Na strednej škole to nikdy nie je ľahké. Obzvlášť, keď nie ste zrovna najobľúbenejšou osobou na škole a vaši priatelia takisto. A keď ste k tomu ešte všetci zúfalí panici, ktorých debaty sa večne točia okolo sexu a dievčat, ktoré vás nechcú, priťahujete k sebe večne nejaké problémy a ste maximálne nekorektní, vznikne z toho vynikajúci komediálny seriál. Presne ako v tomto prípade, kde štvorica na pohľadanie spĺňa všetky atribúty spomenuté vyššie. V troch šesťdielnych sériách na diváka čaká jedno zábavnejšie a miestami nechutnejšie prekvapenie za druhým. Každý diel totižto pojednáva o nejakej inej akcii, ktorú sa táto štvorica zúfalcov rozhodne podniknúť. Či už je to návšteva zábavného parku, caravan kempu alebo nočného klubu v centre Londýna, všade (a zväčša neúspešne) poľujú na dievčatá a vymieňajú si svoje neexistujúce sexuálne skúsenosti. Divácka bránica tak dostáva viackrát za epizódu poriadne zabrať a môžem povedať, že som sa pri tomto seriáli nejedenkrát z chuti naplno zasmial. Áno, miestami je ten humor strašne lacný a pre niekoho možno až trápny, ale niekedy je dobré "vypnúť" a užiť si aj takýto druh zábavy. A navyše, ak niečo také hovorí Simon Bird so svojim zvláštnym britským akcentom a silnou iróniou, nemožno sa nezasmiať. "Feisty one, you are..." Práve na tomto type humoru sa snaží uspieť veľa seriálov či filmov, ale toto je jeden z mála prípadov, kedy sa to aj skutočne darí. Vďaka tomu boduje aj u divákov a krátkych osemnásť epizód v pohode zvládnete pozrieť za dva dni. The Inbetweeners je skvelou voľbou, ak si chcete pri seriáli oddýchnúť a úprimne sa zasmiať pri hláškach, ktorých sú jednotlivé diely plné. Nemiestne vtipy o sexe, pohlavných orgánoch, homosexuáloch, ľuďoch s Downovým syndrómom, postihnutých, britských stereotypoch a x ďalších veciach, na ktorých je možno až trochu nemiestne sa smiať, ale v tomto prípade si človek jednoducho nemôže pomôcť. Koniec koncov, ocenenie BAFTA by tento seriál asi nezískal, ak by to bola len nejaká skutočne lacná fraška. A to rozhodne nie je - je to ďalší dôkaz toho, že Briti na seriálovom poli akéhokoľvek žánru kraľujú svetu.(24.2.2017)

Veľmi vtipný komediálny teen seriál z britskej produkcie o štyroch kamarátoch, s príjemným hereckým obsadením. Ten typ humoru, ktorý si rád pozriem stále. Mám rád teen komédie, ale vzhľadom nato, akým odpadom nás posledné roky kŕmi USA ma tento snímok veľmi potešil. Za poslednú dobu, to najlepšie čo som z teen komédii videl a takisto sa aj film veľmi vydaril. Perfektné scény a nezabudnuteľné hlášky. " Ooh, friends, football friends". Škoda len, že nenatočili viac sérii.(10.8.2014)

• Avarga

No, tohle se vážně nedá. Tohle je jedna absurdní trapnost za druhou (Když 17-letého zmlatí 12-letý, nebo když je jeden z představitelů vyhoněný 12ctkou na diskotéce.). Celková stupidita je do očí tak bijící, že to snad ani neni možné. Nechápu, že tento seriál má 81%, opravdu ne. Vždyť bych v každé 10 sekundě každé epizody našel totální nesmysl, trapnost a ubohost. Nečekal bych, že tohle bude made by VB, ale tak USA. Bože bléééé!(18.12.2011)

Toto by mali vidieť všetci rodičia, ktorí si myslia, že ich dospievajúce deti sú slušné, učenlivé a znalé morálnych mantinelov. Ale povedzme si otvorene, komu z dnešných rodičov na deťoch ešte záleží ? Smutné, kruté ale to je realita. A ak toto raz zakúpi niektorá z našich televízií, tak ma bude nesmierne zaujímať ako tú kadenciu vulgarizmov nadabujú a na aký vysielací čas to zaradia. Každopádne ... ako hraná varianta SOUTH PARKu to nemá chybu a pri každej epizóde som sa od srdca zasmial. A súhlasím s názorom, že toto je riadne drsná variácia ADRIANa MOLEa. --- Druhá séria vo všetkých ohľadoch prekonala prvú. (20.6.2009)(20.6.2009)

Někdo tu psal o mixu Superbad a Prciček, spíš je to Superbad na britský způsob. Čtyři loseři, každý tragický jiným způsobem, hledají první sex. Párkrát k tomu mají blízko, ale vždycky to nějakou poserou. Navrch jedna sexy mamina a boží učitel. Chodit ještě na střední, tak je to za pět hvězd. Ale protože to bylo s každou sezónou horší, rozum mi radí ubrat.(10.2.2013)

• - Pro natáčení exteriérů školy byla využita škola Ruislip High School v Londýně. Domy, kde hlavní hrdinové žijí, se nacházejí v městečku Abbots Langley. (ondrach)