Pytel kostí (TV film)

Bag of Bones

Kliatba jazera Dark Score

Drama / Horor

USA, 2011, 2x78 min

Adaptace jednoho z kvalitativně slabších románů (to mám pouze z doslechu, sám jsem předlohu nečetl) Stephena Kinga dojíždí zejména na klišovitost. Film (a nejspíše i předloha) je nacpána typicky hororovými, mnohokrát opakovanými postupy (bouře, jezero, kletba minulosti, spisovatelská krize - proč je Noonan tak okatá kopie Stephena Kinga, to to autor ani jinak neumí?) a bohužel nedovede diváka, s alespoň průměrnými znalostmi žánru, překvapit. Ne že by to byl vyložený průser, na televizní film to vypadá slušně a Bronan hraje solidně, ale film nedodá žádnou přidanou hodnotu.(23.2.2012)

Některé chvíle jsou výtečné a atmosféra děsivá. Ty se však topí v neuvěřitelné demenci. Předlohu jsem nečetl, ale samotný film je občas hrozně natahovaný, hluchý a i Brosnan působí hodně strnule. Opět jsem nerad za pětihvězdičkový systém CSFD; Bag of Bones není tak zlý aby si zasloužil jen dvě hvězdičky, ale ani tak dobrý aby si zasloužil tři...(15.12.2011)

• obitus

Sterilnější než čerstvě vybalená injekční stříkačka a stejně tak nápadité. Jde o příběh spisovatele, jehož žena políbí rozjetý autobus a on (ten spisovatel, ne autobus) se pak vydává do manželčina letního sídla, aby tu pátral po pradávném prokletí, blablabla. Z příběhu na každém rohu vykukuje King, což by vlastně ani nevadilo, vždyť formát televizní minisérie mu sluší. Co však vadí je, že ze zpracování je na hony cítit Garrisova nezajímavá režie. Dokud bude Kinga pro televizi adaptovat on, slušné podívané se zřejmě nedočkáme.(9.1.2012)

Zajímavě a velmi poutavě natočený film o spisovateli, kterému zemře žena, a protože se cítí sám, nedaří se mu psát a vydavatelé ho honí z novou knihou, rozhodne se odjet do domu u jezera, který zdědil a kde mnohem víc cítí přítomnost své ženy, protože zde trávila spoustu času. Také ho znepokojuje, že jeho žena v době smrti byla těhotná přesto, že jim doktor řekl, že děti mít nebudou a tak chce zároveň odhalit, co za tím je. Tajemství, které však odhalí, má úplně jinou podstatu ukrytou v dávné minulosti. Trochu bych vytkla částečnou předvídatelnost a to s tím louhem na konec, to by mě jako mrtvolu z neklidnou duší rozhodně nepřesvědčilo, abych přestala strašit, spíš naopak, ale jinak se mi film líbil. Viděno v rámci Seznamte se s.../Stephen King(22.1.2016)

Na Pytel kostí jsem se těšila jak děcko na Ježíška, nemohla jsem ani dospat... A čekání se vyplatilo. Podle mě se jedná o solidní zpracování skvělého románu! Efekty působivé, herci sympatičtí, ale nejvíc mě zaujala ta malá holčička. Bohužel nemůžu dát všech 5 (nemám je pohromadě), kniha je hold kniha. Ale Pytel kostí doporučuji (třeba si pak někdo přečte i tu knižní předlohu). /Dávám 4 hvězdy z 5!/(13.12.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora. (Nach)

• - V jednom za záběrů poté, co si Mike Noonan (Pierce Brosnan) zraní pravou ruku, objevuje se s poraněním na ruce levé. (Agita)

• - Do role Sary Tidwell byla původně obsazena Kelly Rowland. (Cheeker)