Nech to být, Johnny! (festivalový název)

• Itálie

Lascia perdere, Johnny!

Komedie

Itálie, 2007, 95 min

Film má bezesporu působivou atmosféru, která dokonce připomíná italské filmy ze 60. let. Příběh mladého kytaristy a dalších muzikantů se mi dlouho líbil, ale nakonec prostě nevěděl, kdy skončit. Autoři to chtěli zřejmě natáhnout na obvyklou celovečerní stopáž, ale tenhle film měl být minimálně o dvacet minut kratší. Aspoň, že Valeria Golino vypadá pořád stejně dobře.(14.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $664,266(17.7.2010)

Skoda, ze z tak atmosfericke podivane se po par desitkach minut stava malinko nudna zalezitost. Ale i presto ma moje sympatie. Italie pulky sedmdesatych let a mlady rocker v promenadnim, lazenskem orchestru o generace starsich hudebniku... to ma neco do sebe. Jeden z tech lepsich snimku MFFKV 08.(22.11.2008)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - VARIETY CRITICS´ CHOICE - Dny Kritiků Variety, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.88/160(25.8.2009)

V poslední době si podezřele často říkám: Tady by to mělo končit. Film ale, bohužel, pokračuje dál, čímž zpravidla úplně zkazí dojem ze všeho předchozího. To přesně se stalo i tentokrát. Poslední část je utahaná a podle mě naprosto zbytečná. Nebýt toho, jde o milou a celkem úsměvnou podívanou s povedeným koncem.(14.7.2008)