Kamarádova holka

Hra bez pravidiel

My Best Friend's Girl

Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

"God, I'm a fag." Ono je to strašne nevyrovnané...A pritom to malo potenciál ísť veľmi vysoko. Film sa snaží byť pekne politicky nekorektný, ale často to vyznieva do stratena. Pekne to vidno na začiatočnom i konečnom "odpočítavaní", kde sa skvelé a poriadne vtipné momenty striedajú s takými, že človek má pocit, že ich snáď napísalo 12 ročné dieťa(so zmyslom pre humor na úrovni 11 ročného...). Naviac romantická línia je často divná...A film po svižnom začiatku trochu v druhej polovici stratil tempo i vtip, aby na konci zase pridal. Ja neviem no, taká jednoduchá, ale rozporuplná R-ková romantická komédia - a miestami debilná(ako tento komentár, ktorému snáď ani sám nerozumiem:D). Je to skôr na tri a pol a hviezdy, ale za ten jej zadok musím dať štyri hviezdy. A btw - cross joint z Pineapple expressu a cross pizza z tohoto filmu by tvorili pekný team:).(26.11.2008)

• mysiak

Dane Cook rulez!...dlho som sa takto na jednej postave a hercovi nepobavil, no proste tento herec sa pomaly ale isto stáva jedným z mojich obľúbených komediantov...k filmu, je nudný, preplácaný, omielaný, a jedine čo ho fakt dáva na tie 2 hviezdičky je Dane Cook..tento herec dokáže vytiahnuť celý film z nudy...pretože tento film je nudný, ale Dane Cook ma zachránil...(19.6.2009)

• Ivoshek

Romanticko komediální standard. V první půlce se dá i zasmát, v té druhé už je to už jen pitomé. Může to být i tím, že se mi pani Hudsonová nelíbí.(15.12.2013)

Překvapivě vtipná komedie plná skvělých hlášek, humor je to spíše druhořady, ale na nedělní večer solidní zábava. Jason Biggs své herecké kvality prokázal tím, že jej jednou do hlavní role obsadil Woody Allen, většinu vtipu obstará on sám. Alec Baldwin nevybočuje z linie posledních let - karikatury, úlisné, nechutné, buranské typy lidí. A to je prosím herec, kterého jsme mohli vídat ve filmech jako Tramvaj do stanice Touha či V moci posedlosti. Jaká škoda..."Jestli mám jít do hajzlu, Ty půjdeš se mnou" :-)(6.12.2009)

Jak se tak dívám, hodnocení je dost nevyrovnané. Někdo tuto komedii bere jako podprůměrnou, někdo naopak jako hodně dobrou. Jsem však názoru, že si romantická komedie tohoto typu zaslouží průměr, nic víc, nic míň. Schéma je stejné, jako u většiny romantických komedií (úvod, začátek nějakého vztahu, krize, happy end), ale téma se přecejen trochu odlišuje, protože takový podivný způsob, jak se pár dá dohromady, se moc často nevidí. A přece jenom, na víc než 3 hvězdičky to tento film bohužel nedotáhne. Ani vtipných scén tam zas tak moc nebylo a když ano, tak většinou dost vulgárně pojaté. Vede to u mě scéna s obočím (jako jedna s nevulgárních). ~(2,6)~(8.7.2009)

• - Spoiler: Vůbec první filmová postava Kate Hudson, která ve filmu pije, kouří a masturbuje. (hippyman)

• - Třetí komedie, na které Dane Cook spolupracoval s Lionsgate. (Baffer)

• - Název filmu je vypůjčen z hitu kapely The Cars, který ve filmu zazní. (Elisebah)