Sim Salabim

• USA Presto
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy
USA, 2008, 5 min

Důstojnost. Vyrovnanost. Záhadnost. Nic jiného ani od skvělého jevištního kouzelníka Presta žijícího na přelomu století neočekáváme. Když ale Presto už poněkolikáté zapomene nakrmit svého králíčka z klobouku, začnou se dít vskutku velmi zábavné, záludné, ale i nebezpečné věci, které by nikdo nečekal! Sledujte čím dál vyhrocenější rošťárny úžasného Presta, jeho králíka Aleca, a staňte se svědky toho, co se stane na jevišti, když ego kouzelnické hvězdy vyprovokuje jeho zanedbávaného parťáka k důmyslné pomstě. (HBO Europe)

LuiCJ

Veľmi zábavný kraťas v štýle grotesky Toma a Jerryho. Je tu veľa úžasných nápadov, vtipných scén a skvelých postáv. Tie sú to ozaj vtipné a každá má svoj charakter. Zajac Alec je hladný a kúzelník Presto túži po uznaní. Čo sa týka výtvarného spracovania, animácia je vždy výborná a hudba tu ladí perfektne. Asi najlepšia scéna bola s bluegrassovými hudobníkmi. To nemalo chybu. Okrem toho, zajac Alec sa veľmi podobá Snowballovi z Tajného života maznáčikov. Pozrel som si aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Douga Sweetlanda, kde rozpráva o výrobe a vzniku filmu. ()

Bat55

Ako dokáže takto krátky animák očariť, všakže?:-D... No proste paráda vo všetkých smeroch, animácia a kraťučký príbeh boli dokonalou stránkou tohto animáku. Film o kúzelníkovi a jednom králičkovi, ktorý chce mrkvu, lenže kúzelník mu to akosi nedopraje pred vystúpením. A to naozaj nemal chlapec milý robiť. Fakt nemal. Pretože si pretrpí nesmierne napínavé ale stále dokonale zábavné minúty. Popravde, už dlho som sa takto od srdca nezasmial a preto musím dať plné hodnotenie, pretože za 1.) na nudu nezostane čas a za 2.) nesmierne som sa zabával. :-) ()

Lachtaan

Kdybych nevěděl, že dvojice animáků The Secret Life of Pets patří pod studio Ilumination, myslel bych si, že jejich králík je návrativší postavou z již dvanáct let starého mini příběhu. Ta podoba je totiž neskutečná. Obdobné je i úsměvné chování chlupatého zubatce, na němž stojí úspěch tohoto krátkometrážního animáku. ()

Káronoš

„V jednoduchosti je krása". Jednohubka pixaru před "velkou bouří" (WALL-E), která svojí úlohu plní naprosto famózně a maximálně naladí a zpříjěmní nástup masterpeace celovečeráku, následujícího bezprodleně po skončení. Směs originálních a vkusných fórků, zabalených do příjemného "obalu" s (tradiční) pixarovou animací bez drobné chybičky. Každičkou sekundu jsem se bavil a kraťas mě doslova očaroval. 10/10 ()

Mihail123

Pixarovské "kraťasy" sú čím ďalej tým lepšie. Tento rozpráva o "hladnom zajacovi", ktorý nič nedaruje svojmu pažravému kúzelnickému pánovi. Jeden perfektný nápad - kúzelný klobúk, na ktorom perfektne fungujú všetky gagy. Animácia jednotlivých postáv je perfektná, netreba zabudnúť ani ich na mimiku (hlavne zajacovu). Kraťas, ktorý je preplnený skvelými, originálnymi nápadmi. 5 minút bezchybnej grotesky. Pixar to jednoducho vie a valcuje svoku konkrenciu. Zatiaľ najlepší, nápadmi nabušený kraťas od Pixaru. ()

• Celé jméno kouzelníka - Presto DiGiotagione - je narážka na slovo "eskamotér," což znamená také kejklíř (kouzelník). Jméno králíka - Alec Azam - je narážkou na magické slovo "alakazam." (HellFire)
  • Postavičky Statler a Waldorf z filmu The Muppets (2011) sa objavia na jednom z balkónov. Rovnako si je možné všimnúť jedného z čašníkov z filmu Ratatouille (2007). Je členom kapely aká začne hrať, po tom čo Presto dostane elektrický šok. (LuiCJ)