Temné patro

Fantasy / Horor

Finsko / Island, 2008, 84 min

Pekka Lehtosaari

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen
  • AngelAngie

Musím říci, že film jsem si pustila cca kolem půlnoci a z prvu byla atmosféra hodně strašidelná a já se bála, měla jsem otevřené okno a jakmile se mi začaly třást zatahovačky, tak mě hezky zamrazilo, do toho sem tam kapání kohoutku, jáááj, to nebylo zrovna to nejlepší, co jsem mohla udělat .. :) Jak už jsem psala, ze začátku ta atmosféra byla opravdu skvělá a ono nemocniční prostředí na mě působilo samo o sobě dost ponuře, bílé chodby, dívka křičící stále dokola, že chce červenou pastelku. Chyba a to obrovská ale nastala ve chvíli, kdy se objevilo první strašidlo, tohle se tvůrcům opravdu nepovedlo. Kdyby tohle byla čistá duchařina, budiž, i když by se i tak jednalo o už mnohokrát omíjený námět, ale takhle? To neee .. pro koho bylo tohle cílený? Pro malé děti? Ale, ale, vždyť takovou přístupnost ten film ani nemůže mít. Pro dospělé? Koho by ale takové příšerky vystrašily? Mě tedy ne, chtělo se mi smát a to se mi nestalo u hororu už poměrně dlouho. Herci byli opravdu podivně prkenní, ale to se dalo očekávat hned, takže to bych opomenula, ona sestřička mi dost připomínala odbarvenou Megan Fox, takže aspoň se bylo na co koukat. Škoda, opravdu ze začátku jsem v tom viděla víc, mohlo to tak pokračovat, bohužel se tak nestalo .. aspoň, že kamera občas stála za to a nejvíc ze všeho se mi líbilo prolínání času, viz. zopakovaná scéna se střelbou.(18.9.2008)

Horor musí trošku vydesiť alebo znechutiť. Mňa vydesila a znechutila akurát prasknutá žiarovka v kuchyni, keď som sa vybral po pivo do chladničky v čase medzi štvrtým a tretím poschodím. To je dosť málo.(28.6.2008)

• playboxguest

Špatná napodobenina Silent Hillu, jejíž některé části mají atmosféru, čímž to dotáhla alespoň na ty dvě hvězdy... Ať žije Silent Hill !!!(13.9.2010)

Rozpočet €4,3miliónaTržby Celosvetovo $645,855▐ celkom slušné priamočiare béčko, ktoré ale ničím zvlášť nevynikne, masky príšer keď to človek neberie moc vážne újdu a pripomenú 80.roky /40%/(11.6.2012)

• PetrPan

Kdyby tam aspoň rachotil heavy metal, ale sledovat jen nudné producírování skupinky šablonek po trochu zašpiněné nemocnici ( asi peklo nebo co) a sem tam vyjuknuvšího Lorda bylo víc než ubíjející a konec jsem nějak nepobral..ale je mi to jedno. Hvězdičku za střípky atmosféry a náznak čehosi lepšího v nemocniční márnici.(18.4.2012)

• - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

• - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

• - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)