Dolanův cadillac

Sara McCudden

Kostýmy:

Cathy McComb
  • DaViD´82

McCarthy má hraniční trilogii, King má Dolanův Cadillac. A Beesley nemá všech pět pohromadě nebo je geniální fyzik. Dokázal totiž svým filmem relativnost času v praxi. Jedna vteřina v jeho podání je jako celý den. Takže vás ve výsledku neokrade o pětaosmdesát minut, ale o takřka čtrnáct let života. Což je opravdové unikum. Oproti téhle čisté esenci nudy je už pak na hlavu postavané obsazení všech rolí opravdu jen nicotným detailem. Na druhou stranu v sobě Beesley musí mít i špetku umělce, jelikož nápad vzít adrenalinem a atmosférou překypující povídku a rozhodnout se ji zadaptovat jako urychlovač stárnutí, to už rozhodně chce pořádné koule.(4.7.2009)

Geniální Kingova povídka o jedné nemilosrdné a velmi originální pomstě, převedena do moderního, digitálního kabátku. Příliš se mi tato soudobá inovace nezalíbila, pro mě tím jakoby ztratila cosi ze svého "retra". Děj se odehrává v aktuálních letech a chybí mu Kingovská "zaprášenost". Slater byl jako krutý mafián dostatečně přesvědčivý. Wes Bentley jako slušný, vyrovnaný občan, jež za svým klidným zevnějškem skrývá touhu po odplatě, ve mě vyvolal rozporuplné dojmy. Kterak se snaží v mimice svého obličeje zápasit se strachem, touhou po odplatě a odvahou, mi místy přišlo až křečovité a spíše k pousmání. Celkové zpracování zapadá do průměru. Závěrečná scéna s mobilní konverzací mi přišla z hlediska vzniku povídky poněkud nejapná:)(9.3.2011)

• Mr.Nigga

Naprostá slabota a zklamání. Díky dlouhé stopáži postrádá drive Kingova originálu, navíc přidává zbytečný balast okolo a přitom vynechává některé věci z knihy, které prohlubují příběh. King často u svých románů ze začátku nudí a má velice svižné vyvrcholení. To ovšem neplatí u krátkých příběhů ze kterého tento film vychází a přitom se chová stejně (první hodina nicmoc, konec velice dobrý). Herecké výkony nejsou vyloženě špatné, ale místy je cítit křeč a přehrávání a tím kazí jinak dobrou scénu.(24.1.2011)

Ale jo tohle se mi líbilo celkem dost, taková lepší konverzačka, hlavně kdy se Slater dostane do díry, to je pak paráda, protože Slatera považuju za dobrýho herce, a i když tu Bantley moc neboduje, tak zahrál svojí roli dobře. ne není to ani zdaleka nejlepší Kingovka, tak jsem si prostě sedl a nechal se unášet.(17.10.2011)

• sedm.1

Strašná nuda,kde se za lehce oživující dá považovat pouze atmosféra,která ale než svou kvalitou dokáže zaujmout spíše jistou neobvyklostí a vcelku i zajímavostí.Celé to tak alespoň chvílemi dostává vzhled slušného,potem a nasraností nasáklého psycha.Toť ovšem vše.Filmových mstitelů je od počátku kinematografie nespočítatelně a postava Robinsona v podání ne úplně šťastně obsazeného Wese Bentleye není rozhodně ničím vyjímečná,zajímavá či jakoliv jinak poutavá a pro děj výrazná.To spíše stojí za pozornost už Slaterův parchant,který jistým kouzlem oplívá a jeho scény a přítomnost film dost oživují a dodávají mu alespoň nějakou šťávu.Dolanův cadillac se ale jinak táhne jak týden před výplatou,na nějaké zvraty může divák rovnou zapomenout,celé se to ubíra jasným směrem,kde nemá šanci nic překvapit,není to napínavé,není to dramatické,není to drastické,je to zkrátka jalový béčkový vývar bez čehokoliv.(6.5.2011)