Rozpočet $2miliónyTržby USA $9,172,000Tržby Celosvetovo $-(17.5.2009)

Celé je to až příliš rozvleklé, minimálně o půl hodiny měl být film kratší. Mezi Gablem a Colbert to příliš nejiskří, něco jiného je ovšem výkon Hedy Lamarr, ta Colbert zcela zastínila. 65%.(12.9.2009)

V porevolučných mesiacoch uviedla televízna federálna jednotka zopár skvostov a tento bol medzi nimi. Už vtedy ma očaril príbeh dvoch priateľov, ktorí podľahli túžbe vydobyť zo zeme tekuté zlato - ropu. Tento príbeh prospektorov je natočený realisticky a rozpráva o neutíchajúcej túžbe stáť na vlastných nohách. Záver zrejme nemohol dopadnúť inak, je však dosť rozpačitý ( súd ). Moje opätovné zhliadnutie filmu hodnotenie nezmenilo.(8.8.2012)

Oscar 2 nominace: Kamera ČB, Speciální efekty(10.6.2004)

Takový velkolepý hollywoodský Dallas 40. let aneb dva muže a jednu ženu může rozseknout jen další žena. A když je tou Hedy Lamarr, nemusí se svazek Claudette Colbertové už ničeho obávat. Ale škoda, že se Hedy objevila až v polovině (!) filmu... mohlo to být svižnější.(12.2.2009)