Nájemní vrazi

Assassins

Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

V mojej zbierke je tento film na čestnom mieste, pretože skutočne kvalitných snímok takéhoto zamerania je naozaj málo. Film je podľa mňa zvláštne spracovaný, nejde len o "čistú" akciu a zabíjanie obetí. Nazval by som to akýmsi psychologickým a neskôr aj fyzickým súperením dvoch profesionálov, ktorí sa silou mocou snažia predčiť jeden druhého i za cenu vlastného života. Antonio Banderas ako pološialený a nervózny zabijak a Sly, ktorý už niekoľko rokov predvádza svoj štandartný výkon, čo potvrdil aj v tejto snímke (dá sa povedať, že film patrí k jeho lepším). Obaja sa navzájom dopĺňajú a zároveň sú si protikladom - kľudný a tichý Sly verzus "neposedný" a hlučný Banderas. Pre Banderasa úspech, pre Stalloneho rutina. A ešte vás čaká sexy Julianne Moore.(24.8.2013)

Kvalitních filmů se Sylvesterem Stallonem moc není, ale tento patří k těm nejlepším a zároveň je z nich i poslední (i když, kdoví jak dopadne jeho návrat v podobě Rockyho Balboa v roce 2007). Slyovo "herectví" tady se sice nevymyká jeho průměru, ale naopak výborný Banderas a i solidní Julianne Moore to bohatě vynahrazují . Scénář bratří Wachowských sice není dokonalý a ukazuje že tato autorská dvojice si ve svých začátcích nebyla příliš jistá, ale není ani vyloženě průměrný a tvoří dobrý základ pro Donnerovu tradičně výbornou režii. A i když lepších akčních thrillerů bych našel jistě bezpočet, i tento stojí za vidění a dá vzpomenout na hvězdu, která zářila na celou jednu generaci.(27.1.2007)

Docela chytrý akčňák s dobrým obsazením. Sly a Banderas si jdou celou dobu po krku. Do cesty se jim připlete mladá Julianne Moore, kterou se Sly rozhodne chránit. Pak už začíná nekonečná hra na honěnou, která končí v Mexiku. Akční scény jsou docela povedené a nápadité. Celá závěrečná scéna v polorozpadlém hotelu je dost efektní. Určitě stojí za vidění. "Hodně štěstí, hajzle!"(13.7.2019)

Veľmi kvalitná Sly-ovka, z konca jeho zlatého obdobia. Síce Donnerova réžia nie je nijak prelomová, scenár je ale dostatočne chytrý. Stallone opäť raz bol úžasný - tvrďas s drsným pohľadom, hláškujúci a nesmierne cool. A na rozdiel od iných si myslím, že Banderes bol dosť veľká slabina filmu. Totiž celý čas neskutočne prehrával a oproti kultivovanému a realistickému Slyovi, bol akousi komiksovou postavičkou. Film disponuje skvelým tempom, ktoré vrcholí s závere, v horúcom Mexicu (alebo v akej juhoamerickej krajine).(27.2.2006)

Zprvu (rozuměj, když jsem to viděla ftft) jsem to vnímala tak na dvě hvězdy, bylo to spíš tím, že tento žánr mi zrovna nevyhovuje a hlavně nejsem zarytou fanynkou svalnatého panjednamimikra. Po druhé jsem však zaregistrovala Antonia Banderase a Julianne Moorovou a už to bylo na dva a půl a pak i oblíbenou písničku od Boba Dylana (no to je ale stupidní) a bylo to na tři. Takže za tři, i když rozhodně nejsem přítelkyní poetiky bratří Wachowských (ti se ovšem totálně propadli na dno plagiátu a šlendriánu až s dílky Reloaded a Revolutions :-) PROSÍM NEKAMENOVAT!(24.1.2005)

• - Herci Christian Slater, Tom Cruise a Woody Harrelson byli zvažováni do role Miguela Baina (Antonio Banderas). (Zdroj: notstarring.com) (Chatterer)

• - Během krátké hřbitovní přestřelky, v níž Miguel (Antonio Banderas) čelí kulkám osobních strážců, si lze povšimnout jednoho z náhrobků s cedulkou a jménem Rhodes, které záměrně odkazuje k Morganě Rhodesové, člence produkčního štábu. (Conspi)

• - Élektrá (Julianne Moore) je hrdou majitelkou Perly – Mainské mývalí kočky. (Conspi)