Schimanski: Smrt na sídlišti (TV film)

• Německo

Schimanski - Tod in der Siedlung

Schimanski: Smrť na sídlisku

Krimi / Drama

Německo, 2007, 90 min

Horstovi uteče Marie-Claire z bytu v Duisburgu kde se necítila zrovna útulně :-)). Nakonec se ale vrátí a scéna kdy ji Schimi zahlédne z okna a při tom exne 2 vejce ze sklenice je moc hezká :-))(21.11.2015)

Schimi je prostě v podání George nepřekonatelný....(4.8.2013)

Schimanski 14, celkově už 43. Příště se uvidíme, až budeš mít pořádnej byt. Napsala Marie-Claire vzkaz Schimimu poté, co před jeho panelákem shořelo nějaké auto. Až na to, že v tom autě byla mrtvola úředníka. Schimi náhodně potká malou mladistvou prostitutku Lenu, její otec je gambler, ale bez něj by se nepřišlo na to, že úředníka Zimmernama taky gamblera zabila jeho manželka, aby tím nepřišla úplně o všechno. Zajímavost: Tento díl končí nostalgicky snad téměř na chlup stejně, tak jako začínal první díl, kde se objevuje Shimanski, Místo činu - Vražda v přístavu z r. 1981. Shimi v neuklizené kuchyni, kde už není žádné čisté nádobí, zhltne dvě syrová vejce a dívá se z okna panelákového bytu ven na ocelárnu. Rozdíl je v tom, že dolu před panelák přijede jeho manželka Marie-Claire (Denise Virieux), která je jeho partnerkou, jak už to tak je v dobrém i zlém, ve všech epizodách seriálu Shimanski od roku 1997. 52%(12.12.2015)

• H.Gordon

Proč se mi líbí víc nový Schimanski? Protože už není tak ujetý a nezodpovědný. Ono to v prvních dílech bylo docela vtipné, ale pak už to lezlo na nervy. A koukám na to někdy z jediného důvodu a to, že je to fakt kus chlapa ;-). Ale převážně v těchto dílech...tento díl je obvlášt takový spíš komornější.(12.12.2012)