poster

Mirror Mechanics

Krátkometrážní

Rakousko, 2005, 7 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • pan Hnědý
  *****

  Rozhraní optiky z jiného světa. Optikou snově rozprostřený na dvojité plátno. S. A. Fruhauf společně Tscherkasskym tvoří nesmrtelný ornament rakouské avantgardy.(22.12.2017)

 • hanakonochi
  *****

  Tak predsa sa oplatilo ísť cestou z letiska do sixpackfilm! Týmto chcem poďakovať Frau Isabelle a jej kolegyni z INDEXu Dietmar za ich skvelé odporúčanie. Síce to nebolo ľahké rozhodnutie, ale vo svojej desiatke obľúbených filmov po dlhej dobe nahrádzam Artavazdov Pelešjanov "Verj" z roku 1992 práve týmto snímkom Siegfrieda A. Fruhaufa, ktorý študoval u renomovaného avant-gardného režiséra Petra Tscherkasského. Rakúska experimentálna tvorba bezpochyby po niekoľko rokov naznačuje ako sa bude vyvíjať filmová reč.(29.1.2016)

 • Dionysos
  *****

  Zrcadlo není žádná složitámechanika, tedy dokud se nezačne zdvojování odehrávat v kamerovém mechanismu filmového zrcadla. Ona v zrcadle; a k tomu ona linie, štěpící jako zrcadlo realitu v převráceného cizího dvojníka jí samé. Ona linie, která již není před ní jako u zrcadla, ale mezi ní - jako u (experimentálního) filmu. Linie procházející středem obrazu oddělující dívku od ní samé: film, který ji uvrhl do kraje za zrcadlem a ve kterém je nucena k nemožnému - pohlédnout skrze onu linii na sebe samu. /// Rakouská škola patří k tomu nejlepšímu - zejména tím, jak se jako zde chápe původního obrazového materiálu a pouze skrze něj a hru s ním (někdy s externím zvukem) dokáže vytvářet úplně nové světy a zároveň odhalovat taje filmu jakožto média.(11.2.2016)

 • JohnMiller
  ****

  Geniálne. Z troch kratučkých záberov na v kúpeľni a pri vode, by som ja nikdy nedokázal vytvoriť takto temnú surrealistickú víziu. Jeden z najlepších experimentov ktoré som videl za posledné obdobie. Neskutočne pekelný zrkadlový obraz a zvuk z temných zákutí vesmíru ma úplne dostal.(1.2.2016)

 • easaque
  ***

  3* Pro mě jen zajímavá experimentální performance za 3 hvězdičky. Zkouknout tento čistokrevný art můžete tady [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](7.10.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace