Kytara (festivalový název)

Guitar, The

Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Diagnóza nevyléčitelné rakoviny je pro člověka vždy tvrdou ránou a o to větší v kombinaci s vyhazovem z práce a opuštěním přítele. Hlavní hrdinka příběhu jménem Melody, ale z mostu neskočí, jak by divák předpokládal, ale vzepře se osudu a změní od základů svůj život. S maximálně dvěma měsíci života si pronajme velké, avšak zcela prázdné podkroví s výhledem na město. Smlouva ale platí jen na krátké časové období, což jí vůbec nevadí a rozhodne se v něm usadit, nevycházet ven a postupně jej prostřednictvím telefonních objednávek a donáškové služby hezky zkrášlit všemi těmi high-end věcmi, které lze dnes jen sehnat. A právě tato část filmu je asi tou nejzábavnější, pro ženy dvojnásob. Času je málo, peníze nehrají roli a Melody si užívá nakupovací orgie, objednává vše od základního oblečení, přes nábytek, dekorace, až po červenou elektrickou kytaru, o které sní již od útlého dětství. I když je odříznuta od světa, objeví se menší twin románek. Podle mě zbytečná pasáž, která ale zase uspokojí milovníky nahé Saffron Burrows. Když se nad tím vším člověk zamyslí, je celkem nepravděpodobné aby se člověk, který má do dvou měsíců umřít, zachoval jako Melody a jen se izoloval v bytě od okolního světa. Každému dle libosti, ale nechtějte po mně, abych souhlasil. Závěr filmu navíc celý snímek ještě více pohřbil a tak to, co stojí za pozornost je jen senzačním herecký výkon Saffron Burrows. (5/10) [MFFKV 2008](12.7.2008)

Moc hezký a příjemný film. Nijak zvlášť náročná zápletka. Za zmínku stojí výborná hlavní herečka a hezký červený Fender Stratocaster '63. Jsem rád že konečně někdo natočil film kde se vyskytuje kytara v hlavní roli :-) Ale to asi neocení lidé kteří nehrají na kytaru. Neznají tu krásu hudby když si člověk může něco brnkat :)(11.3.2009)

• bloodvomit

No asi takhle.... film je nezvládnutej. Celou dobu jsem čekal až se to rozjede... a nic. Možná zpočátku je to emocionálně nakopnutý a vypadá to dobře, ale potom se to ulyně plácá v nedodělávkách a nepromyšlenostech. Příběh je předvídatelnej a hlavní hrdinka se ke konci chová, promiňte ten výraz, ale jako kráva. Konec je rozplizlej a nesmyslnej, celkově k filmařině absolutně žádnej přínos, propad ;-((10.9.2009)

• GodComplex

Sel jsem se podivat na sexy girl s kytarou a toho se mi nakonec castecne dostalo, ale ze bych z toho byl buhvijak odvareny, to rozhodne ne. Zacalo to vyborne - Melody zjistila, ze za mesic umre, vykopli ji z prace a od chlapka dostala kopacky. Filmem se zacala linout luxusne vonici zoufalost, deprese a vsechno vypadalo skvele. Dokonce uz ve vane sahala po ziletce, bohuzel ji ziletka sklouzla a schema kyzene krvave lazne se nekonalo. Misto toho nastane ultimatni shopping party. V teto chvili excelentni rozjezd spada do prumeru. Nakupovani bylo ok, ale celou prostredni cast oceni spise zeny, protoze si Melody kupovala totalni kraviny typu vazy, boty, lampicky a zavrsila to elektrickou kytarou - to bych sice pochopil, sam jsem o vanocich nevedel coby, tak sem si koupil super elegantni dark guitar, ale Saffron si vybrala tak strasne hnusnou cerveno-bilou, ze snad jen za to strhnu hvezdicku z hodnoceni. Jeste to ale cele bylo v pohode. Pak se do toho zacali michat dalsi charaktery, deprese absolutne zmizela, zacali se tam odehravat hippie akce featuring junkie lesba a slizky cernoch, no, dovedete si predstavit kam cely film sel - absolutne do kytek. Do toho vseho priserne otravne flashbacky z mladi porad dokola a neskutecne nudny dojezd. O totalne trapnem konci ani nemluve. Saffron Burrows byla sice docela dobra, mela hezky nihilisticky a odevzdane pusobici look, ale tohle nezachranila. Kdo tenhle film totiz dokonale potopil je pani reziserka Amy Redford. Asi se ji chtelo natocit film, mela spoustu enthusiasmu, tak proto ten vyborny zacatek, ale jak uz to tak u girls chodi, prestalo ji to bavit a tak ten zbytek totalne odflakla. 4/10(4.2.2009)

Pěkný malý filmík o tématu vyrovnání se s neodvratitelnými a definitivními fakty, jenž mají fatální dopad na život hlavní postavy. Při současné ztrátě zaměstnání a partnera pro mnohé z nás možná důvod skočit z okna. U hlavní hrdinky skáčou z okna jen prázdné kartonové krabice od věcí, jenž si labužnicky objednává(toto na mě působilo až úsměvně). Saffron Burrows se z rolí ženy, postavené před děsivou skutečnost posledních dnů života, popasovala velmi dobře, její hrdinku jsem jí docela věřil. Jako bonusem nám budiž její nepopiratelná krása, které je nám dopřáno měrou vrchovatou...:-) Jo a ten konec, to bylo trochu off topic, ale já jí to stejně přál....ona je fakt kus...:-)(7.2.2009)