Otis

Otis

Thriller / Komedie / Horor

USA, 2008, 96 min

„Máš problém s drogami?“ „Jo, je strašně těžké sehnat kvalitní.“ Někteří psychopati jsou ve své úchylce tak strašně roztomilí, miloučká zvířátka, která by jste chtěli chovat a krmit doma uvázané na řetězu k topení a možná jim jednou za čas dát malinký elektrický šůček. Otis je jedním z nich. Je to prostě jen přestárlý klučina, který si chce užít svou studentskou lásku fotbalisty k roztleskávačce. Při jeho snaze, zapálení a plném nasazení pro svůj vytyčený cíl, mu to snad ani není nějak extra proč mít za zlé. Všichni potřebují lásku. Ovšem rodina jeho oběti, to jsou fakt řízci. Otis by mohl být lehce parodickou variací na The Last House in the Left a rodiče poblázněné a zmasírované současným mediálním honem na pedofily (muslimové už asi tak netáhnou). Docela povedenou komediální variací. Oceňuji hudební složku a zajímavě vykreslené postavy (zvláště matka s otcem a agent FBI jsou dost humorní). 3,5*(21.12.2010)

• drankeryth

V pohodicke zabavna cierna komedia a nie horor. A mozno predsa tam len nieco bolo z hororu. Otis bol pekny podivin, ktoreho tyranizoval vlastny brat a robil z neho neschopneho debila co si ani nevie najst zenu. Otis ani nebol zabavny, skor nudny. Najvacsi magor bol podla mna ten agent FBI, ktory bol extremne trapny. Hral sa na najvacsieho frajera, ktory si len namyslal aky je skvely policajt:) Najdrsnejsia bola rodina tej unesenej Riley, ta sa nesrala a sla si to rovno vybavit do domu toho uchyla. Tam miesto neho umucili a zabili jeho brata. Nakoniec ho rozkuskovali a hodili do kontajnera. Najlepsi z nich bol jej brat, ten sa z nicim nesral a povedal si vzdy svoje. Ako priklad uvediem oslovenie toho trapneho agenta, ked mu povedal ze je agent hovnas:))))) Tych hlasiek tam bolo viacej, ktore stoja za rec. Drsnak-brat nakoniec nasho mileho a neohrabaneho Otiska surovo zabil brokovnicou,,he he Celkovo film ani neviem poriadne kde mam zaradit, ale thriller to urcite neni, ako tu pisu. Skor je to slabsia komedia okorenena ciernym humorom, ako som pisal tu na zaciatku tohoto komentu. Skoda, ze tych zabavnejsich momentov nie je pouzitych viacej v tomto nenarocnom filme.(17.5.2011)

Tak horor to není ani omylem, thriller už vůbec ne...spíš taková lehká, ale opravdu lehká(!) komedie silně řízlá dramatem když už. Těžko definovat. Samotný nápad je dobrý, mixující Captivity, Saw a jiné filmy s tématikou únosů apod., ale vývoj děje není nejideálnější. Zhruba ve 2/3 filmu se to zvrtne špatným směrem a film pro mě ztratil na atraktivitě. Z lítosti tři hvězdy, po polovině filmu jsem chtěl dát víc...(28.12.2009)

Další šílená variace na uchyláka naštěstí podaná docela i humornou formou. Tlustý Otis je posedlý potřebou sehnat dívku, jenže která by s ním asi šla co.Tak že si jí unese, ta mu ale časem uteče a rodičům řekne kdo to byl a ty místo aby to vyklopili poldům si jdou účty vyřídit sami, jenže nic není tak růžové jak se zdá. Kupodivu i naprosto blbý agenti mají pochopení a tak vše dopadne dobře.... Já se dobře bavil a žasnul co dalšího nám tvůrci naservírujou.(21.4.2013)

Film který se jen těžko vejde do nějaké té škatulky,či škatule. Na komedii-parodii občas fuj ošklivý,horror-thriller to už vůbec ne. Tempo filmu udává permanentně narvaná muzika(až na chvilkový úmyslně přeslazený slaďáky,znící vždy samozřejmě v nejméně vhodnou dobu, a když taneček na ,,plese" v sedmdesátkových oblečcích tak samozřejmě rozjuchaní Slade!!). Obět jako cynická uštěpačná drzá týnejdžerka(ale ani trochu hero)(,, .... á tady ho máme. Macka."),-padouch sice zlý leč infantilní a jakoby (pouze jako!)neškodný (,, ...mohl bych dnes vzít vaši dceru na ples? Víte mi teď spolu chodíme."),-policajt naprostý bezskrupolozní hovado s neskutečně nekorektníma hláškama (,, ....jsme kvalitně vycvičeni tak,že oběti z osmdesáti procent nakonec najdeme. I když tu poslední jsme našli jen z šedesáti procent."),,-pomstychtivá rodina víc zmatečná než drsná(,, ....sprav ho nějak!" ,,A jak asi? To ho mám slepit lepidlem? Taky jsi mi to mohl říct dřív než jsme ho začali stahovat z kůže!"). Co ale tenhle film vytáhlo na špici je pocit ,že takhle sprostě a chytře udělaný jsem už dlouho nic neviděl. Budu si hlídat tohodle Krantze.(15.7.2010)