poster

ČT Live - Tata Bojs (koncert)

 • Česko

  Tata Bojs: Nanotour

Hudební / Dokumentární

Česko, 2005, 57 min (SE: 117 min)

Režie:

Jakub Kohák
 • Venus7
  *****

  Tata Bojs jsou moje nejoblíbenější nebo spíše (téměř) jediná oblíbená česká kapela (jinak jde česká hudební scéna mimo mě) a na jejich koncertech jsem byla nepočítaněkrát. Vynikající hudba, která má grády, texty jsou o něčem, do koncertů i hudby se kapela snaží vždy vnést něco nového, originálního... Bublajz je multitalent. :-) Zde nebylo v hodnocení co řešit, plný počet je jasný. Jen škoda, že Česká televize neuvedla i druhou část - se staršími písničkami, ale i tak jsem si ráda zavzpomínala...(28.7.2012)

 • Shaqualyck
  *****

  Není v našem malém českém zaprděném rybníčku mnoho kapel, které se dlouhodobě snaží pořád "jet to svoje", a dokážou při tom zůstat navzdory všem tlačenkám originální, progresivní, vtipní a ještě se tím zvládnou uživit. Na "Tatáčích" je vidět, že to co dělají, je fakt festovně baví a na koncertech jsou jako Tchibo - svému publiku se vždycky snaží "dát to nejlepší" a ještě něco navrch. Jejich koncepční Nanoalbum bylo, stejně jako např. pozdější spolupráce s Ahn Triem vcelku odvážným krokem do neznáma. Ale vyplatilo se. Skvělá hudba, fantastické texty, krásný koncert! A Schmitzrův divadelní "Léčitel" je úžasná avantgardní hororová show volající nejmíň po Thálii! :-) P.S.: Na české poměry neuvěřitelně povedené DVD, od obalu (žádná plastová krabice!) až po hravé interaktivní menu (Milan v sobě svou "původní" profesi výtvarníka zkrátka nezapře). Dobře, kluci!(31.3.2011)

 • AllShallFall
  *****

  Tata bojs v žádném případě nepatří mezi mé kapely. Ale vystoupení mělo jednu velmi vydařenou věc, která mě oslovila. Jiří Schmitzer a Léčitel je naprosto geniální. Aťuž je to myšlené jakkoliv, text této skladby je více než stoprocentní pravda. A vůbec už se nezmiňuji jak to bylo bravurně poddané. Léčitel je v naší společnosti potřeba! Citace: Já nejsem blázen, ale opak je pravdou. Jsem jediný zdravě uvažující a o zdraví uvažující jedinec. Ano! Jedinec! Protože jsem jediný kdo to tady pochopil! 100%(3.2.2012)

 • tyzik
  ****

  Viděl jsem pouze 1 level se skladby s nového alba ale musím říct že i když je tatabojs má nejoblíbenější kapela tak tady to nic moc. Zdá se mi že tu dobu ještě podivín Milan Cais je naprosto mimo, Mardoša se to snaží zachránit ale stejně se mu to nějak nedaří, řvoucí do mikrofonu Schmitzer v roli léčitele no to je teprv katastrofa, no a Klára ta je vážně nesympatická která to klukům celé kazí. S porovnáním ale se záznamy z roku 2000 to docela ještě jde, v těch dobách byl Cais hrozný takže 3 noo.(18.4.2014)

 • Druhácena
  *****

  Nádherné, dojemné, okouzlující.... Jsou to fakt frajeři - od Milana Caise až po hostujícího Jiřího Schmitzera. Troufám si tvrdit, že ačkoliv jsem neviděl všechna česká koncertní DVD, tohle ve zdejších krajinách nemá absolutně žádnou konkurenci. Jenom škoda že jsem ještě tenkrát nepropadl naplno jejich kouzlu a neviděl to naživo...(27.9.2010)