Vesmírní draci (TV seriál)

• Francie

Dragon Flyz

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Francie, 1996, 26x21 min

Lisa Morton

Marc du Pontavice

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Svojho času u nás bežal seriál "Dragoletci". Dlho som sa snažil vypátrať, aký seriál sa pod tým skrýva, až som zistil, že je to Dragon Flyz. Nielen moja klasika, pozeral to vtedy každý, ale s odstupom času, po zhliadnutí nejakých ukážok, musím uznať, že to stratilo dosť zo svojho čara.(6.9.2009)

Sladké devadesátky. "Dračí letka" byla tehdy společně s Pánem žalářů, Hromkočkami a Kadilaky a dinosaury to, co jsem na Supermaxu hltal ze všeho nejvíc. Zachytil jsem jen několik dílů, takže jistá povrchnost a dějová řídkost nebyla patrná skrz nadšení z povedené animace, akčnosti a nápaditého prostředí, které kombinovalo fantasy, sci-fi a postapo elementy (a nějaké ty biblické prvky by se tam odhalit taky daly). Po shlédnutí celé série dnes, v roce 2018, už určitá část nostalgie vyšuměla, ale bavil jsem se pořád hodně slušně. Potěšilo mě zejména stvárnění záporáků, kteří byli na dětský seriál místy hodně temní a násilní, ale taky správně kýčovití a nadsazení, což mnohem víc vynikne v původním znění (jejích kápo Dreadwing má místy až geniální cit pro černý humor a slovní hříčky :D).(20.10.2018)