Temné patro

Finsko / Island, 2008, 84 min

Pete Riski

Pekka Lehtosaari

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa, Hilla Haukkamaa, Hugo Haukkamaa, Johanna Jalas, Jetta Eklöf, Joel Strömfors, Emmi Liulia, Jonna Kinnunen, Jani Halonen, Jarmo Korteniemi, Minna Kuusisto, Niko Männikkö, Jari Sarja, Jarmo Saurio, Laura Faarinen, Anniina Keiskander, Mitta Keskittalo, Mari Liimatainen, Milla Suoraniemi, Armi Tenkula, Hannu Tihinen, Teemu Tuohimaa, Mikael Gustafsson, Juha Helminen, Elina Korhonen, Linda Kuha, Maija Laiho, Katri Liimatainen, Jari Meistamo, Tuomas Merilä, Kari Meriläinen, Antti Tuomaala, Ilekka Ylittie, Sami Vainkainen, Hanne Saarikoski, Iiris Mikkonen, Kimmo Hietala, Antti Ahokoivu, Mikko Heikura, Jukka Koskinen, Kersti Kirjalainen, Kati Köykka, Jyri Niskanen, Leila Soikkonen, Mikko Strommer, Petri Thlikainen, Sami Vasanen, Maija Lahio, Paivi Kangasniemi, Eero Suorsa, Eveliina Haataja, Sami Vantti, Antti Napankangas, Jussi Hakkila, Ulla Hämeenaho, Tiina Jakunen, Salla Juntunen, Mari Kurkimaki, Kati Kurkimaki, Heidi Kaariala, Hilla Moilanen, Tuukka Myllymaki, Jaana Vahtola, Juha Virranniemi, Sami Vaisanen, Ilkka Ylitie, Marika Lamberg, Asko Aho, Matti Harju, Aki Kontio, Harri Makela, Juhana Pirnes, Ari Pullianen, Lauri Sallamo, Kaisa Vainio, Elina Vammavaara, Altti Vetlainen, Paivi Komulainen-Vuoti, James Bennett, Niina Willman, Eros de la Gomorra, John Calton, Maggy Fellman, Mika Haapaniemi, Paula Haarala, Terhi Itkonen, Eine Kakkonen, Kati Kinnunen, Kim Kreus, Antti Kuussalo, Krista Lehtoranta, Janne Miettinen, Ossi Mykkänen, Antti Näyhä, Saara Ovaska, Lasse Sipila, Mikko Takala, Tero Tittanen, Linda Toye, Tanja Turtianen, Aretta Vahala, Janna Vahtola, Toni Vainikainen

Komentář k tomuto snímku se mi někam vytratil, možná jsem ho přidal k jinému snímku ( když to někdo náhodou najde, dejte vědět ). Ale co je podstatou toho celkem podprůměrného snímku jsou Lordi http://hudbametal.bloger.cz/Lordi/Lordi bohužel, čekal jsem víc krve a víc řevu ( ne kňourání ).(21.7.2011)

• Politik

Už nevědí jaké horory natáčet, obětují se všichni kvůli retardované holčičce, ta však dokáže jaksi vrátit čas zpět a "všechno napravit", hororově je to pěkné na vyvolání strachu, ale jinak film nemá žádný hlubší smysl. Pouze ta sestřička, jméno herečky neznám, je až zářivě pěkná :-) Prostě moc zombíků, různých oblud a živých mrtvol, nuda...(26.12.2008)

• Mefistofelle

Když se hudebníci převlečení za bubáky rozhodnou účinkovat v hororovém filmu, nemusí to dopadnout dobře. A přesně to se stalo v případě Dark Floors. Nemám nejmenší výhrady k prostředí a atmosféře, která byla místy opravdu hutná, ovšem herecké obsazení s neskutečně otravným dítětem to zabíjí. A samotní Lordi v roli příšer... nějak se mi tam vzhledově nehodili. Působili na mě jako kdyby vypadli z úplně jiného filmu. A nic na tom nemění to, že jsem věděla, kdo jsou. Uznávám, že ve světě hudby je to poměrně originální a podobně propracované kostýmy jsou na pódiu skutečnou raritou, ovšem filmu se měli kluci z Lordi vyhnout obloukem. Ne moc dobrý dojem navíc podpořil divný konec, který si ani s odstupem času neumím moc vysvětlit. Nenáročný divák si v tom možná i přesto najde své.(8.9.2012)

• KatanaCZ

Od skupiny Lordi jsem viděl snad všechny videoklipy, vždy jsem byl nadšený jejich kreativitou a říkal jsem si, jaká by to byla paráda natočit s nimi film, stalo se. Z počátku jsem byl celkem spokojený, tajuplná atmosféra mě naplnila očekáváním a já si říkal, konečně dobrý horor. Čím více se však ukrajovalo ze stopáže, tím více jsem se nudil, jako by se příběh zastavil a neustále se opakovalo to samé dokola a dokola, zastavený čas byl vlastně i jedním z aspektů příběhu, ale v tomto případě to spíše vypadá na zastavení myšlenkových pochodů u tvůrců děje, že by došly nápady? Sem tam něco někde vylezlo ze tmy a pak nic. Z filmu mám prostě pocit, jako bych se díval na nesestříhaný videoklip, nestvůry dělají totéž co ve videoklipech, stojí stejně, chovají se stejně, stejně vystupují. Nejvíce mě dorazil konec, hlavní "obluďák" a nezmůže se na nic víc než jen stát a několikrát zařvat???? ....Možná si neuvědomil, že není na koncertě, ale že točí film....no a pak úplný závěr, to už je opravdu no comment. Plusem jsou snad jen efekty, poměrně zajímavé prostředí a místy slušná atmosféra. Lekacích momentů se také pár najde, ale nic výrazného to není. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe.(26.6.2008)

SILENT HILL v špitáli? Dajme tomu, že scenár je na svoj námet poriadna sračk@. Dajme tomu, že sa tu nejaká metalová kapela vybláznila dosýta. Dajme tomu, že si pri tom spomenula na retro masky z rokov minulých a neváhala ich použiť v modernom filme. Dajme tomu, že ide o neškodný výplach, ktorý bude zdvíhať žalúdky len tým náročným. No a keď si to dáme všetko dokopy...(13.4.2016)

• - Příšery vystupující ve filmu jsou ve skutečnosti členové finské skupiny Lordi ve svých tradičních převlecích. (JSSVLVKMK)

• - Ještě 5 let od uvedení se jednalo o nejdražší finský horor. (Cheeker)

• - Logo a obal filmu bylo navrženo členy hudební skupiny Lordi. (Terva)