Vynikající western přes technicolorovou barevnost značně nasáklý noirem a není to jen kvůli ústřední trojce Ford (mám ho čím dál radši), Stanwyck a Robinson. Klasická westernová zápletka se rozbíhá po nečekaných stezkách, charaktery hlavních postav jsou příjemně nejednoznačné a rozhodně nelze mluvit o klasickém příběhu z Divokého západu, když zde děj výrazně ovlivňují minimálně dvě silné ženské postavy. Nečekané a o to sladší překvapení.(23.3.2008)

Vyborny western, presne ten typ, ktery me bavi a na ktery jsem mel zrovna naladu. Nebyt misty prapodivneho ozvuceni a mizerne kamery, tak jsem mozna dal i pet hvezd. Barbara Stanwyck byla skvely zaporak (ani vlastne nevim, jestli toho Cola chtela nebo ne) a Glenn Ford si nechal srat na hlavu jen do urcity miry... pak uz se s tim nemazal :) Bavila me i takova ta vymena roli, kde se ze slecny Judity stala dobracka a ze slecny Vejlovy zase svine.. no svine, proste tlacila slepe na pilu, jsem rad, ze pak tahla a uz se tam neobjevila. A nelze taky nezminil nepotrestanou svini Jamese Westerfielda, ulisnyho serifa hral fakt dobre. Jedina slabina filmu byl pistolnik Wade Matlock (Jaeckel), proste at delal sebevetsiho borce, s metrem sedesat to proste nefunguje..(24.6.2017)

Výborný western, jaké mám v oblibě. Jen chudák Rudolph Maté musel už být v době postprodukce hluchý jako poleno, že nechal Maxe Steinera a jeho hudbu takhle burácet. Obvykle si soundtracku moc nevšímám, splývá s dějem a atmosféruje ho, tentokrát ale tvůrci dost přestřelili, dramatický nástup nástrojů doprovází i okamžiky, kdy jezdec zastaví před salonem, dívka zvedne oči... prostě přeháňka, jako kdyby hudebníkům v orchestru byla zima a potřebovali si zahřát zkřehlé prsty. Děj westernu je ale dobrý, jakkoliv rozkrokovaný a tím i předvídatelný. Glenn Ford a jeho nesmělý pitomec, který zabijáka v salónu málem prosí za odpuštění, aby si vzápětí vystřílel cestu ven - to se musí vidět. Tip pro Filmový klub ČT.(10.5.2012)

Bývalý kapitán kavalérie John Parrish plánuje prodat svůj ranč největšímu rančerovi v údolí. Místo slušné nabídky však smířlivý kapitán obdrží od rančera a jeho bratra a ženy jen nepřátelský nátlak, teror a vraždění, což si nakonec nenechá líbit. Násilní muži jsou výtečným barevným westernem s Glennem Fordem v roli kladného hrdiny a Barbarou Stanwyck coby parádní mrchy a neoficiální vládkyně velkého ranče. Film má dobře napsaný scénář, solidní atmosféru, napětí i gradaci. Dal bych i pět hvězdiček, nebýt toporné milostné linie a slabší výpravy. Námětem jsou Násilní muži trochu podobní o dvě léta dříve datovanému slavnému filmu Shane nebo o tři roky pozdějšímu ještě známějšímu westernu Velká země, který si možná zde vzal trochu inspiraci. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=i76CyKNdfU8(30.12.2013)

Jak bych to jen.. v tomhle filmu mi příjde, že všechny ženy jsou hrozné manipulátorky, ale to asi není to správné slovo. Asi bych to vyjádřil nějak takhle: Ta Judith Wilkison je strašná p*ča a pořád jenom moralizuje; to samý její matka; Parrishova přítelkyně a Wilkisonova banda magorů nebo spíš ko*otů, taky není moc cool. Hlavní borec Parrish ze začátku taky vypadá jako měkejš a když mu někdo nabídne whiskey, tak odmítne. Jsem si říkal, co to jako je? Mno nakonec se nám kluk rozchlastal a stal se z něj hotovej Rambo i s hláškama: "it's not my war." nebo "don't force me to fight, because you won't like my way of fighting." Chladnokrevní zabíjení a vypalování baráků bez mrknutí oka nebo kousku lítosti. Nakonec to Parrish zvládl na jedničku. Měl by si přes prsa nechat vykérovat 'no regrets only memories'.(29.1.2014)