Kinetická encyklopedie všehomíra je groteskně poetickou reflexí reality pro inteligentní publikum se sklonem k humoru a imaginaci. Je to snaha o koncentrát, o výtažek ze skutečnosti, který dá vyniknout banalitě i poezii v ní obsažené. Jde o audiovizuální novotvar, který maximálně využívá dostupné technické možnosti elektronického záznamu. Encyklopedické schéma je klíčem tvarosloví pořadu s tím, že naučný princip zůstane zachován jen v ironizující, proklamativní rovině. Formálním vzorem je jí CD-ROM, což ovšem neznamená, že pořad je zasažen „počítačově" chladnou sterilní atmosférou. Právě naopak! Jde o svižnou koláž jednorázových i sériových výjevů, scének a informací, vzájemně propojených narážkami a doplněných řadou marginálních odkazů. Encyklopedií bude diváky provádět průvodce, který je zasvětí do tematiky a ve vybraných případech okomentuje a spojí jednotlivé části koláže. Je to chlapík distingovaný i přátelsky bodrý. Postrádá občanskou identitu i trvalé bydliště. Encyklopedie má originální obrazovou poetiku, vycházející z estetiky právě reflektovaného jevu. (oficiální text distributora)

Radiq

Kdysi jsem těch dílů viděl víc a vím, že jsem se tomu chlámal, jak to bylo ujeté. Třeba díl Les a lov si pamatuju jako hodně ulítlou psychárničku. Ale teď po letech se nedalo sehnat nic jiného, než díl Tráva. Což je takové vtipné promo/osvěta na travku v kombinaci s postojem státu. Proto se nevyhneme ani návštěvě parlamentu s pekáčem buchet ("Asi jsme tam toho dali málo."). Ale Maršo (Pavel Liška) a Pechoč (Marek Daniel) to berou odlehčeně a s humorem a na pincku a s nápadem nahradit tím pivo. A Tučkovi, chch, ti to umí rozjet! "Kdyby nebylo pivo, tak by po tom šli jak švábi." "Pivo je taky kytka." "No jo, ale povýšená na národní tradici." ()