poster

Život a hudba Lee "Scratche" Perryho (festivalový název)

 • USA

  The Upsetter

 • Slovensko

  Život a hudba Lee "Scratcha" Perryho

  (festivalový název)

Dokumentární

USA, 2008, 95 min

Hudba:

Ethan Higbee
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pijavica
  *****

  8,0/10 Lee "Scratch" Perry rozhodne nemá hlas speváka, ale vďaka jeho zvláštnemu osobnostnému čaru mu to celkom ľahko odpustíte - napokon, slávnym sa stal z úplne iných dôvodov. Nech vás neznechutia časté a sofistikované spiritualistické drísty (sú vlastne ťažiskom celého dokumentu), v podstate sa v nich odrážajú jeho (celo)životné skúsenosti a spôsob vnímania hudby, ľudí a sveta - vytvoríte si z nich o ňom oveľa lepšiu predstavu než z kadejakých poučných štúdií (či už psychologických alebo hudobných). A je fajn, že to pochopili aj tvorcovia.(2.12.2008)

 • Laborant
  *****

  Výborný dokument o Lee Scratch Perrym, který stál u zrodu rytmu REGGAE. Je to bezpochyby otec této muziky. Veliké díky jeho osobě(20.3.2009)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - 2008: A MUSICAL ODYSSEY - 2008: Hudební odysea, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.36/72(2.9.2009)

 • Terva
  ****

  Jsem metalista, ale někdy vás uchvátí hudba o který by to člověk ani neřekl.(26.1.2015)

 • J.Connor
  *****

  Snad jen noticku. Lee Perry není zdaleka jen otcem reggae, ale taky dancehallu, dubu a remixu jako takového, což z něj činí jednu z nejzásadnějších postav moderní historie hudby. Viz třeba Prodigy a jejich break-thru hitovka Out of space ♪♪ " I'm gonna send him to outer space...To find another race" ?, kterou v tomhle dokumentu Lee Perry dává z palmový chatrče v době, kdy ještě byli Liam a spol. leskem v očích svých otců.(13.7.2008)

 • - Lee Scratch Perry byl rádcem Boba Marleye a stál u zrodu jeho raketové slávy. Založil na Jamajce slavnou nahrávací společnost s názvem Black Archa, ve které nahrávaly hvězdy jako Rolling Stones, Bob Marley nebo The Clash (Laborant)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace