Loupež za bílého dne

Lúpež za bieleho dňa

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 92 min

• Smok

Asi najslabší mnou videný film s "bankovou" tématikou. To, že peniažky pri natáčaní chýbali, tu priam kričí. Natáčalo sa v banke o veľkosti Horné Sŕnie zastávka, policajtov prišlo zasahovať asi päť atď. Moc sa ani nedozvieme prečo sa vykráda banka a navyše je film prelezený stupiditami typu: lupič v banke tancujúci s brokovnicou hip-hop, vyjednávanie cez okno dodávky zapichnutej v bankových dverách, 20 ročný doktor vyzlečený do trenírok podávajúci transfúziu, o celkovom štýle úniku nehovoriac. Lupiči v tých modrých kombinézach s pančuchami na hlavách vyzerali "ultra drsne" a celý film som ich viac - menej musel rozoznávať len podľa vzorky a farby pančuchy :( Keďže žánrové zaradenie komédia tu nevidím, tak zostáva len neveriacky krútiť hlavou.(16.11.2008)

Žádná velká kinematografie, nic objevného scénáristicky, žádná nová myšlenka. Nicméně to stejně hodnotím vysoko, neboť je to slušně natočená, britsky svižná a syrová, jednoduchá "bankovní loupež". Pěkné dialogy, vtipná ostrovní angličtina. Hodinu a půl jsem se dobře bavil. A v dnešní záplavě překomplikovaných a překombinovaných filmů velmi osvěžující!(29.12.2008)

• Webb

Už jsem viděl mnoho lepších filmů s tématikou bankovní loupeže. Ve filmu se zmiňují o filmu "Spojenec" od Spikea Leeho (který mimochodem za 2 roky natočí pokračování) a ano, to je jeden z příkladů ze shora zmiňovaných. Nebo také "Čistá práce" s Jasonem Stathamem. Tento film nemá nic, čím by vybočoval z hromady filmových loupeží. Ba naopak, má méně a to je komparzů na postu policejních jednotek a u mě utkvělý pocit, že jim to v té bance nějak až moc lehce prošlo. Ještě aby jim to tak snadno neprošlo, když těch pár policistů co tam byli, byly až tak pasivní, že i ten lékař proti nim vypadal jako RoboCop. 45%(3.1.2009)

Ak by som sa na to vybral cez deň do kina a zaplatil vstupenku, potom by som mohol tvrdiť, že je to "lúpež za bieleho dňa". Totiž tento amatérsky kus, ktorému chýba v zátvorke "video film", je akýsi usoplený a chudobný bratranec filmu The Bank Job a s Dannyho jedenástkou určite nekope tú istú ligu. Scenár na papieri isto vyzeral dobre, no spracovanie je hrubé zrno. A herecké výkony? Tak to je iná bieda.(17.9.2008)

• Rosomak

Zatraceně slabý film. To nejzajímavější (způsob jak vykrást banku a dostat se pryč) co diváka na takových filmech zajímá je zde vymyšleno naprosto debilně a bez nápadu. SPOILER: Lupiči prostě příjdou do banky, vezmou peníze a projdou tunelem, který někdy předtím vykopali pod zemí. KONEC SPOILERU Atmosféra je nulová a napětí se jaksi vytratilo (ano, zde scénáristé zapomněli na nějaký motiv, ze kterého by to šlo vytěžit - zapomněli mimochodem na víc věcí). Chudokrevnost filmu vrcholí, když k bance přijede policie, která čítá cca 5 lidí a zajistí místo. To si pak divák říká, jestli to má opravdu brát vážně, nebo jde jen o nějaký sofistikovaný vtip... Anyway, diegeze končí s orámováním záběru a za touto neviditelnou bariérou už nic není. (Přesně víte, že kamerové podhledy při snímání policejního komisaře jsou použity jenom proto, aby filmaři nemuseli přiznat, že nemají komparz a těch policistů je tam opravdu jen pět.) Když k tomu přihodím ještě všeobecnou nezajímavost prostředí, postav, záběrů... pak vlastně ani není na ten film proč koukat. A srovnávání s Dannyho Parťáky mě vyloženě uráží.(5.11.2008)