Smog

Slovensko, 2008, 40 min

Daniel Rihák

Milan Balog

• Radko

Pravouhlá modernita skla, ocele a neútulných vydizajnovaných priestorov, chladných obytných centier a prírody, do ktorej sa vnáša kovový odpad akoby to bol biohumus. Novo vznikajúca podoba Bratislavy zamoruje mysle, čo neodľahčuje ani kaviarensky všadeprítomný rozhlasový zvukový smrad. Jedným z jeho výrobcov je aj hrdina príbehu, muzikant, ktorého sledujeme pri kompromisoch i tvorivej radosti v súkromí. Neprirodzene znejúce spústy nadávok a dialógov slovenských hercov, nedotiahnutý scenár a - s výnimkou hlavného predstaviteľa - nie celkom zvládnuté postavy, túto líniu filmu dosť oslabujú (mimochodom pomerne častým deficitom slovenských filmov je práve prirodzenosť jazyka - z obdobia po 89 sa normálne, nedivadelne rozpráva hádam len v Baščovanskom a zaťovi, Muzike a dvoch Šulíkových filmoch).(3.12.2008)

• mysiak

Absolútne wtf....(12.2.2010)

• hygienik

Znôžka nesúrodých záberov zo života hudobníka - loosera, okorenená hrozným hereckým výkonom Joža Pročka a dialógmi s vysokým obsahom vulgarizmov. Občas doplnené morbídnymi vtipmi typu: "Teta Gabika zomrela. Kar bude pozajtra, ak prídeš, spojíme ho s oslavou tvojich narodenín." Bola tu suverénne najnudnejšia rola, v akej som ,kedy Táňu Pauhofovú videl. Nehrala zle, pretože vo filme vystupovala tak málo, že sa o hereckom výkone sotva dá hovoriť. Tento film je tu označený ako EXPERIMENTÁLNY. A je to pravda. Je to nevydarený experiment a neradím vám platiť za lístok do kina.(2.12.2008)

Ako ho oznacuju autori je to experimentalny film. Takze mnoho z vas si asi naozaj povie wtf? Preto asi radsej neocakavajte nic a uvidite sami. Mna hlavne zaujala muzika a preto davam 3*.(12.2.2010)

• LilDevil

doteraz som nepochopila ako mohol Procko vystudovat herectvo.. teraz som si moj nazor len potvrdila(18.7.2010)

Mal som možnosť si to pozrieť druhýkrát a celé, ale niečo má tento film do seba. Podľa mňa je určený skôr pre náročnejšieho diváka, mne osobne ani nič nepovedal, ja som sa akurát bavil na tých Pročkových kecoch a nadávkach, ani neviem prečo, ale to mi prišlo vtipné. Ono tento film by sa dal doporučiť ako som už spomínal nejakému náročnejšiemu divákovi, ale len v tom prípade keby bolo trocha ubrané z vulgarizmov poniektorých zúčastnených. Tak ale snaha sa cení a stopáž je priam perfektná.(22.8.2010)