poster

Nájemní vrazi

 • USA

  Assassins

 • Francie

  Assassins

 • Slovensko

  Zabijaci

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie, 1995, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Atmosféru to má i dnes, ne že ne!! Dohodnou cenu přes počítač, záhy poznají tvář oběti. Pak už je to jen na jejich trpělivosti a jednom dobře mířeném výstřelu. Drsňáci řídící i na počítači píšící jednou rukou, používající tlumiče, odmítající chyby. Tahle zakázka měla být posledním balíčkem bankovek do penze. Jenže v cestě nečekaně stojí nelítostná a dravá mladá krev, která chce stárnoucího zabijáka vystřídat na postu toho nejlepšího v oboru. Navíc přijde nabídka, která se těžko odmítá. Cíl? Mladá zlodějka dat. Netriviální thriller má hned několik trumfů – zajímavé trio scénáristů (Andy Wachowski, Lana Wachowski, Brian Helgeland), které si nicméně závěrečný zvrat mohlo odpustit, ostříleného producenta (Joel Silver – Smrtonosná past, Matrix) a zkušenou režisérskou legendu (Richard Donner), k tomu přičtěme Slye, jehož beránčí image a melancholicky zadumané grimasy nijak zvlášť neruší, a pikantního hispánského protivníka s tváří skvostného Antonia Banderase. V mé sbírce mají Nájemní vrazi své místo a nějaká střihově a barvami přepálená současná jednohubka je jen tak nevytlačí!!(25.7.2013)

 • spaceboyCZ
  ****

  Naprosto vynikajici vykon Banderase, ktery jako by se pro roli Miguela narodil. Stallone predvadi svuj obvykly standard a skvele ho doplnuje Julianne Moore. Dve hodiny utecou ani nevite jak a pri titulcich mate pocit z prijemne straveneho casu. To vse doplnuje povedena muzika. Zkratka, pokazde, kdyz to bezi v televizi, nenecham si to ujit.(15.2.2011)

 • movieband
  *****

  Skvělý film, který srší nejen dobrou atmosférou, ale i drsnými scénami. Obsazení bylo trefné no a co se děje týče tak byl sice jednoduchý, ale v tomhle směru filmu vcelku schopný a praktický. Stallone jako vysloužilý zabiják byl parádní ve své roli a Banderas jakožto cílevědomí, chladnokrevný vrah neměl chybu. Julianne Moore byla v roli hackerky okouzlující. No co si budem povídat. Nájemní vrazi jsou skvělým kouskem pro mě zlatého filmového věku. 5* a 80%.(18.6.2012)

 • HAL
  ****

  Kvalitních filmů se Sylvesterem Stallonem moc není, ale tento patří k těm nejlepším a zároveň je z nich i poslední (i když, kdoví jak dopadne jeho návrat v podobě Rockyho Balboa v roce 2007). Slyovo "herectví" tady se sice nevymyká jeho průměru, ale naopak výborný Banderas a i solidní Julianne Moore to bohatě vynahrazují . Scénář bratří Wachowských sice není dokonalý a ukazuje že tato autorská dvojice si ve svých začátcích nebyla příliš jistá, ale není ani vyloženě průměrný a tvoří dobrý základ pro Donnerovu tradičně výbornou režii. A i když lepších akčních thrillerů bych našel jistě bezpočet, i tento stojí za vidění a dá vzpomenout na hvězdu, která zářila na celou jednu generaci.(27.1.2007)

 • Anderton
  ****

  Scenár je skôr na tri, ale vzhladom ku kvalitnej rutinérskej Donnerovej réžii je tu niekolko pasáží, ktoré patria k najnapínavejším v kariérách oboch hlavných hviezd. Banka je jednou z nich. Z filmu sa stala právom televízna klasika, ktorú si čas od času dám aj ja. Stallone sa kedysi ospravedlnil fanúšikom za svoju kariéru v 90tych rokoch. Tento film je jedna z troch výnimok, na ktoré môže byť hrdý. Klišé s traumou z minulosti treba ignorovať.(30.8.2009)

 • - Režisér Richard Donner prohlásil, že by film vypadal lépe, kdyby si Stallone (Robert Rath) a Banderas (Miguel Bain) role vyměnili. (BloodMax)

 • - Autorem původního hudebního doprovodu k filmu byl Michael Kamen. Jeho výsledek, údajně příliš unylý, suchý a neslučující se s dějovou linií, se ovšem režisérovým uším příliš nazmlouval, a tak jej nechal přepracovat Markem Mancinaem. (Conspi)

 • - Sylvester Stallone, který hraje Roberta Ratha, dostal honorář 15 milionů $. (Zdroj: variety.com) (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace