Temné patro

Finsko / Island, 2008, 84 min

Pete Riski

Pekka Lehtosaari

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen
  • Ruut

Co je platný překrásný vizuál, velmi podobný Silent Hill a to včetně měnění bílé reality za černou temnotu, když to ostatní je odpadní. Levné digitalní trikové monstra jsou spíše k smíchu než k podušení. Chybí naprosto tempo a to se přitom pořád něco děje. Jenže pomaloučku, polehoučku. Tak to vypadá když břídil kopíruje mnohem zručnějšího filmaře.(11.4.2009)

Vůbec ne špatné, spíš naopak. Po formální stránce je film velice povedený, triky jsou uspokojivé, atmosféra místy (převážně zpočátku) opravdu dobrá a ani příběh mě vysloveně neurazil (najde se i několik zajímavých nápadů). Na čem však snímek hodně ztrácí, je nijaká hloubka postav, neboť všechny beze zbytku zapadnou do typových škatulek jako podivné děvče, nebojácný černoch, starostlivý otec atd. No a s tím se v dnešní době špičkový horor udělat nedá. Monstra se neobjevují moc často, většinou jsou pak důmyslně skryta ve tmě, takže budí docela respekt (vypadají jako z metalového videoklipu... nj Lordi). Dal bych čtyři hvězdy, nebýt podivného (a podivně zpracovaného) konce, po němž jsem byl chvíli trochu zaskočený... ale celkový dojem z filmu je rozhodně příznivý. 65%(13.6.2008)

Tohle se musím přiznat mě dostalo. Atmosféra vynikající, otec je v nemocnici se svojí postiženou dcerou, hodlá si jí odvézt domů, ve výtahu kde jede společně se zdravotní sestrou , starým bláznivým pacientem, ochrankou a jakým si kravátákem. Výtah se jak jinak než zastaví někde v 6.patře, když jim podaří dostat ven zjištují, že celé patro je prázdné a všude jsou divné zvuky a jakési zlo začíná útočit. Najdou tu zohavenou mrvou ženu a v dalších patrech spousta mrtvých. Nemůžou se dovolat žádné pomoci a zjistí, že hodiny stojí. Starý pacient ví že s tím má něco společného ona postižená dívka, co neustále chce červenou tužku a pořád něco kreslí. Kravaták jak se dalo očekávat má své představy o tom jak se odsud chce dostat. Taky to brzo hned po ochrance schytá. Objevuje se jakési monstrum ( člen skupiny Lordi). Horor má velice ponurý děj a zároveň to , ale nenudí ba naopak člověk stále v napětí čeká co se z toho vyvrbí.(20.2.2009)

• Khumbac

Nekdy shlednu film, aniz bych o nem neco vedel - zde, u tohoto pripadu to byla nazorna chyba. To ze ma hodnoceni kolem 40ti procent u mne nehraje roli, presto bych mozna cekal i mene. Hold kazdej den neni posviceni :) ano pratele i tuzka me iritovala:) i nesympaticke herecke vykony, i tmavost a styl, i jednotlivy herci, i dej. Ale abych nepel jen samou negativitou, kdyz se blizi ty svatky - tak uvodni titulky se daly!(18.12.2012)

• Mefistofelle

Když se hudebníci převlečení za bubáky rozhodnou účinkovat v hororovém filmu, nemusí to dopadnout dobře. A přesně to se stalo v případě Dark Floors. Nemám nejmenší výhrady k prostředí a atmosféře, která byla místy opravdu hutná, ovšem herecké obsazení s neskutečně otravným dítětem to zabíjí. A samotní Lordi v roli příšer... nějak se mi tam vzhledově nehodili. Působili na mě jako kdyby vypadli z úplně jiného filmu. A nic na tom nemění to, že jsem věděla, kdo jsou. Uznávám, že ve světě hudby je to poměrně originální a podobně propracované kostýmy jsou na pódiu skutečnou raritou, ovšem filmu se měli kluci z Lordi vyhnout obloukem. Ne moc dobrý dojem navíc podpořil divný konec, který si ani s odstupem času neumím moc vysvětlit. Nenáročný divák si v tom možná i přesto najde své.(8.9.2012)

• - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

• - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)

• - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)