Já, muslim (TV pořad)

Česko, 2005, 27 min

Jiří Ovečka

Účinkují:

Jiří Ovečka

Komentáře uživatelů k TV pořadu (13)

• Niktorius

Fitna mi najednou připadá jako profesionální, přemýšlivá a objektivní rozprava.(1.2.2010)

Povrchnější než se na první pohled zdá.(10.7.2008)

Jiné dojmy jsem měla, když jsem dokument viděla krátce po jeho vzniku v TV a jiné mám dnes, v době, kdy si vůbec neumím představit, že by jej televize uvedla, byť s vysvětlujícím komentářem jako se praktikovalo za komunistů. A tenhle posun ovlivňuje i moje hodnocení: film je možná neumělý, ale o uměleckou stránku tady opravdu nejde! A naplňuje mne smutkem, když vidím, kam až jsme se po těch letech v Evropě dostali, jak se kolem nás kruh stále zužuje a co všechno můžeme ještě v budoucnu očekávat. - - - https://www.youtube.com/watch?v=ztYGlmmD-e4&t=210s&fbclid=IwAR06unAfuOzuBoNW5-cjZTitJetQ3rN6Q7JpvpGva3QeOJ-J4ufsBQvMAgQ(2.1.2019)

Se skrytou kamerou do mešity na Černém Mostě. http://video.google.com/videoplay?docid=-2992904452963981918 ... to už v naší multi-kulturní ČT neuvidíme...(23.2.2012)

O Islámu už víme všichni své :-) Nic extra nového se nezjistí..(17.2.2014)

Je to průměrnej dokument o velmi aktuláním tématu. Nejzajímavější je sledovat, kam se ten svět těch 10 let posunul. Co se tehdy ještě smělo říkat, se dnes zakazuje si byť i jen pomyslet. Přitom realita se nijak nezjemnila, ba právě naopak. (75%)(3.9.2015)

• Rihan

Dnes tak aktuální problém, že?(11.11.2015)

Dokument můžete vidět třeba zde: http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2006/08/24/ja-muslim/(12.6.2008)

Příspěvek ke stoupajícímu počtu vyznavačů islámu, který ve srovnání s výbušnými dílky Theo van Gogha nebo Fitnou Greeta Wilderse působí poměrně umírněně a záčatečnicky (a dodejme, povrchně), a to hlavně proto, že u naá třeci plochy mezi islámskou komunitou a majoritní společností nejsou, zastoupení věřících je minimalní. Některé postřehy jsou předkládány zbytečně vyděšeně, např způsob,jakým se muži a ženy rozdělují při vstupu do mešity. Zkuste se jít s přítelkyní pomodlit do pravoslavného chrámu:). Podobných filmů ale bude přibývat a důvody jsou zřejmé, zkuste se projít Amsterdamem nebo Londýnem, které se za posledních patnáct let velmi, velmi změnily..A slova ředitele islámského centra Sanky:".. je logicke...když se islám rozšíří v nějaké zemi natolik, že tam získá většinu, tak se bude snažit..prosadit islámské zákony" zni, aspoň pro mě, hrozivě. Křestanské strany, když v Evropě vyhrají volby, svoje desatero ostatním zákonem nevnucují, pane Sáňko! No, uvidíme za dvacet let, kam Evropa směřuje.(8.2.2010)

Dokument, který drsnou PRAVDU ukazuje dost nešikovným způsobem.(21.3.2009)

• Jastřabík

Zkreslený odpad. Nebezpečné, neboť autoři mají okoukané, jak se dělá aspoň trochu objektivní dokument. Strašné ...(23.3.2011)

Průměrný dokument, který v současné době migračního obsazování Evropy už určitě ve veřejnoprávní televizi neuvidíte. Líbí se mi názory německých diskutujících, které jsou tak nějak v zázadním rozporu s dnešním přístupem vládnoucí gruppe v Německu.(14.10.2015)

Dokument ukazující myšlení českých muslimů už v roce 2005. Tehdy se to ještě smělo, dnes by se to nikdo natočit neodvážil, a pokud ano, nikdo by si to netroufl odvysílat. Zanedlouho film skončil v trezoru, což hovoří za vše.(23.1.2017)