Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tekuté zlato je film z roku 1940, který byl nominován na dva Oscary. Odehrává se ve státech, v době kdy se hledalo tekuté zlato-ropa. John Masters (Clark Gable) a Jonathan Sand (Spencet Tracy) jsou dlouholetí kamarádi. Odjíždějí spolu na ropná naleziště. Podařilo se jim zakoupit zajímavé zábory, a doufají, že se pomocí tekutého zlata stanou boháči. Za Sandem přijíždí snoubenka Elizabeth (Claudette Colbert), která se zamiluje do Masterse. Ten se s ní ožení, a Sand s dobrotou jemu vlastní oběma odpouští. Oba se stavájí po čase boháči, a majiteli nejvýnosnějších nalezišť, a v té chvíli naruší zatím spokojené Masterovo manželství setkání s krásnou, tajemnou a velmi zjištnou Karen Vanmeer (Hedy Lamarr)….. (marťan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Slasher 

všechny recenze uživatele

"Wildcatteři" Gable & Tracy v příběhu o ropném zlatokopectví, přátelství, pýše, lásce a nevěře, vsazeném do let 1918-28 a dobrodružné honby za bohatstvím. Čas tu sice plyne všelijak a občas nejasně, chování postav působí mimo realitu, přesto je to ale fajnový, dějově nabitý drama s pěknou scénou ohnivé katastrofy a doprovodem dvou šmrncovních hereček. Čtvrtá hvězda za ten závěrečný pěstní souboj a srdcový američanský proslov o neomezených možnostech (úsměvný kontext Sherman Antitrust Act), plus úplný feel-good konec a odkaz na navrtání faktického pole Kettleman. (odtud doporučuji dobrat se k THUNDER BAY) ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

V porevolučných mesiacoch uviedla televízna federálna jednotka zopár skvostov a tento bol medzi nimi. Už vtedy ma očaril príbeh dvoch priateľov, ktorí podľahli túžbe vydobyť zo zeme tekuté zlato - ropu. Tento príbeh prospektorov je natočený realisticky a rozpráva o neutíchajúcej túžbe stáť na vlastných nohách. Záver zrejme nemohol dopadnúť inak, je však dosť rozpačitý ( súd ). Moje opätovné zhliadnutie filmu hodnotenie nezmenilo. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Takový velkolepý hollywoodský Dallas 40. let aneb dva muže a jednu ženu může rozseknout jen další žena. A když je tou Hedy Lamarr, nemusí se svazek Claudette Colbertové už ničeho obávat. Ale škoda, že se Hedy objevila až v polovině (!) filmu... mohlo to být svižnější. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama