Kamarádova holka

Hra bez pravidiel

My Best Friend's Girl

Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

Na rozdíl od jiných nepovažuji tuto komedii za něco ,,strašného", ale naopak za něco docela vtipného. Ač je tato komedie s příměsí romantiky, tak ta vůbec neškodí. Pokud hlavní hrdina chce na dívku zapůsobit odstrašujícím způsobem, tak se mu to celkem daří a já s tím nemám problém. Často jsem se musel zasmát, což je samozřejmě velké plus.(16.2.2009)

Howard Deutch už svůj debut zjevně nikdy nepřekoná, ale snahu mu člověk upřít nemůže, i když jeho pokusy obohatit romantickou komedii jiným pohledem, než je zvyklé, většinou vyznívají do prázdna. KAMARÁDOVA HOLKA jako romantická komedie nefunguje skoro vůbec, výjimku tvoří plesová scéna, odkazující právě na KRÁSKU V RŮŽOVÉM. Jako politicky nekorektní, chlapsky obhroublý a šovinistický pohled na romantickou komedii, její klišé a schémata funguje obstojně, až na závěr, který musí skončit právě tak klišovitě a schématicky, jak se z toho předtím dělá (u)vědom(ěl)á legrace. Jediným ozvláštněním tak zůstává fůra vulgarit a obhroublý Cookeův humor. Překvapivé nevyužití Biggsovy postavy, která je jen další škatulkou jeho prcičkářských rolí, beru jako klad, stejně tak rychlý spád a (ne)vhodně zvolený soundtrack. Ale jsem rád, že po letech vznikla konečně romcom, která má zajímavý ústřední pár a nikoliv vedlejší postavičky kolem něj, jenom... ono to mělo na víc. 5/10(3.2.2009)

Byla by to průměrná romantická komedie, kdybych se u toho chvilkami nesmál tak, že jsem se pomalu za břicho popadal. Má to spoustu kvalitních hlášek, za které tu jednu hvězdičku přidám. Bohužel se mi trošku nelíbí celkový výsledek, kdy se kašle na toho původního. Na druhou stranu, když to pak sám uzná a taky, že se vlastně nejedná o takový klasický 'šťastný konec', tak přimhouřím oko:).(26.7.2011)

Asi bych v hlavní roli uvítal někoho jínýho než Kate Hudson, ale nevadila mi a to ostatní, co se dělo během tý skoro dvouhodinový délky mě bavilo a dokonce extrémně mě bavilo, když byl Dane Cook fucking asshole a nehorázně to tam rozjížděl na svatbě, to je pravděpodobně nejbrutálnější a nejzábavnější část filmu. Nicméně je pravda, že to neni zrovna extra originální, ale taková nějaká snaha o co nejmenší klišovitost se tomu upřít nedá a když je tam ještě naprosto exkluzivně dokonalej prasák Alec Baldwin, tak neni moc co řešit(11.2.2009)

• VasaX

Ach jo. Mám rád romantické komedie. Za to uděluji jednu hvězdičku, v rámci nadržování žánru. A abych pravdu řekl, tak jsem se ani moc nenudil, takže dohromady s pár drobnostmi další hvězdička. Tím to ale končí. Scénář jak přes kopírák mnoha podobných, (co se týče mého vkusu) nesympatický Biggs, o trošku méně Hudson. Cook a Baldwin to tak tak vyvážili. Herecké výkony jak na horské dráze. Jak jsem napsal, mám tenhle žánr rád. Rák vidím ty sladké happyendy, tu naději, že když někdo zpacká lásku, o které si uvědomí, že byla jeho nejen že osudová, ale i životní a perfektní, ale přes svou krátkozrakost to neviděl a tak to dopadlo, tak to může úspěšně napravit a nemusí si to, jak to krásně zpackal, vyčítat každý den po zbytek svého, v patetický se pomalu či rychleji proměňujícího, života. Růžové brýle, idealismus a hlavně naděje. Když se do toho ještě přimíchá humor, dobré obsazení a rozumný scénář, není nad lepší "drink" pro chmurný páteční či sobotní večer, obzvlášť pro osamělou duši. Škoda jen, že v případě Kamarádovy holky tento koktejl pohořel na špatném poměru či úplně chybějících ingrediencích, či na jejich laciných náhražkách. POkud je martini špatné, jak dva dny stojaté pivo, sebelepší oliva to nezachrání.(7.2.2009)

• - Kate Hudson si za výkon ve filmu vysloužila nominaci na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka. Ve stejném ročníku byla na stejnou cenu nominována i za film Bláznovo zlato (2008). (Aknah)

• - Režisér nechal Danu Cookovi hodně volného prostoru pro improvizaci. (HellFire)

• - Spoiler: Vůbec první filmová postava Kate Hudson, která ve filmu pije, kouří a masturbuje. (hippyman)