The Colbert Report

(pořad)
Komedie / Publicistický / Talk-show
USA, 2005, 30 min

Režie:

Jim Hoskinson

Účinkují:

Stephen Colbert, Jon Stewart, Jack McBrayer, Scott Adsit, James Carville, Steven Van Zandt, Maria Thayer, Tony Hawk, Richard Dawkins, Barack Obama (více)

sirien

Colbertův spin off Daily Show, který převzal a zcela zparodoval formát všemi nenáviděného Fox News zpravodajce Bill O'Reillyho a jeho "Faktoru" z Fox News (tj. totální žumpy všech médií). Což je co říct, vzhledem k tomu že O'Reilly je parodie sám o sobě. Stejně jako Daily Show s velkým mediálním a zpravodajským dopadem, i když jde o satirickou show - ukázalo se v ní mnoho předních politiků a jeden segment byl dokonce moderován samotným Obamou, což je čest které se show jen tak nedostane: https://www.youtube.com/watch?v=95KTrtzOY-g ()

jasiska

Keď som pozerala Colberta prvýkrát, bola som šokovaná. Nebolo mi úplne jasné, čo za idiota to majú v tom programe. Po úvodnom zmätku som si však uvedomila, že toto je asi najprepracovenejšia politická a spoločenská satira vôbec. Colbert sa nevídaným spôsobom oddáva svojej role a neustále predvádza účinnsoť argumentácie ad absurdum. Výsledok je neuveriteľne zábavný ale aj informatívny. ()

Davered

Každý týden od pondělí do čtvrtka běží na Comedy Central v pozdních večerních hodinách DAILY SHOW - parodie na zpravodajství - a právě COLBERT REPORT, pořad geniálního komika Stephena Colberta, někdejšího člena Daily Show týmu. Colbert si tady samozřejmě utahuje z Bushe ale i z konzervativních moderátorů zpravodajských pořadů (hlavně z Billa O'Reillyho - viz http://youtube.com/watch?v=Ctlmholr45c ). A přestože mám DAILY SHOW hodně rád, tohle je ještě mnohem vtipnější a lepší. Záchvaty smíchu zaručeny! ()

Revanx

Nikdy nepochopím prečo po ňom nakoniec nepomenovali ten most v Budapešti. Alebo inak- niečo také v stredoeurópskom priestore nemáme a je to skutočne škoda. Jeden z najlepších televíznych programov - politicky nekorektný, vtipný a ostrý ako kvalitné toledské meče. Platí však hlavne v tom prípade, ak ste dobre zoznámený s americkými reáliami. ()

Aiax

Stewartovo The Daily Show zbožňuju, přesto musím možná chtě, možná nechtě přiznat, že Stewartův objev Stephen Colbert svého někdejšího patrona v mnoha ohledech přezářil. Už u Stewarta jsem si říkal, že takové zřídlo bystrého, inteligentního, trefného a především neuvěřitelně pohotového humoru jsem ještě nikdy neviděl a zřejmě už ani neuvidím, ale Colbert je přinejmenším na stejné úrovni. Jeho kašírovaný charakter typicky tupého, bigotního, arogantního a nařvaného Američana je prostě kulervoucí a The Colbert Report je - co se týče humoru - o poznání plnotučnější než dnes již desetileté The Daily Show, ale Stewart se svou bandou je mi i přesto pořád malinko bližší. ()

• Pořad oslavil 500. epizodu v pondělí 19. ledna 2009 - ve stejný den, kdy strávil George W. Bush poslední den na prezidentském úřadě. (R´Hell)
  • Studio, ve kterém byl pořad natáčen, se jmenuje Orlí hnízdo. (R´Hell)