The Dukes

The Dukes

Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Průměrná polokomedie s dobrou hudbou, ale opravdu příjemným závěrem s nádhernou písničkou.(16.10.2010)

Po druhém zhlédnutí zvedám o hvězdu. Příjemný snímek s příjemnou muzikou. Tihle ,,hoši" už mají leccos za sebou, ale i přes šrámy, které jim čas uštědřil nic nevzdávají a šlapou dál.(24.5.2014)

Tohle je příjemné komediální drama, které ukazuje, jak asi mohou dopadnout zpěváci z populární hudební skupiny, až jejich sláva pomine. Jeden z nich nemá na zaplacení zubaře, další zase na zaplacení operace nohy, a tak se partička čtyř lidí rozhoduje ukrást zlato určené na výrobu zlatých zubů, protože podle jejich slov "jsou zubaři zloději, když jim tolik platíme, tak proč bychom nebyli zloději i my". Ale to jen jedna velmi zajímavá část příběhu, dále se tu jedná i vzkříšení jedné upadající restaurace a vůbec tihle chlapíci řeší problémy, se kterými se lze setkat v obyčejném životě. Takže se jedná o docela nenáročnou záležitost, se kterou lze v klidu strávit svůj čas, a rád konstatuji, že jsem se u toho vůbec nenudil a uteklo mi to příjemně rychle. Herecké výkony byly kvalitní, Chazz Palminteri jako vždy zahrál svůj standard, Roberta Daviho (který zároveň i tento film režíruje) jsem před tímto filmem vůbec neznal, ale rozhodně zahrál dost dobře, a ve vedlejší roli potom potěšila Miriam Margolyes, kterou znám jako velice milou paní Prýtovou, profesorku bylinkářství z filmů o Harrym Potterovi. Takže tenhle nevšední a docela originální film potěšil, vnímám ho jako příjemné překvapení. V hodnocení to je někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za milé prostředí a milou atmosféru filmu nakonec dávám to lepší hodnocení, takže je to za čtyři hvězdy.(28.5.2010)

Lehká komedie s předvídatelným vyvrcholením, které podráží nohy zdlouhavá první polovina, jež následuje po prvním několikaminutovém slibném rozjezdu. V nedělní odpoledne docela stravitelné.(21.2.2010)

Režisér Robert Davi vytvoril veľmi dobrú komediálnu drámu z prostredia 60 rokov o partii muzikantov. Herecké obsadenie ako Chazz Palminteri ktorí si zahral napríklad v komédii Pidihajzlík alebo prepožičal svoj hlas v animovanej rozprávke Karkulka, Robert Davi ktorí okrem réžie zvládol aj úlohu herca a ktorého poznáme hlavne z Hviezdnej Brány podali dobrí výkon a spoločne s dobrým scenárom a kameramanmi vytvorili velmi príjemný film.(26.1.2011)