Dolanův cadillac

Scénografie:

Sara McCudden

Kostýmy:

Cathy McComb

Ďalšia sfilmovaná Kingovka.Nie je to síce nič extra,ale pomsta je dosť dobré prešpekulovaná,azda až moc prefíkane.Hlavný hrdina má síce panický strach zo zločincov,ale pomsty sa nevzdáva.Je ochotný pre ňu urobiť všetko.A aj urobí.Prvá polhodina sa dosť vlečie,ale potom sa to akosi rozbehne a koniec je už celkom dobrý.Poviedku od Kinga som nečítal,tak neviem posúdiť nakoľko to bolo podľa nej.Od Kinga sa filmy točia dosť ťažko,to je známe až na niektoré výnimky.(14.10.2009)

Už som to raz urobil a teraz to spravím znova. Pri komentáry ku tomuto titulu budem citovať slová dnes už bohužiaľ neaktívneho uživateľa známeho pod nickom tron. Bol to seriózny znalec tvorby Stephena Kinga a zároveň sofistikovaný filmový kritik. Je veľká škoda, že už prestal prispievať na stránky csfd.cz. Písal vysoko výstižné komentáre. Presne taký je i ten ku filmu "Dollanov cadillac" a preto ho rád zopakujem: "Kingova poviedka ma nebavila; bola z nej príliš cítiť „technickosť“. Aby som to zjednodušil, King od určitej chvíle dej výrazne konzultoval so svojím „inteligentnejším“ bratom Davidom. Napríklad v tom, koľko kíl hliny musíte hodiť na auto v jame, aby z neho neprenikol krik šoféra. Alebo aká široká musí byť jama, aby sa do nej padajúce auto zmestilo, ale zároveň sa nedali otvoriť dvere. Alebo akou maximálnou rýchlosťou musí auto ísť, aby do jamy spadlo a „nepreletelo“ ju. A tak ďalej a tak ďalej a tak ďalej. Učiteľ fyziky by bol z poviedky nadšený. Asi. Ale „normálny“ čitateľ dvíhal rozpačito obočie. Na filmovej adaptácii (s odporne afektovaným Christianom Slaterom, ktorého som nikdy nemal rád) je najlepšie asi to, že nie je prekvapivo taká nudná, ako som čakal. Síce badať, že je film nezmyselne natiahnutý na celovečernú minutáž, ale mohlo to byť ešte horšie, aj keď asi nie o veľa." ***(2.3.2016)

První hodina se docela vleče a oproti přímočaré povídce události zbytečně natahuje, ale poslední půlhodinka filmu reputaci docela napravuje. Slater je prima a Wes Bentley se taky snaží. Kingova povídka je o dost lepší i když nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším a s filmem je to hodně podobné. Není to nic světoborného, ale za podívaní (přečtení) to stojí. P.S: V úvodu mě naštvalo nenápadné slovní zaměnění hadráka Dolana za megasvini Flagga. Kingovi fandové ví o čem mluvím.(7.11.2009)

Tohle bylo příjemné překvápko. Když se Wes Bentley naštve, tak klidně nechá bezcitného obchodníka s lidmi na sex a vraha své ženy Christiana Slatera pohřbít zaživa v jeho luxusním neprůstřelném cadillacu. Pomsta je sladká nebo v tomto případě spíš betonová vzhledem k tomu, že díra v silnici je tak akorát, aby tam auto typu cadillac v pohodě zapadlo a uvězněný maniak prosil o život jako smyslů zbavený. Je znát, že thriller byl natočen podle krátké povídky Stephena Kinga a tomu odpovídá i kratší minutáž. Wesley se Slaterem jsou jako dva nesmiřitelní protivníci opravdu dobří, ale Slater jasně se svými hláškami dominuje a pomalu se stává specialistou na záporné role. K dobru mu lze přičíst i fakt, že svého záporáka nijak nepřehrával. Výsledkem je stylová pomsta v brakovém balení. Mé hodnocení: 100%(8.9.2010)

Jak ta pomsta může být sladká :) Slater byl výborný...(22.5.2013)