Temné patro

Finsko / Island, 2008, 84 min

Pete Riski

Pekka Lehtosaari

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen

SILENT HILL v špitáli? Dajme tomu, že scenár je na svoj námet poriadna sračk@. Dajme tomu, že sa tu nejaká metalová kapela vybláznila dosýta. Dajme tomu, že si pri tom spomenula na retro masky z rokov minulých a neváhala ich použiť v modernom filme. Dajme tomu, že ide o neškodný výplach, ktorý bude zdvíhať žalúdky len tým náročným. No a keď si to dáme všetko dokopy...(13.4.2016)

• kosta73

Tvůrci poctivě dohledali a posbírali vše ,co je v současné hororové produkci "in", obsadili členy kapely Lordi!, která bezesporu zažívá tento rok svůj vrchol popularity a vytvořili DARK FLOORS. I když je to dílko vcelku dobře natočené a místy i skutečně působivé, celý film jsem měl ( i z výše uvedeného ) skoro až hmatatelný pocit povrchnosti, což vyvrcholilo ( a potvrdilo se ) jakýmsi nic nevysvětlujícím závěrem. Jednotlivé výstupy samotných členů kapely působí v kontextu a celkové atmosféře filmu, jako pěst na oko a dost to stáhnul ke dnu i " výkon" Dominique McElligott v roli autistické holčičky. Na druhou stranu v porovnaní s třeba CRADLE OF FEAR, otřesnosti snažící se těžit na popularitě Cradle of Filth je to rozhodně mistrovské dílo. Dva a půl *.(30.8.2008)

Tak tady jsem nevěděl co na to říct. Tyhle filmy mám rád a začátek byl dost dobrý. Nemocnice, velké chodby, zastavující výtah, to vše je dobrá hororová atmosféra. Ta pro mně ale skončila, když se objevil první Bubák, protože toho by se leklo leda opravdu malé dítě. Film jsem se ale dokoukal v pohodě, občas tu probleskla znovu i ta ponurá atmosféra, takže ač jsem váhal, nakonec pro mně za 3 hvězdy.(9.5.2009)

Co se týká filmových efektů musím říct, že jsou na celkem přijatelné úrovni a spousta scén dokázala mě, jakožto diváka, zaujmout. Šlo vidět, že se na nich jistě nešetřilo, ale některé z nich byly zcela zbytečné a do filmu mi moc nezapadaly. Scénáristé chtěli co nejvíc u diváků nabudit hrůzu, ale mnohdy z toho byl jen chabý pokus. Nestvůry zde představovaly členové kapely ve svých kostýmech, ale jelikož je všichni znají z jejich videoklipů, nemohli nikoho vystrašit, leda tak malé děti, a to byla velká škoda. Neříkám, že se do filmu nehodili to ne, někteří z nich byli velice dobří, zvláště scény ve výtahu či vyrvání srdce se velice povedly. Nejméně se mi líbil konec filmu, od kterého jsem čekal mnohem víc a přišel mi velice nedotažený, zbytečný a chaotický. Uškodil celému mému dojmu z předešlých minut.(12.11.2009)

Nářéééz to až takovej nebyl i když jistá rafinovanost obalu se DVD edici nedá upřít. Dark Floors připomíná jeden velkej slepenec… nevyděsí… ale ani neuspí(zvlášť půlnoční projekce). LORDÍ smečka nastupuje-je-je-jééé…. a testuje co vydržíme. Tak i malá mrška co prorokuje svýma malůvkama(ta červená tomu mohla dodat šmrnc). Osazenstvo je klasicky rozmanité: somrák Tobias se konečně dobře vyspí. Fotřík trhá rekordy – jak jinak – v záchraně svojí otravné pusinky. Zdravotní sestřička opatruje svou svěřenkyni, až do roztrhání těla. Ochranka – je to vaše práce, tak nás z toho dostaňte!! – taky nezáhálel, jen ten mimoň s medvídkama bez ustání slintal svý moudra – spim a vy se mi jen zdáte – A čím níž tihle božani sestupují, tím dosud vlažnější atmosféra začne viditelnějc probublávat, až se jako nepříjemnej škraloup vyloupne hrozivý netvor Temnoty..... A chci a chci… Chci ječícího ducha, ten je fakt vostrééééj!!!(10.6.2011)

• - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)

• - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

• - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)