Nájemní vrazi

Assassins

Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Jedno z toho lepšího co Sly natočil. Antonio je mu více než dostačujícím protivníkem. Film, který není úžasný, ale zajímavý. Setkání dvou zabijáků dvou generací, jejich metody, postupy, myšlenky, vše je jiné, ale přesto zůstává princip stejný.(19.6.2004)

Stallone jako nájemný vrah v pletené vestě a důchodem na krku, Moore jako hackerka nealergická na kočičí chlupy a Banderas coby pěkně nervozní ambiciozní vrahounek nastupující generace - pikantní kompozice v přesně tom druhu filmu, který si pustím, když potřebuju "vyfrešovat" mozek.(26.2.2005)

Ve své době výborné obsazení a několik nervydrásajících scén navrch. 75% Zajímavé komentáře: Hal_Moore, Divočák(17.4.2005)

Nebyt te zbytecne rozvlekosti byl by to skvely film ke konci se mi ale zdalo ze tempo uz negraduje ale spis sem se lehce nudil je to skoda protoze potencial byl skvely Stallone hraje zabijaka gentlemana ale neprijde mi jeho postava uplne uveritelna Banderas jako ambiciozni chladnokrevny zabijak je rozhodne presvedcivejsi Moorova mi naopak prisla dost otravna a celkove je ten film trochu moc ukecanej a dlouhej skoda mohlo to byt jeste lepsi takhle ten film zustal tak trochu na pul cesty(26.11.2012)

Tohle je jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Stylový zabiják před odchodem do důchodu Sly Stallone versus šílený Antonio Banderas. Poctivá akční podívaná z poloviny let devadesátých. Sly v jedné ze svých nejlepších rolí a Antonio stále ještě na počátku kariéry. Příběh předvídatelný, zápletka nepřekvapující, ale všechno ostatní je na svém místě. Richard Donner ví, jak na diváka zapůsobit a akční scény jsou všechno jen ne nudící. Herecké výkony až na Banderase žádné, ale to snímku paradoxně pomáhá. Banderas tak působí odlišně než všichni ostatní, což jen podtrhuje jeho šílený a posedlý charakter. Plky, to už jsem dlouho neslyšel.. plky.(3.4.2007)

• - Joel Silver, producent filmu, se zasadil o obsazení režisérského postu Richardem Donnerem. (Conspi)

• - Z filmu byla vypuštěna scéna, kde Miguel Bain (Antonio Banderas) jde přes hřbitov a potká hrobníka. Dá se předpokládat, že jej pak zabil mimo obrazovku a vzal si jeho uniformu, což vysvětluje, proč ji nosí později ve filmu. (BloodMax)

• - Režisér Richard Donner prohlásil, že by film vypadal lépe, kdyby si Stallone (Robert Rath) a Banderas (Miguel Bain) role vyměnili. (BloodMax)