Mateřské galeje

Materské galeje

Komedie

USA, 2009, 86 min

• Edit13

Ubíjející film o čím dál víc zoufalejší matce na mateřské. Po hodině sledování jsem chytla hroznou depresi a uvědomila si, že se dosud ve filmu neudála jediná pozitivní věc, jen samé nadávání, marnost, zoufalost, beznaděj a rezignovanost jedné matky.... Jsem na mateřské už přes rok a takové to opravdu není a reálný život není jen o těch špatných mikropříbězích. Uma Thurman je vynikající herečka a mám ji moc ráda, ale radši se na ní podívám v jiném filmu.(3.7.2013)

• mala_kea

TAk jsem si zase jednou nasral do holinek a pěkně smradlavě. Nechápu, kde má Katherine tu odvahu, uvést blivajz pod žánrem komedie. Údajná komedie vychází z naprosté nicoty a levoty pokusit se o něco výstižného a vtipného. Tady jen usínáte, klejete a plivete do sáčku od brambůrek, který jste snědli už při úvodních titulkách. Nebýt Umy, která mě trochu nabudila kdysi dávno v Kill Billovi, poslal bych jí do toho sáčku taky.(30.6.2010)

• mysiak

Ach kde je tá Uma Thurman, ktorú poznám z Kill Billa alebo Pulp Fiction?...no je z nej neatraktívna, nevtipná a otravná herečka, ktorá hrá v tomto podradnom filme...jej kariéra je asi v ohrození, ináč by som nepochopil, prečo išla do tohto filmu, ktorý smrdí neúspechom na míle...k filmu ako samotnému sa radšej nevyjadrím..česť Ume Thurman, a nech sa radšej pokúsi o návrat...želám si to..lebo toto nie je film pre ňu(16.4.2010)

• oveckaoa

Neskutečná píčovina ženská uspořádává oslavu pro svou dceru a má přitom problémy. Do toho dialogy typu mám ty řasy pěkné nebo škaredé a další takové píčoviny. Cílené publikem jsou zde ženské okolo 40 let s děckem(možná i zamindrákované), kterým to třeba příjde i vtipné ostatní radši ruce pryč. Fascinuje mě že to není v černých barvách jelikož i těchto 37 procent je moc.(25.4.2011)

• Olík

Nevím, asi nejsem cílová kategorie této „možná komedie“, ale suše ztvárnit rutinní galeje hektické matky na plný úvazek, nepovažuji za počin, kterému by se měla věnovat jakákoliv pozornost. Možná to celé pojmout jako nespoutanou crazy komedii (alespoň by jsme se trochu zasmáli), ale tohle není hodné Umy Thurman ani diváka samotného.ps: vhodné pro kojící feministky a nezainteresované otce.(28.1.2013)

• - Film vstoupil do britských kin exkluzivně o měsíc dřív než jinde v Evropě, ale přišlo na něj za premiérový víkend pouhých jedenáct diváků. S tržbou 88 liber (2 490 korun) se tak řadí mezi největší propadáky historie. (Andresito)

• - Postavu malého Lucasa si zahrali hneď dvaja chlapci, dvojičky David a Matthew Schallippovci. Podobná situácia sa zopakovala napríklad vo filme Christmas in Wonderland (2007), kde si tiež jednu z hlavných detských postáv zahrali dve herečky, dvojčatá. (metal.storm)