Viděl jsem jen jedno představení MET Live in HD v listopadu 2008. Byl to Dr. Atomic současného amerického skladatele Johna Adamse. Neuvěřitelný zážitek. Hudebně naprosto dokonalé, pro mnohé možná vizionářské, pro zasvěcené zas prý až příliš při zemi (narozdíl od letos uvedeného staršího kusu stejného autora Nixon in China). Režijně a herecky úžasné ( a to nejen na operní poměry, kde se prý na nějakou tu občasnou prkennost moc nekouká) a scénografie - no pastva pro oči, jeden nápad střídá druhý, naprosto přirozené proměny jednotlivých obrazů působí na první pohled jednoduše, ale jsou vymyšlené do nejmenších detailů. Tak svobodné a dokonalé protnutí tří svébytných druhů umění se na operních prknech do Česko-Slovenska (jsme na čsfd,ne?) dostane jen málodky. Díky za tenhle nápad s přenosy z Nového Jorku!(25.5.2011)

Bravo! V sezóně 2008/2009 jsem viděla 4 kusy, jednoznačně u mě vyhrála Madama Butterfly. Sezóna 2009/2010 je za dveřmi a slibuje neméně zajímavý program._Takže přičítám dalších 8 představení sezóny 2009/2010, Hoffmanovy povídky nebo Carmen byly prostě skvělé. Jen tak dál příští sezónu.(30.5.2009)

Vynikající Rigoletto s perfektně padnoucim Beczalou. Naopak docela průměrnej Evžen Oněgin (ale to bude i předlohou) s plusy ve vždy dokonalý Polonaise a (nejen) herecky přesnym páru Netrebko-Kwiecien.(6.10.2013)

Čas od času si dám, první byla Armida, poté Capriccio, Aida... dvě různé Dcery pluku. V letošní koronové sezóně zatím volím La Traviatu.(14.6.2010)

Nemůžu jinak než lokálně patrioticky - Hradec Králové - kino Centrál. Poprvé v průběhu roku 2008, pokračuje se zjara 2009 a doufám, že bude i příští rok (dodatek - ano, pokračovat se bude, a podle programu to bude sezóna nabitá klasickými operami - Lazebník Sevillský, Tosca, Carmen, a mnoho dalších, prostě jasná díra do peněženky a spousty hodin v super společnosti;)). Kde jinde se za tři sta vočí (dobře, tuhle sezónu za 350:P) dostanete na dosah špičkové opeře s vpravdě monstrózními scénickými možnostmi? Kdo viděl neskutečnou Zeffirelliho Bohému, Madame Butterfly stvořenou dnes již zesnulým Anthonym Minghellou nebo neskutečně roztomilou a bombastickou dětskou verzi Kouzelné Flétny v režii (a kostýmech;)) Julie Taymor (více v jejím profilu), nemůže jít pod 90%. A ne, nejsou to filmy;)(9.5.2009)