Nájemní vrazi

Assassins

Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Špičkový scénář, výborná kamera, jen 3 herecké hvězdy a ani minuta nudy. Sly poněkud akčně pokulhává za svižným Antoniem, ale má to v popisu role, takže pro mě pořád jednička. Toníček využil všecky svoje klady - sexepíl, šmrnc a temperament ve stylu španělského bolera. U smyslné Julianne jsem docela tápala či má raději svou kočku nebo sousedku než chlapy, ale kdo se má vyznat v hackerech!? Nakonec prokázala ženskou intuici a pro kufr se vrátila, takže u mě dobrý. Nejlepší "Silvestrovská" hláška - Ostříhej se. ;-)(16.2.2011)

V roce 1995 toho bylo na stříbrném plátně i dvd projekcích opravdu moc a tenhle film na špičku nešplhá. Dobrá režie Richarda Donnera, který akční průstřely umí a Sylvester Stallone zahrál podle očekávání v normě, ale Antonio Banderas byl pro mě lepší v hereckém výkonu. Jeden z filmů, kde dokážu přijmout známkování od 1* do 4* méně ani více.(4.11.2011)

„Ešte som živý.“ – „Vydrž.“ Čo sa stane, ak precitlivený nájomný vrah (Sylvester Stallone) má zabiť osobu X (Julianne Moore), ale narazí pri tom na mladšieho a oveľa agresívnejšieho konkurenta bez starej školy (Antonio Banderas s „vyklbovacím palcom" parafrázuje „vyklbovacie rameno“ Mela Gibsona zo SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ od rovnakých ľudí, akí robili ZABIJAKOV)? Solídny akčný triler s elegantnou kamerou, zaujímavým obsadením (aj keď Desperado to miestami predsa len už príliš afektuje, trocha ako Wesley Snipes v stalloneovka DEMOLÁTOR) a - vďaka scenáru bratov Wachowskích (ktorí sa o pár rokov nato stali legendami vďaka MATRIXOM) - dokonca inteligenciou resp. ZDANÍM inteligencie. Omenovský SUPERMAN zo SMRTONOSNÝCH ZBRANÍ Richard Donner predviedol v minulosti lepšie kotrmelce, ale ani ZABIJACI sa v jeho filmografii nestratia. Možno sú príliš "pokojní" a "uhladení", ale napriek tomu dostatočne draví a originálni.(4.4.2009)

Skvělá old school akční jízda se skvělými rivaly!! Tempo je dynamické, film se rychle sune dopředu, neustále se něco děje a to mě baví, to je přesně to, co od takových filmů očekávám. Banderas zde předvádí skvělý, psychopatický výkon s chladným srdcem a Stallone vynikající nájemný vrah se srdcem a duší. Nenudil jsem se ani chvíli. 75%(7.3.2014)

Naprosto bezchybný psychologický thriller. Výborný výkon A. Banderase, skvělé hlášky ("mám rád hřbitovy, však jsem sem několik lidí poslal"), napětí, akce, úžasná hra nervů...jeden z nejlepších Stallonových filmů od dob Ramba a Rockyho. Chybičky: 1) Jedna z chyb, které jsem si všiml, je hned na začátku, při scéně na hřbitově, kdy má Stallone na ruce "sádru", pod níž drží pistoli...všimněte si, kolik vystřelí ran z jednoho zásobníku, když se snaží trefit Banderase. Dávno by musel přebít. 2) Když je Robert Rath v bance a Electra mu vypráví vtip, dobře si hned na počátku všímejte šálku kávy, co je na stolku před Stallonem. V prvním záběru má ouško směrem doleva (z našeho pohledu), hned v dalším doprava (resp. není pořádně vidět), přičemž v dalším záběru (když se Rath chystá napít), tak opět míří doleva a v následujícím znovu doprava (tentokrát zřetelně).(18.12.2006)

• - Ve scéně, kdy Julianne Moore odesílá data Německým agentům, je na displeji notebooku u souborů vidět, že mají několik desítek MB. To ale není možné jelikož na disketu se vejde jenom 1.44 MB. (Redix)

• - Kočka, která je vidět ve filmu, je mainská mývalí. (BloodMax)

• - Élektrá (Julianne Moore) je hrdou majitelkou Perly – Mainské mývalí kočky. (Conspi)