěšně, neboť na mnou vytvořeném psychologickém profilu zkoumané evy braun bychom se myslím mohli shodnout) přesvědčit o opaku. Tedy, že pokud si třeba i koupíte biografii evy braun, dokumenty na DVD atd., prozkoumáte to zleva zprava, podrobíte to hluboké analýze, stejně dojdete k jednomu a stejnému závěru jako já. A dovolím si se stručností a strohostí mě vlastní shrnout osobnost evy braunové do pouhých dvou slov: nazi Hure. (5.10.2017)

 • Radko
  ****

  Hitlerova milenka si pestovala kult tela. Telesné cviky a malomestské radovánky filmovala na najdrahší filmový materiál. Tieto zábery mali tvoriť podklad k sfilmovaniu trháku amerických rozmerov o Eve a Adolfovi. Nuž, túžby takýchto dievok, naivne sa domnievajúcich, že ich život je akýmsi výnimočným umeleckým dielom, pričom v skutočnosti len napĺňajú svojim osudom recyklát tisícoviek navlas podobných osudov, končia zväčša vo fatálnom zabudnutí histórie, ktorá opakujúce sa príbehy strháva ako nudné pozlátko. Eve Braunovej sa však podarilo niečo výnimočné. Pre nič iné, len preto, lebo mala za milenca Adolfa Hitlera. Už len samotné meno Hitler priťahuje filmárov celého sveta ako býka červené súkno. A tak nečudo, že sfilmované čačky Evy Braunovej sa stali zaujímavým materiálom pre francúzskych filmárov. Namiesto amerického trháku tak vznikol príťažlivý dokument, pekne ukazujúci skutočný ideál nacistického vodcu - život s selankovitej idylke malomestského vidieka.(2.4.2018)

 • Pavlínka9
  ****

  Dokument se sice z velké části zabývá Hitlerovou ideologií, názory a jeho životem, ale přesto se tam dozvíte i věci, které jste ani netušili.. :) A to jsem viděla a četla hodně o nacismu či o tématu holocaust x Hitler. Dost mě překvapili originální nahrávky, které z větší části natočila sama Eva Braun, jelikož je tam "vůdce" viděn také z jiného světla. Dokument doporučuji. Klidně i jen z důvodu připomenutí, jaká zvěrstva Hitler provedl, jelikož je to podle mého nejhorší událost minulého století.(17.11.2011)