Mateřské galeje

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

• Olík

Nevím, asi nejsem cílová kategorie této „možná komedie“, ale suše ztvárnit rutinní galeje hektické matky na plný úvazek, nepovažuji za počin, kterému by se měla věnovat jakákoliv pozornost. Možná to celé pojmout jako nespoutanou crazy komedii (alespoň by jsme se trochu zasmáli), ale tohle není hodné Umy Thurman ani diváka samotného.ps: vhodné pro kojící feministky a nezainteresované otce.(28.1.2013)

• metal.storm

Naozaj neverím tomu, čo vo filme reálne ukazovali. Je mi vlastne jedno o čom to bolo, pretože to bolo neskutočne nezaujímavé. Vďaka za mladého, pekného Inda, ktorý film na pár minút oživil. Pravdepodobne zvyšok ocenia iba zdeprimované matky. Ak sa mi raz podobná situácia stane, možno sa k tomuto "dielu" vrátim a ocením ho.(28.11.2015)

Film vám dá přesně to, co vám název napovídá - poznání toho, jaké je mateřství, jaký je život matky na plný úvazek. Libí se mi, že je tak realistický a na nic si nehraje. Žádné velké drama nebo jiné zázraky nečekejte, protože o tom film není a myslím, že ani být neměl. Uma Thurman je úplně jiná než ji znáte, ale přesto skvělá! Dávám 4 hvězdičky a nechápu, jak může někdo tenhle film ohodnotit jako odpad!?(9.2.2010)

• Axident

Chtě nechtě musím dát jen dvě, protože tak zářný příklad doprasení poměrně výživného tématu se často nevidí. Pokud by se to natočilo s citem, jako seriózní komedie, zaplesal bych, ovšem způsob, jakým Thurman přehrává a celé to karikaturizuje fraškovitou ztřeštěností, k tomu ty přetažené reálie (hadry, byt, kolo, auto) - veliká škoda... Navíc je to celé i přes nikterak dlouhou stopáž pořádná nuda, z níž vyčuhuje jen několik málo scén, nad nimiž se rodič, notabene servaná matka, dobře znající přesně tyhle situace, musí pousmát a mít radost, že v tom není sama. Ovšem suma sumárum - hodně výbuchová záležitost...(25.6.2010)

• F.man

Chápu, že nejsem cílová kategorie tohodle snímku, ale i z hlediska nějakého formálního filmového pohledu je tohle prostě zvěrstvo. Nuda, šeď, podprůměr a já se divím kam ta Uma Thurman směřuje. Po "Vdané snoubence" je tohle totiž už druhé podobné téma, které Uma točí a ona, jako spíše charakterní herečka, si tímhle pomalu ale jistě podkopává kariéru. Každopádně ta jedna hvězda je za ní. Do you know, that bath toy...?(8.4.2010)

• - Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)

• - Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)