Reklama

Reklama

Film Mateřské galeje přináší příběh Elizy Welch (Uma Thurman) - bývalé spisovatelky, která nyní veškerou energii věnuje výchově svých dvou dětí a internetovému blogu o rodičovství. Eliza má dobrosrdečného, ale duší nepřítomného manžela (Anthony Edwards), který se příliš nestará ani o její trápení, ani o rodinu jako takovou, zatímco její nejlepší kamarádka Sheila (Minnie Driver) jí ve všem rozumí až příliš dobře. Nadcházející den Elize nachystal další těžké zkoušky z rodičovství. Aby v nich obstála, musí si uvědomit, co je ve jejím životě skutečně důležité. Navíc se rozhodla napsat příspěvek do soutěže časopisu pro rodiče na zdánlivě jednoduché téma: “Co pro mne znamená mateřství?” (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

F.man 

všechny recenze uživatele

Chápu, že nejsem cílová kategorie tohodle snímku, ale i z hlediska nějakého formálního filmového pohledu je tohle prostě zvěrstvo. Nuda, šeď, podprůměr a já se divím kam ta Uma Thurman směřuje. Po "Vdané snoubence" je tohle totiž už druhé podobné téma, které Uma točí a ona, jako spíše charakterní herečka, si tímhle pomalu ale jistě podkopává kariéru. Každopádně ta jedna hvězda je za ní. Do you know, that bath toy...? ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Obrýlená Uma Thurman hraje matku dvou malých dětí a snaží se celou dobu divákovi realistickým pohledem sdělit, že mateřství je řehole a stereotyp, ale občas se i nějaká ta radost vyskytne, a i vytížená matka si najde čas na psaní internetového blogu. Těžko říct, čím byla tahle role pro Umu zajímavá. Film postrádá jakoukoliv výraznější dějovou linii a pokouší se najít oporu v břitkých dialozích. Nakonec však převládá nuda, ačkoliv několik scén se povedlo, ale nemůžu se zbavit dojmu, že Uma má na víc a tahle role ji dvakrát nesedla. Film si nejlépe užijí matky feministky, ale ani tím si nejsem jistý. A Umě to moc neslušelo. 40% ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Je pravdou, že někde ze začátku filmu je scéna, kde se na hrdinku navalí tolik chaosu najednou, až mě samotnou ta její neschopnost cokoli v danou situaci vyřešit, rozčilovala. Je pravdou, že posledních cca patnáct minut se zabývá oslavou narozenin šestiletého dítěte, což mě rozčilovalo zrovna tak. Je pravdou, že Uma Thurman tu hraje obyčejnou, celkem nudnou čtyřicátnici, jíž stárání se o dvě předškolní děti zabírá veškerý čas, a Minnie Driver je tady, vzhledem k roli těhule, na pohled tlustá jak prase, ale taky je pravdou, že právě díky přirozenému charizmatu Umy a Minnie se dá na většinu filmu celkem s klidem kouknout (bez nich by šlo ale hodnocení dolů). Jo a mihne se tam Jou Die Foster. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Hrozná úbohosť. Plytké a totálne prázdne, ako keby to napísali mladé mamičky a tehuľky z Modrého koníka. Jedna klišé trápna a hlúpa fráza tu strieda druhú a výsledok je pritom nulový, len kopec dialógov, ktoré nič nepovedia. Aj som čakal, že sa to konečne rozbehne a príbeh niekam dospeje, no žiaľ čakal som márne. Totálne premrhaný čas. 15/100 ()

mysiak 

všechny recenze uživatele

Ach kde je tá Uma Thurman, ktorú poznám z Kill Billa alebo Pulp Fiction?...no je z nej neatraktívna, nevtipná a otravná herečka, ktorá hrá v tomto podradnom filme...jej kariéra je asi v ohrození, ináč by som nepochopil, prečo išla do tohto filmu, ktorý smrdí neúspechom na míle...k filmu ako samotnému sa radšej nevyjadrím..česť Ume Thurman, a nech sa radšej pokúsi o návrat...želám si to..lebo toto nie je film pre ňu ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)
  • Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)

Reklama

Reklama