Reklama

Reklama

Úspěšné písničky 60. let... V závěru šedesátých let minulého století se bouřlivý rozvoj písniček malých divadel ustálil a usadil. To byl základ vzniku pozdějšího stylu hudby, kterému se pro jeho masové rozšíření a popularitu začalo u nás říkat „střední“ nebo „hlavní“ proud. Skončila tak definitivně éra malých hudebních divadel, éra „písniček pro všední den“ a hledání nových talentů – doba na tyto talenty více než úrodná, aby začala zlatá éra šlágrů. V pořadu tehdejší Československé televizi nazvaném „Já mám kytky rád“ z roku 1970, jehož autory byli Gustav Oplustil a Ivo Paukert, mj. uslyšíte: Dva modré balónky, Včera neděle byla, Pramínek vlasů, Ach, ta láska nebeská, Tulipán a To všechno odnes čas. Zpívat je budou Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Yvetta Simonová, Jiří Suchý a další. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pořad obsahuje písně 60. let ve stylu výběrů Supraphonu, tedy jen úryvky. Nabízí notoricky známé songy v originálním znění. Samozřejmě se do výběru už nedostala Marta Kubišová i další interpreti. ()

otík 

všechny recenze uživatele

K dobré náladě hraje archív Československé televize. Úrodu písniček konce 60. let krátce mapuje tento příjemný pořad s hvězdami nejen tehdejší music. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama