Deník: Dokonalý trik - Lehká ruka Christophera Nolana

Director's Notebook: Cinematic Sleight of Hand of Christopher Nolan, The

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2007, 20 min

„Keď je v tom veľa poriadku, som proti,“ hovorí v jednom zábere Christian Bale o spôsobe nakrúcania rafinovaného historického rozprávkového kúzelníckeho trileru DOKONALÝ TRIK Christophera Nolana (INSOMNIA, BATMAN ZAČÍNA) a plne vystihuje zvláštnu atmosféru, ktorou tento čudácky film oplýva. Na DVD nájdete medzi bonusmi aj tento nie práve najdlhší, zato na informácie zo zákulisia bohatý dokument, otitulkovaný do češtiny, angličtiny a maďarčiny.(27.9.2008)

U takhle zajímavého a jedinečného filmu bych si představoval mnohem obsáhlejší a zajímavější bonusovou výbavu. Dozvíme se něco málo o kostýmech, že v hollywoodských ateliérech postavili dvě londýnské ulice a že ukecat Davida Bowieho nebyl zase takový problém. Slabší kousek... přesto pár informací poskytne.(11.3.2013)

Conjuring the past (Jak vyčarovat minulost) - vybudované město a kostými. The Visual Maze (Vizuální bludiště) - natáčení. Metaphors of deception (Metafory klamu) - příběh a složení filmu jako kouzelnického triku. Tesla: The Man Who Invented The Twentieth Century (Tesla: Muž, který objevil 20. století) - osobnost Tesly a jeho tajemně záhadný život. Resonances (Resonance) - krátký proslov Christophera Nolana o filmu.(24.8.2008)

Málokterý režisér jako právě Christopher Nolan vytváří takový zájem o svou tvorbu a pro mě osobně je určitě příjemným zážitkem shlédnutí tohoto dokumentu. Vřele doporučuji všem fanouškům či jen povrchním obdivovatelům. Hodně ze zákulisí a navíc si můžete udělat docela jasný obrázek o jednotlivých členech štábu. Není to totiž příliš vyumělkované a nemáte pocit, že se pravda skrývá v úryvcích kdesi ve střižně.(14.10.2012)