Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

hazaba

Jeden snad ze čtyř muzikálů, které mě opravdu nadchly. Scéna tančení a zpívání v dešti je neopakovatelná. ()

Rokle

Chytlavé, hravé a skrz naskrz pozitivní. Totálně mě to rozložilo na maličký kousíčky. I po tolika letech fungující, jak z hlediska romantické linie, tak dokonalé choreografie. Těžko vybrat jen jednu scénu. Ten film je po všech stránkách geniální! ()

Wolvie

Neskutečně pohodový film s takovým optimistickým náhledem na život,že člověk na pokraji sebevraždy po něm začne rozdávat radost všude,kam vkročí.Film,který nezestárnul ani o píď. ()

Eluin

Nádherná kamera s uchvacujícími, dlouhými záběry. Vtipný příběh a skvělé písničky. Klasika muzikálových padesátých let. ()

Evander

Obrovské zklamání!!! Vyjma skvělé hudby neexistuje jediný důvod, proč se na tento výtvor dívat podruhé. 3* dávám spíše ze soucitu s touhle muzikálovou klasikou. ()

owwidius

Tak toto ma nejak minulo. Zasadenie pribehu do casu zaciatkov hovorenych filmov (a veci s tym suvisiace) je dobre a aj zopar songov je fajn, ale vacsinu filmu som cakal co sa bude diat a pri zopar (najma tych dlhych) tanecnych scenach som sa aj nudil. Ale na ten rok, kedy to bolo natocene, to obsahuje slusny pocet technickych hratok, v tej dobe to bolo mozno az sci-fi :) [#24/2013] ()

Ydrosten

Další z těch příjemných komedií / muzikálů. Čímpak to je, že ty satrší a staré filmy jsou 100x lepší než ty moderní kraviny plné digitálních triků a strašně kůl hlášek. Tenhle film krásně ukazuje, jak má vypadat romantika. ()

Mr.FreeZer

Úžasné. Nejsem teda fanoušek muzikálů, ale tenhle stojí za to. Mnoho vyjímečné taneční akce a příjemných písní, hlavně té Singin´ in the Rain. ()

mi-ib

"Rád vás tu vidím. Hledali jsme vás ve všech dortech." Každý dobrý film má něco na čem stojí. U Zpívání v dešti jsou to úžasné herecké výkony všech titulních rolí. Gene Kelly, Donald O'Connor a Debbie Reynoldsová ukázali svou neuvěřitelnou všestranost. Navíc devatenáctiletá Debbie si svou roztomilostí nezadá ani s Mrazíkovskou Nasťou. Bohužel příběh je vlastně taková kravinka, což by ani nevadilo, protože vsunuté taneční a pěvecké scény jsou v prvních dvou třetinách úžasný. Jenže poslední půl hodina mi přišla celkem mdlá a proto dávám "jen" 4*. ()

cogi

Doslova mi to vyrazilo dech. ... příběh je opravdo nápaditý. Každopádně ale doporučuji shlídnout snímek v originále. Lina Lamontová se nedá předabovat. Když ji posloucháte její "líbezný" hlásek, tak vás napadne, že snad musí hodinu co hodinu šlukovat helium. Najdou se i chvíle, kdy se opravdu nasmějete. Tahle situace nastává, když hlavní hrdinové natáčejí první mluvený film, při promítání v kině se nesmějí jen diváci ve filmu ale i já. ()

..Anya

Kolikrát se člověku stane, že dokouká film a má prostě neodolatelnou touhu pustit si jej znovu? A znovu? Takové kouzlo ve mě Gene Kelly zanechal. ()

Stíba

Naprosté pohlazení po duši. Vše je od začátku až do konce dokonalé bez jediného klopítnutí. Skvěle vymyšlené, zahrané, odtancované i odzpívané, krásně vyvážené a přechodově vymyšlené, že se po celou dobu vezete na vlně čisté krásy. Taková scéna zpívání a tancování v dešti je pro mě tou z vůbec nejlepších co film kdy ukázal. Opravdu překrásný muzikál, který předběhl svojí dobu o několik desítek let, klenot světové kinematografie. ()

Rorka

Tančili bravurně u toho stále cenili své americky bílé zuby a vypadali, jako by nezapršelo. Sice je ten optimismus jen hraný, ale zahraný fakticky dobře. ()

Torgal

Výborný muzikál, optimistická nálada z neho srší na všetky strany a zasadenie príbehu do Hollywoodu 20-tych rokov prechádzajúceho z nemého na hovorený film mi veľmi padlo do noty... ale Broadway Melody v záverečnej tretine filmu nemá čo robiť - veľmi dlhá, s príbehom absolútne nesúvisiaca pasáž. Bez nej by som pokukoval po piatej hviezde, s ňou sú to pevné štyri. 8/10 ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků