ČT Live - Tata Bojs

(koncert)
  • Česko Tata Bojs: Nanotour
Hudební / Dokumentární
Česko, 2005, 57 min (Special Edition: 117 min)

Nanotour je záznamem unikátního koncertu ze stejnojmenného turné populární skupiny Tata Bojs a skládá se vpodstatě ze dvou částí. V té první skupina hraje všechny písně ze svého koncepčního alba nazvaného Nanoalbum, které dohromady utváří futuristický příběh o počítačovém geekovi iTomovi, jehož láska k přírodně zaměřené Elišce musí projít zkouškou, když se iTom přes internet seznámí s dívkou známou pod nickem 90-60-90 a nedlouho poté Eliška těžce onemocní. Druhou část koncertu pak utváří písně ze starších alb Ukončete nás..!, Futuretro a Biorytmy.

Seznam skladeb:  1.) Úvod a Halovo vodítko

7.) Attention aux homes!
8.) Růžová armáda
9.) Oba dva (Niktorius)

Dadel

Nejlepší české koncertní DVD, s vělkým přehledem. Multimediální projekce! Jiří Schmitzer! Bublajs šplhající po jevištní konstrukci! ()

Niktorius

Jedno z nejlepších koncertních DVD, co jsem měl tu čest spatřit. Multimediální platforma je pro Tata Bojs jako stvořená. ()

Kothy

Vynikající koncert Tata Bojs k Nanotour. Já tu kapelu prostě zbožňuju! Plus jim tam vystoupí Jiří Schmitzer jako léčitel. ()

AllShallFall

Tata bojs v žádném případě nepatří mezi mé kapely. Ale vystoupení mělo jednu velmi vydařenou věc, která mě oslovila. Jiří Schmitzer a Léčitel je naprosto geniální. Aťuž je to myšlené jakkoliv, text této skladby je více než stoprocentní pravda. A vůbec už se nezmiňuji jak to bylo bravurně poddané. Léčitel je v naší společnosti potřeba! Citace: Já nejsem blázen, ale opak je pravdou. Jsem jediný zdravě uvažující a o zdraví uvažující jedinec. Ano! Jedinec! Protože jsem jediný kdo to tady pochopil! 100% ()

Yardak

Perfektní CD, výborné DVD a ten koncert byl skvělý (navštívil jsem jejich vystoupení v Praze). Tata Bojs si umějí vyhrát se slovními hříčky ve svých textech a také pěkně rozpaří plnou arénu :)). ()

Shaqualyck

Není v našem malém českém zaprděném rybníčku mnoho kapel, které se dlouhodobě snaží pořád "jet to svoje", a dokážou při tom zůstat navzdory všem tlačenkám originální, progresivní, vtipní a ještě se tím zvládnou uživit. Na "Tatáčích" je vidět, že to co dělají, je fakt festovně baví a na koncertech jsou jako Tchibo - svému publiku se vždycky snaží "dát to nejlepší" a ještě něco navrch. Jejich koncepční Nanoalbum bylo, stejně jako např. pozdější spolupráce s Ahn Triem vcelku odvážným krokem do neznáma. Ale vyplatilo se. Skvělá hudba, fantastické texty, krásný koncert! A Schmitzrův divadelní "Léčitel" je úžasná avantgardní hororová show volající nejmíň po Thálii! :-) P.S.: Na české poměry neuvěřitelně povedené DVD, od obalu (žádná plastová krabice!) až po hravé interaktivní menu (Milan v sobě svou "původní" profesi výtvarníka zkrátka nezapře). Dobře, kluci! ()

K.I.N.G.

Zručně natočený koncert, dobré album. Tata bojs určitě nejsou špatní v hraní si se slovy a špatné nejsou ani jejich texty, ale ten příběh, co se táhne Nanoalbem / Nanotour působí dost amatérsky, i když ten prvotní nápad je silný. *SPOILER* iTom, který má být hlavní postavou příběhu, z něj nakonec vychází jako duševně nevyzrálý jedinec, který se zamiluje do někoho přes web, a to i přes to, že už má vztah, který klape. A aby toho nebylo málo, tak nakonec dá ještě Elišce, se kterou se právě rozešel, na památku robopsa Hala, kterého Eliška nemá ráda. Koncertu určitě přidává i absence Halových vodítek v jeho průběhu. ()

easaque

Nanoalbum bylo moje velmi oblíbené CD od Tata bojs, ale záznam z koncertu mě moc neuchvátil a přišlo mi to po těch (8) letech takové nijaké. Raděj nehodnotím a uchovávám si vzpomínky jen na CD. ()

tomeek

Výborný koncert, perfektně zpracované projekce a dokonalý Jiří "Pan Tečka" Schmitzer. Moje nejoblíbenější album od Tata Bojs. "Já NEJSEM blázen!" ()

Kalidor_

Kladně hodnotím kompletní celistvost písní, které tvoří dohromady opravdu jeden příběh. Dále zvuk a melodické pojetí Tatabojs, prostě nádhera. Jediné malé negativum - celé to působilo na mě trošku depresivně, asi hodně mollových skladeb nebo co :-) ()

mosnak

Bohužel Nanotour nezaznamenalo Tata bojs v té nejlepší formě. Ovšem viděno asi 100krát (skalní fanoušek) na koupeném DVD nosiči :-) 60% ()

Kaučuk03

Tatabojs jsou bezpochyby jedna, co se týče textů, z nejnadanějších kapel. Myslím si, že toto dvd musí zapůsobit i na "nepříznivce" tatabojs. Skvělý nápad udělat koncert jako příběh, skvělá projekce. Poskokové kreace Mardošy jsou super a Schmitzerův grandiózní projev je už jen pomyslná třešínka na tomtu hudebním dortu, z kterého budete pořád okusovat a který se vám nikdy nepřejí. ()