Dobráka Ali Babu trápí nesnesitelné soužití s chamtivým bratrem. Jeho život se ale obrátí k lepšímu, když objeví jeskyni plnou pokladů. Netuší však, že jeskyně patří 40 nemilosrdným loupežníkům... (TV Prima)

bohemia_regent

Příjemné překvapení. Nenásilné propojení orientální pohádky s historií evropského raného středověku vyniká citlivou přiměřeností ať už jde o způsob zobrazení a četnost výskytu násilných scén, anebo o pojetí výpravnosti. Té je tak akorát, aby nepřehlušila lidský rozměr hlavních postav, čemuž ostatně napomáhají i různé polohy humoru, od černého (vše okolo mrtvoly hamižného Kásima) až po „huličský“ (džin al-Hašíš v kouzelné lampě). Gérard Jugnot, který předvedl kvality svého charakterního herectví ve Slavících v kleci, se ukázal jako neméně dobrý komik. A stejně výborná je i Michèle Bernierová v roli Aliho ženy Jasminy. ()

T2

Rozpočet €10miliónov║ Fakt úlet, ktorému by pasovala dĺžka tak 90minút, takto sú tie 3hodiny fakt nebezpečne smrtiace. /15%/ ()

Darckol

Veľké prekvapenie! To, čo na prvý pohľad vyzeralo na lacné C-čko (hehe) sa premenilo na celkom vydarený počin. Neznámi herci, ktorí však vzali svoje role naozaj do rúk a netradičné spracovanie príbehu (neviem, ale ja som si vždy myslel, že Ali-Baba je mladší :)) by tomu vyniesli možno až 4*, avšak to by film nesmel byť dlhý ako ruská hymna. Takže plne zaslúžených 5,5/10 PS: Ahoj ja som Ali-Baba! A ja som Ivan. Chlap! ;) ()

PekoK2

Určite slabšia verzia slávnej rozprávky, škoda že sa novodobý režiséri nedržia podľa knižného vydania. Príde mi to slabé vo viacerých smeroch, hlavne nedodržanie a celkové spracovanie deju. Na môj vkus málo čarovných efektov a scén s akciami slávneho čarodeja. Celkovo to je pre modernizované a v druhej časti filmu uponáhľaný dej. Chýba mi tam hlavne taká typická charakteristika rozprávky, aby som mal z pozerania zážitok ako malé dieťa. ()

liberita

Variácia na jeden z mnohých príbehov, ktoré Šeherezáda rozprávala počas Tisíc a jednej noci. Zaujalo ma modernejším a voľnejším spracovaním, vtipnými scénkami aj prepojením Orientu s Franskou ríšou Karola Veľkého. Farebnosť, prostredie aj herci sú tiež plusmi. Problémom snímku ale je, že že zatiaľ čo začiatok a priebeh má pomerne svižné tempo, čím bližšie sa dostávame k záveru, akoby si autori až vtedy uvedomili, koľko postáv do snímku vložili a snažia sa rýchlo dorozprávať ako všetci skončili, skôr než padne posledná klapka. ()