Maladolescenza

Drama / Romantický

Itálie / Západní Německo, 1977, 91 min

Franco Cancellieri

• Dragoni

Kontroverzní film, který se točí kolem dvou 12-ti letých dívek a jednoho chlapce, kteří se baví tím, že zabíjejí živá zvířata, močí po sobě, šikanují se a v neposlední řadě se věnují orálnímu sexu, za což byl snímek zakázán a odsouzen jako dětská pornografie v několika zemích. 0%(3.5.2013)

• whack

Neuveriteľná blbosť absolútne bez deju. 93 minút sa pozeráme na 3 extrémne sprosté deti, ako behajú po lese, navzájom sa šikanujú, trápia psa a zabíjajú vtáky. Nemá to vôbec zmysel pozerať.(23.8.2011)

Tento film může rozhodně být pro někoho kontroverzní (vždyť byl a je v několika zemích zakázán), hodně ovšem záleží, jak se člověk na snímek dívá. Pro mě osobně se jedná o zajímavý film skvěle vykreslující dětské charaktery a to, že je v něm zobrazena jejich nahota, neberu jako pokus šokovat dětskou pornografií, ale jen jako prostředek k dosažení reálnosti příběhu a charakteru postav. Třešničkou na dortu je pak krásný hudební doprovod, za který přidávám pátou hvězdičku!(23.10.2013)

Asi nejkontroverznější film, co jsem kdy viděl. Na jednu stranu všichni tři jsou nezletilí, a jen si představte své dítě, jak na něj ve dvanácti (u Evy dokonce v jedenácti) na premiéře kouká svět, když běhá po lese nahé, a dokonce simulovaně kopuluje (i když kdoví, co se při filmování dělo...) a /téměř/ explicitně si užívá orálního sexu. Zvláště scéna, kdy nahá Silvia zády ke kameře "nasedá" s roztaženýma nohama nad duchnou, je nefalšovanou pornografií. Na stranu druhu, když by nás někdo tajně nasnímal v začátcích naší rašící puberty během všech těch lákavých her "na doktora", nebylo by to leckdy o nic míň vulgární nebo chcete-li pornografické. Počátek dospívání je prostě takový nebo podobný, jako v tomhle filmu. Na Maladolescenze je vidět, jak křehká je hranice mezi uměním a nevkusem, pečlivou kompozicí a laciným kýčem. Filmování zjevně doprovázelo ještě pózování na plakáty (že by Irina?), protože některé momenty z fotek ve filmu nenajdete, tak například chybí byť jediná scéna, ve které jsou obě dívky nahé zároveň. U mě převládá nadšení. Mimořádné herecké výkony (angažovanost rodičů a následky výsledného díla nechme stranou), moc pěkná kamera a povedený hudební doprovod (až na občasné směřování do středověkého stylu - ty píšťaly). Z možnosti německé a italské stopy na disku jsem vybral tu druhou. Podle imdb by originálním jazykem měla být italština, jakkoliv to podle odezírání vypadalo, že snad Fabrizio a Laura mluví italsky, zatímco Silvia německy. Kdo ví?(9.1.2012)

O filmu jsem slyšel již dávno, ale neměl možnost vidět. Dlouhé roky jsem byl navíc podle několika obrázků z netu a z kusých informací přesvědčen, že se bez debaty jedná o hebefilní soft porno. Ale po zhlédnutí bych to, při troše dobré vůle, spíš označil za erotickou romanci o zmatenosti dospívání. Klidně hoďte kamenem, ale mně se ta lesní love story opravdu líbila.(12.1.2013)

jedny prazdniny dvou holek, kluka a psa, nikdo jiny ve filmu nehraje... v Nemecku zakazany film protoze hereckam ve filmu je 12 => pedofilni porno... solidne prekvapivy konec...(15.4.2010)

• Bobik9

Velmi těžko to hodnotit. Samozřejmě chápu ten rozruch okolo toho filmu. Je to velmi odvážné a nezvyklé. Na druhou stranu bych v tom neviděl jen to zlé, jako většina. Rozhodně by mě zajímalo, co se tím tvůrce snažil říct. Jestli se jedná o nějakou zpověď? Vzpomínku? Nebo wannabe sen? Jsou věci, kterým jsem totálně nerozuměl. Například to, jestli nechutný a masochistický Fabrizio byl prostě bezďák? A ta první scéna znamenala co? Hodně divných věcí, sem tam hodně kontroverzních věcí a párkrát i hodně strašidelných chvil. Co mi přijde podivné, ale obdivuhodné jsou herecké výkony Lary Wendel a Evy Ionesco. Zahrát v takovéto věci, takovéto scény muselo být opravdu drsné. Podruhé to vidět nepotřebuji, a že bych to doporučil, to asi také ne. Nicméně rozhodně to nechci odsuzovat, jako ostatní.(4.1.2019)

To že společnost vytvořila mýtus že děti a sex nejdou dohromady vám vyvrátí každý sexuolog...Téma se naroubovalo uměle na pedofilii a máme tu strašáka který nás odvede od opravdových problémů společnosti-například otroctví...(28.4.2014)

• hanagi

Příběh vnímám jako podobenství o ztrátě dětské nevinnosti, o probuzení sexuality, o krutosti, ponižování i oddanosti. Samotná nahota mě nešokuje a ani mi nevadí, ale některé sexuálně otevřené scény na mě působí až příliš toporně a lacině chtěné. Nezůstává žádný prostor pro fantazii. Napadá mě, že okatá snaha o kontroverznost přebíjí vše ostatní. Výběr mladinkých hereček tomu jenom nasvědčuje! A to je to, co neskousnu, v ten moment končí veškerá má tolerance.(26.1.2017)

Tohle se hodnotí opravdu těžce, neboť po dějové stránce je film skutečně hodně prostý. Nakonec jsem zvolil zlatou střední cestu, která vyjadřuje především ocenění režisérovy odvahy překročit jistá filmová tabu i za cenu toho, že drtivou většinu publika pobouří. Díky ní se nám totiž nabízí konfrontace s filmovou kontroverzí, kterou se, přestože je natočená citlivě a s vkusem, nebojím nazvat skandální, na druhou stranu možná i proto tolik přitažlivou.(4.3.2012)

Nádherná děvčata, nádherné scenérie, nádherný pes a do toho všeho kluk s ksichtem na pár facek. A to nemluvím o jeho chování. Ona ta dívčina to také měla v kotrbě dost vyšploucháno, mamlasa měla kopnout do ksichtu a raději čučet s rodiči doma. Jenže ve dvanácti se myslí a jedná jinak. V každém případě to celé není jen příběhem o psychologii a krutosti. Je to také o tom, kde končí hranice rozumu. Tedy jak pro koho. Hodnotit je velmi těžké. Plusy jsem napsal výše a minus je snad absence děje, ale zase se nedá říci, že by to bylo na škodu. Tak tedy já dávám osmdesát ze sta s tím, že to podruhé vidět netřeba, což je u mnou takového hodnocení zatím jediná výjimka.(21.5.2018)

• GameboyNES

ty erotický scény byly docela fajn. Jinak je to nudná blbost.(17.3.2019)