Mateřské galeje

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

• ecceHOMMO

Autorom sa podaril dokonalý prepadák....Ono je to určené jedine ženám - matkám, ktoré si už dačo preskákali a vedia čo je to starosť o rodinu a každodenné obetovávanie sa jej....ostatný to skôr budú považovať za despoticko - psychotické zobrazenie jednej ženy v domácnosti.....Ale najväčším problémom prekvapivo nie je samotný príbeh, a spôsob zobrazenia určitých situácii...ale fakt, že snímok je propagovaný ako komédia ( čo je riadna haluz - teda vlastne nie haluz ale sebazničujúci faktor ).....A vedzte, že ku komédii to má na míle daleko ( keby filmu dodali dramatickejší podtón, mohla byť z toho seriózna dráma.....takto je to len nevydarený pokus o ....čo vlastne???.....Ale jedno kvitujem....a to samotný názov....presne toto som očakával od Motherhood keď som čítal jeho názov.....akurát nie v spojení s komédiou...( škoda tej chyby ).(11.4.2010)

• mysiak

Ach kde je tá Uma Thurman, ktorú poznám z Kill Billa alebo Pulp Fiction?...no je z nej neatraktívna, nevtipná a otravná herečka, ktorá hrá v tomto podradnom filme...jej kariéra je asi v ohrození, ináč by som nepochopil, prečo išla do tohto filmu, ktorý smrdí neúspechom na míle...k filmu ako samotnému sa radšej nevyjadrím..česť Ume Thurman, a nech sa radšej pokúsi o návrat...želám si to..lebo toto nie je film pre ňu(16.4.2010)

• Falstad

Já vám nevím, mě to zase tak špatné nepřišlo. Není jednoduché přejít ze svobodného života na ten rodinný. Každopádně to je relaxační záležitost, u které se nemusí přemýšlet a u které se možná jednou za půl hodiny i zasmějete. Osobně mi to přišlo jako sex ve městě po dvou dětech. Na druhou stranu bylo osvěžující vidět Umu Thurman i v jiné roli než v té v žlutém oblečku se samurajským mečem.(13.9.2012)

• BOURQUE

V tomto filme bolo viac, už len vďaka U. Thurman, A. Edwards a M. Driver. Ako sa snaží mamička vysporiadať každodennými ťažkosťami, hlavne vtedy, keď „viac-menej“ je na všetko sama. Filmový výsledok zachytenie tohto scenára je takmer „katastrofálny“. Osobné hodnotenie: 55% (*) (24.2.2019)

• Olík

Nevím, asi nejsem cílová kategorie této „možná komedie“, ale suše ztvárnit rutinní galeje hektické matky na plný úvazek, nepovažuji za počin, kterému by se měla věnovat jakákoliv pozornost. Možná to celé pojmout jako nespoutanou crazy komedii (alespoň by jsme se trochu zasmáli), ale tohle není hodné Umy Thurman ani diváka samotného.ps: vhodné pro kojící feministky a nezainteresované otce.(28.1.2013)

• - Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)

• - Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)