Temné patro

Fantasy / Horor

Finsko / Island, 2008, 84 min

Pekka Lehtosaari

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen

SILENT HILL v špitáli? Dajme tomu, že scenár je na svoj námet poriadna sračk@. Dajme tomu, že sa tu nejaká metalová kapela vybláznila dosýta. Dajme tomu, že si pri tom spomenula na retro masky z rokov minulých a neváhala ich použiť v modernom filme. Dajme tomu, že ide o neškodný výplach, ktorý bude zdvíhať žalúdky len tým náročným. No a keď si to dáme všetko dokopy...(13.4.2016)

• Radiq

Tak tohle byl ten nejstupidnější scénář, co jsem za poslední roky zažil. Ale řekněme, že to přehlídnu. Celou dobu mě sraly, vyloženě SRALY ty dialogy, který psal asi někdo s mentální poruchou a vůbec nic o nikom nevypovídali. Potvory, co tam pobíhali a zabíjely, byly lidi oblečení v gumové kombinéze s maskou (přitom vůbec není vysvětlený, o co vlastně jde). Hlavní padouch byl jak nějakej metalovej zpěvák a taky tak řval (teď koukám, že to jsou fakt ti metalisti Lordi!). Holčička byla hrozná kráva a pro mě asi nejhorší dětská herečka na světě. Těšil jsem se, až všichni chcípnou, protože takovej materiál nemá právo na život. Atmosféra se snažila být hrůzná, ale byla k smíchu.(24.8.2008)

Prvních zhruba 40minut velice podařených, dobře navozená atmosféra, zajímavý příběh, béčkoví herci. Vizuální stránka nemocnice po „hell upgradu“ velice povedená a temně mrazivá. Monstra se objevovala zřídka, triky byly slabší – zvláště u duchů, kteří mi nepřišly vůbec strašidelní. Nejvíc celkový film zpackal nepovedený závěr a slabé vyvrcholení, taky navíc docela wtf? 6/10*(31.7.2008)

• Brandon

Dark floors jsme sledovali čtyři. Jeden, co se bojí hororů seděl vůči obrazovce zády, míchal drinky "extra strong" a odmítal kamkoliv jít sám, druhý mlel pořád něco o sexu, třetí usínal a já se snažil vnímat vše. Nakonec nikdo nechápal nic. Byl to krásný, odpočinkový, nenáročný film pro sváteční chvíle s přáteli na horách.(29.12.2008)

• -bad-mad-wolf-

V tuctově potemnělé nemocnici se prohánějí členové skupiny Lordi ve své gumové koncertní maškarádě. Prohánějí se osmdesát minut, jsou silní, tupí a strašlivě hroziví a teď pozor - občas dokonce máte možnost se podívat, jak vytrhnou někomu srdce z těla!!!!!!!!!!!! No ty vado, to jsem nežral!!! Ehm. Temné patro je samozřejmě naprosto odpadní film. Příběh je jen taková decentně máznutá marmeládka, kterou někdo během dvou minut spatlal proto, aby "děsivé" prostory nemocnice měly nějaké opodstatnění a kluci z jedné kapely měli kde předvádět své zlé pózy (skutečně, jakmile se na scéně objevil kdokoliv z Lordi, pardon, z monster, všechny efektní pohyby a tvrďácká gesta připomínají tu metalový koncert třetí cenové kategorie, tu videoklip, ale rozhodně ne film, či snad dokonce horor). Mám uvést plus v podobě překvapivě solidních digitálních triků? Neuvedu. Kapela Lordi se těší slušné popularitě, tudíž sehnat producenta pro svůj film, případně si něco odlít z kapsy přímo asi nebyl velký problém. Udělat digitální haluz není takové umění, tím je teprve dobře natočená digitální haluz. Něco dalšího? Postavy a linky jejich příběhu jsou odkoukané odjinud, hudba je stejný kýč, jako temné chodby zdejší nemocnice a náznak nějakého zvratu s nemocnou holčičkou dostane tvrdě po držce v závěru. Postavu bezdomovce jsem nepochopil vůbec, měl to být jediný jasně patrný vtip? Jednu hvězdu nechávám za pobavené, nevěřícné sledování, jenž mi film poskytl, aniž by nudil. A za jeden upřímný výbuch smíchu cca pět minut před koncem.(2.1.2009)

• - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

• - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

• - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)