The Suspect

Paul Joyal

Kostýmy:

Vicky Mulholland

• jatamansi

Charitativní dražby mi vždycky připadaly trochu jako vydírání. Zvláště zde. Milující se rodinka, dokonce žena má ráda nevlastní dceru. Rady „Chovej se slušně“ děti moc v oblibě nemají. Šok, když vám na manžela sedícího v autě někdo střílí. Auto pak vybuchne. A nic neprozradím, ale pozorným divákům nemohlo ujít, že střílející měl stejný svetr jako manžel. Takže mi fakt od prvních deseti minut bylo jasné, o co půjde. Rýsuje se tu pojišťovací podvod, policie šetří vraždu. Hlavní podezřelou se stává manželka, spolumajitelka a podepisující účty. A muž tajil finanční problémy. Je to až moc jednoznačné a mne zajímalo, zda tvůrci něčím překvapí. Vůbec to byl film pro čtenáře detektivek hodně průhledný, třeba výměna saka. Muselo být jasné, že v něm bude nějaký důkaz. Proč většina takových filmů neudrží rozjeté tempo a sklouzne do fádní šedi? Tady jsem se mohla spolupodílet na scénáři. Překvapení se nekonalo, to, co jsem od těch prvních minut čekala, se také stalo. Ještě že to nebyl dlouhý film.(4.7.2008)