Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

Marek1991

Tento televízii program som rád pozeral. Veľa som sa zasmial na odpovediach. Na tom deji v štúdiu a častých historkách, ktoré mi prišli niekedy vymyslené som sa však veľmi nebavil. Čiastočne mi niektoré veci z toho prídu smutné. Ako spomínané veci ponižovanie a odchytávanie rôznych smiešne sa správajúcich a vyzerajúcich ľudí, aj keď oni za to možno nemuseli. Tlačenie na odpoveď. Prestrihy na smiech a ten smiech vložený do príspevkov. Niekedy urážajúce, primitívne, nevhodné, škodoradostné, ale predsa v niečom to smiešne bolo. Nehodnotím to až tak negatívne. Veľa z vtipných odpovedí dokáže aj dnes pobaviť, ľudí z tej ulice si už po väčšinou nepamätám, takže to nehodnotím ako ich ponižovanie. Skrátka to stálo na tom, aby sme sa zasmiali na tom ako vyzerá nie bežné správanie. Niektoré veci mi prišli veľmi nasilu, ako ten smiech moderátora v štúdiu, ale tiež som nemal rád, keď sa opakovali hostia, ale znova opakujem zábavné to svojím spôsobom bolo. ()

Karush

Kedy sa už konečne Elena a Andrasy a pozvaní hostia uvedomia, že na ich vtipných príhodách sa len oni smejú, od nich trápnejšie vyznejú už len vzdelanejší , ktorí chcú za každú cenu zavtipkovať. Slovensko sa len znižuje tým, že ukazujú akí primitívi sú na Slovensku a ešte sa na tom majú aj smiať aký s prepáčením sprostý národ sme?!Niežeby o tom radšej pomlčali! ()

gumolit

Tak presne o tom to je smiať sa na tom akí je náš slovenský národ blbí !!!A samozrejme trápni tučko Andrasiy a škaredá Vácvalová !!!Bolo to úbohé som rád že to už dávno skončilo zopár vecí uznám že bolo celkom vtipných to by nevymysleli ani najlepší scenáristi komedii ale ako celok smutné !!Všetci diváci sa smejú na tom akí sú vlastne všetci blbí a tích ľudí čo vyberali ta to bolo jasné ako odpovie !!!Pýtali sme sa divákov na ulici ,, Aká dvojica je ubohá a najtrápnejšia v televizzi??!!Správna odpoved ... ()

rastlinka

Zabava je to celkom dobra, ale... vacsinou mi nie je velmi prijemne pozerat sa na to, aki su Slovaci "vzdelani". Aj ked je jasne, ze tie "obete strasne narocnych otazok" su vyberane zamerne. A mozno by bolo zaujimave urobit podobnu anketku medzi solventnymi obyvatelmi, asi az taky velky rozdiel by to nebol :) ()

Skuby47

Když si v noci hledám nějaký příjemný televizní pořad tak po 22,00 hodině nacházím samé akční krváky, horory s potoky krve, zohavená těla, drogy, agresi a spousty násilí v různých krimiseriálech. A tak jsem ráda, když občas narazím na něco pozitivního na TV Smíchov, kde reprizují starší díly tohoto zábavného slovenského seriálu. Třeba se dovíte od důchodce, že neví, jaký je to senilní člověk, že se to kdysi učil ve škole, ale už je to dávno, už si to nepamatuje. Nebo na otázku z české historie na jaké hranici byl upálen Mistr Jan Hus odpoví mladinká studentka, že mistr Jan Rus byl upálen na maďarské hranici, protože to byl nepřítel. Mezitím zábavné povídání s hosty, nějaké hudební vystoupení. Líbí se mi tento pořad a jsem ráda, když na něj narazím. ()

• Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)
  • Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)
  • V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)