Mateřské galeje

Motherhood

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

Film ze života o životě, není to příliš dramatické, a už vůbec ne komediální, za to dosti realistické. Možná i díky tomu to není tolik zábavné a může to být pro někoho nuda, ale já si to užil, co to šlo. Uma Thurman podle mě v dost netradiční roli a s působivým vystoupením. Její partner naopak jakoby nehrál a dost film sráží. Minnie Driver byla takovým tím obveselujícím, zklidňujícím elementem. Líbilo se mi, že si to na nic nehraje a padne i pár drsnějších slov, a přitom to působí tak, že takový den není jen o tom, ale je pestrý a jde o to zda to jsme schopni vnímat.(24.7.2011)

• demented

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM!(1.5.2010)

• mala_kea

TAk jsem si zase jednou nasral do holinek a pěkně smradlavě. Nechápu, kde má Katherine tu odvahu, uvést blivajz pod žánrem komedie. Údajná komedie vychází z naprosté nicoty a levoty pokusit se o něco výstižného a vtipného. Tady jen usínáte, klejete a plivete do sáčku od brambůrek, který jste snědli už při úvodních titulkách. Nebýt Umy, která mě trochu nabudila kdysi dávno v Kill Billovi, poslal bych jí do toho sáčku taky.(30.6.2010)

Po tom premiérovém propadáku v Londýně jsem to musela vidět :) . A nebylo to vůbec špatné ! Realisticky zachycený den na "dovolené" , prožívání, myšlenky - jak se neztratit v mateřství sama sobě, o manželském odcizení. Asi to víc osloví někoho , kdo už zkušenost s rodičovstvím má . Skvostný dialog v autě. Doporučuji.(21.4.2010)

• ecceHOMMO

Autorom sa podaril dokonalý prepadák....Ono je to určené jedine ženám - matkám, ktoré si už dačo preskákali a vedia čo je to starosť o rodinu a každodenné obetovávanie sa jej....ostatný to skôr budú považovať za despoticko - psychotické zobrazenie jednej ženy v domácnosti.....Ale najväčším problémom prekvapivo nie je samotný príbeh, a spôsob zobrazenia určitých situácii...ale fakt, že snímok je propagovaný ako komédia ( čo je riadna haluz - teda vlastne nie haluz ale sebazničujúci faktor ).....A vedzte, že ku komédii to má na míle daleko ( keby filmu dodali dramatickejší podtón, mohla byť z toho seriózna dráma.....takto je to len nevydarený pokus o ....čo vlastne???.....Ale jedno kvitujem....a to samotný názov....presne toto som očakával od Motherhood keď som čítal jeho názov.....akurát nie v spojení s komédiou...( škoda tej chyby ).(11.4.2010)

• - Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)

• - Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)