poster

Loupež za bílého dne

 • Velká Británie

  Daylight Robbery

 • Slovensko

  Lúpež za bieleho dňa

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 92 min

 • Smok
  *

  Asi najslabší mnou videný film s "bankovou" tématikou. To, že peniažky pri natáčaní chýbali, tu priam kričí. Natáčalo sa v banke o veľkosti Horné Sŕnie zastávka, policajtov prišlo zasahovať asi päť atď. Moc sa ani nedozvieme prečo sa vykráda banka a navyše je film prelezený stupiditami typu: lupič v banke tancujúci s brokovnicou hip-hop, vyjednávanie cez okno dodávky zapichnutej v bankových dverách, 20 ročný doktor vyzlečený do trenírok podávajúci transfúziu, o celkovom štýle úniku nehovoriac. Lupiči v tých modrých kombinézach s pančuchami na hlavách vyzerali "ultra drsne" a celý film som ich viac - menej musel rozoznávať len podľa vzorky a farby pančuchy :( Keďže žánrové zaradenie komédia tu nevidím, tak zostáva len neveriacky krútiť hlavou.(16.11.2008)

 • BDMarty007
  ****

  Žádná velká kinematografie, nic objevného scénáristicky, žádná nová myšlenka. Nicméně to stejně hodnotím vysoko, neboť je to slušně natočená, britsky svižná a syrová, jednoduchá "bankovní loupež". Pěkné dialogy, vtipná ostrovní angličtina. Hodinu a půl jsem se dobře bavil. A v dnešní záplavě překomplikovaných a překombinovaných filmů velmi osvěžující!(29.12.2008)

 • Webb
  **

  Už jsem viděl mnoho lepších filmů s tématikou bankovní loupeže. Ve filmu se zmiňují o filmu "Spojenec" od Spikea Leeho (který mimochodem za 2 roky natočí pokračování) a ano, to je jeden z příkladů ze shora zmiňovaných. Nebo také "Čistá práce" s Jasonem Stathamem. Tento film nemá nic, čím by vybočoval z hromady filmových loupeží. Ba naopak, má méně a to je komparzů na postu policejních jednotek a u mě utkvělý pocit, že jim to v té bance nějak až moc lehce prošlo. Ještě aby jim to tak snadno neprošlo, když těch pár policistů co tam byli, byly až tak pasivní, že i ten lékař proti nim vypadal jako RoboCop. 45%(3.1.2009)

 • Dubro
  ***

  Ak by som sa na to vybral cez deň do kina a zaplatil vstupenku, potom by som mohol tvrdiť, že je to "lúpež za bieleho dňa". Totiž tento amatérsky kus, ktorému chýba v zátvorke "video film", je akýsi usoplený a chudobný bratranec filmu The Bank Job a s Dannyho jedenástkou určite nekope tú istú ligu. Scenár na papieri isto vyzeral dobre, no spracovanie je hrubé zrno. A herecké výkony? Tak to je iná bieda.(17.9.2008)

 • Rosomak
  *

  Zatraceně slabý film. To nejzajímavější (způsob jak vykrást banku a dostat se pryč) co diváka na takových filmech zajímá je zde vymyšleno naprosto debilně a bez nápadu. SPOILER: Lupiči prostě příjdou do banky, vezmou peníze a projdou tunelem, který někdy předtím vykopali pod zemí. KONEC SPOILERU Atmosféra je nulová a napětí se jaksi vytratilo (ano, zde scénáristé zapomněli na nějaký motiv, ze kterého by to šlo vytěžit - zapomněli mimochodem na víc věcí). Chudokrevnost filmu vrcholí, když k bance přijede policie, která čítá cca 5 lidí a zajistí místo. To si pak divák říká, jestli to má opravdu brát vážně, nebo jde jen o nějaký sofistikovaný vtip... Anyway, diegeze končí s orámováním záběru a za touto neviditelnou bariérou už nic není. (Přesně víte, že kamerové podhledy při snímání policejního komisaře jsou použity jenom proto, aby filmaři nemuseli přiznat, že nemají komparz a těch policistů je tam opravdu jen pět.) Když k tomu přihodím ještě všeobecnou nezajímavost prostředí, postav, záběrů... pak vlastně ani není na ten film proč koukat. A srovnávání s Dannyho Parťáky mě vyloženě uráží.(5.11.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace