Před maturitou 2

• Itálie

Notte prima degli esami - Oggi

Komedie

Itálie, 2007, 102 min (SE: 94 min)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $16,545,616(17.7.2010)

Zábavné, milé a hlavně hodně nad průměrem současných italských komedií. Veledílo se sice nekoná, ale hudba, děj i MS ve fotbale do sebe melodicky zapadaji, můžu jen doporučit.(12.9.2011)

Nebyt toho zaveru, je to lepsi nez prvni dil, ale ten happyend hodnoceni musi shodit. Na druhe strane hodne ocenuju legendarni finale Mondiali 2006 - uplne mne to pripomnelo, jak jsem stejne jako vsichni ve filmu jezdil s vlajkou na skutru a slavil. A legendarni komentar Fabia Caressy mne taky malem vehnal slzy do oci...(5.7.2011)

Vynikající komedie, nejvíce se mi libíl otec Lucy, který uměl krásně zaonačil jakoukoli lež. Celý děj mel spád, byl vtipný a navíc v něl byl zakomponován i fotbal, čož se mi hodně líbílo. Jediné co bych vytknul, je konec, který končí "happyendem" při soudržnosti u zkoušky.(6.6.2011)

• Lencuccia

Opisuji svůj komentář prvního dílu: "Tak já jsem to viděla v originále v IT v televizi a v kontextu současné italské tvorby komedií mi to přijde spíše jako slabší průměr." Tento díl se mi ovšem líbil ještě méně než ten předchozí, takže dávám jednu hvězdičku.(11.1.2015)