• Flego
  ****

  Netradičný western s detektívnou zápletkou. Mladý dedič zlatého náleziska pátra po stopách svojho starého otca, ktorý našiel legendárny arizonsky poklad. Príbeh je prerozprávaný pomocou retrospektív, má rýchly spád, napatie a je veľmi dobre natočený. Druhý komentár.(4.5.2014)

 • cheyene
  ****

  Příjemná westernová krimi podívaná, která zaujme prolínáním příběhu z mladší doby a retrospektivně vyprávěným děním o honbě za zlatem. Glenn Ford jako vždy vynikající.(9.9.2015)

 • rikitiki
  **

  Nikdy nevěřte ženě, která hněte těsto ve svých nejlepších šatech a ani si na ně nedá zástěru. Zvlášť, když tvrdí, že o zlato jí vůbec nejde. Ehm. Ehm. ____ Retrospektivně vyprávěný příběh o zlaté horečce a mnohonásobné zradě kvůli nalezenému bohatství trpí amatérskou režií. Rvačky byly uboze nakašírované, indiánské šípy zabily každého, kdo se na ně jen podíval, pády byly k smíchu a smrtelně jedovatý had měnil bleskurychle vzorek na své kůži - to podle toho, jestli byl v záběru umělý nebo živý jedinec. ____ Další věc je nesmyslnost celého projektu s retrospektivním vyprávěním, když zobrazovalo situace, jež nemohl znát nikdo jiný než jejich přímý účastník. A z těch jaksi už nezbyl nikdo, kdo by vyprávět mohl. Aniž bych souhlasila s jeho hodnocením filmu, tak z těchto důvodů mám stejný názor jako uživatel MEJLA - totiž, že film místy připomíná některé skeče Monty Phyton. Jenže neúmyslně a natahovaně. /25. 7. 14./(25.7.2014)

 • M.E.J.L.A.
  ****

  Trochu jako hybrid Neskutečných historek Palina a Jonese a zlatokopeckého filmu typu Poklad na Sierra Madre. Celek ale překvapivě funguje - hlavně díky zručné režii a charismatickému Fordovi.(11.6.2010)

 • ilclassico
  ***

  Western, kriminálka, drama antického rozsahu, femme fatale, katastrofický - tohle všechno najdete v tomhle obskurním filmu. Začátek a konec je trochu úsměvný, no středná část s Glennem Fordem má něco do sebe. Samozřejmě, musíte počítat, že jde o laciné béčko. V rámci žánru za 3.(19.9.2017)

 • - S. Sylvan Simon se na místě režiséra objevil až v průběhu natáčení. Místo převzal po odchozím Georgu Marshallovi. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace