poster

Sim Salabim

 • USA

  Presto

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy

USA, 2008, 5 min

Režie:

Doug Sweetland

Scénář:

Doug Sweetland

Hrají:

Doug Sweetland

Producenti:

Richard E. Hollander

Scénografie:

Harley Jessup
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (248)

 • duklak2
  ****

  Simsalabim a je tu pětiminutový animák, který jsem stahoval 10 minut. Ano je to tak. Chtěl jsem si tento "film" vychutnat na celém monitoru a tak jsem vygooglil 70 Mb soubor. Příběh je vskutku nápaditý. Tvrdohlavý králík, který nechce vystoupit v kouzelnickém představení do té doby, než dostane svoji vytouženou mrkev. Mimika postav mě doslova srazila do kolen. Souhlasím s ostatními, že je zde animace jako v Ratatouille. Pixaři zase jako vždy zaváleli. Prostě skoro dokonalý kraťas, kterému dávám čtyři hvězdy.(19.12.2008)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(1.2.2009)

 • kOCOUR
  ****

  Vtipné, skvěle vypointované, pixarovsky roztomilé, z hlediska plynutí děje snad ale možná až příliš monotónní (jakmile se odhalí princip, veškerá originalita se vyčerpá - na druhou stanu, je to pořád groteska, kde si lidé občas vystačí deset minut i s obyčejným dortem). Každopádně, kdo hrál Portal nebo jeho 2d flashový remake, ten bude v sedmém nebi.(14.7.2008)

 • Galadriel
  *****

  Krátká groteska o tvrdohlavém hladovém králíku, který sabotuje kouzelníkovo vystoupení tak dlouho (a velmi originálně), dokud nedostane svoji vytouženou mrkev... Přetéká to nápady, potenciál ukrytý v "příběhu" u Pixarů vytěžili až do samého dna.(27.8.2008)

 • Gemini
  ***

  No nevím, není to samozřejmě špatné (který pixarácký předfilm byl?), ale že bych se u téhle znouzectnosti vzniklé díky tomu, že se animátorský tým při vymýšlení něčeho kloudného opozdil s plněním úkolu dodat hotový kraťas kvůli pařbě silně návykového Portalu (chápu vás, chlapci a děvčata... Smrt GLADOS! Smrt GLADOS!), nějak zvlášť bavil, to se říct nedá. Prsty v pastičce na myši, no, tak to je humor, který jsme neviděli už hodně dlouho, přece jen se objevuje jenom v každé druhé kreslené grotesce od dob prvních dílů Looney Tunes nebo Toma A Jerryho.... 70% za poctivou řemeslnou produkci, a to jsem ještě mírný. Vožtomivošt bílého kválíčka mě opravdu nezviklá.(15.11.2014)

 • Matty
  *****

  Ač začátek připomíná pachtění majetnické veverky z Doby ledové, tenhle vyhladovělý králík bastardoidní povahy umí být při shánění potravy mnohem zákeřnější. Presto, situačními gagy nabitá groteska, se ještě nese v duchu Ratatouille a stejně jako u jiných pixarovských kraťasů si ani v tomto případě nedokážu představit, že by mohl být potenciál výchozí situace vytěžen do větší hloubky.(4.8.2008)

 • T2
  *****

  Z dielne Pixar asi najzábavnejší krátkometrážny film čo som videl, kúzelníkov mám od filmu Dokonalý trik čoraz radšej, aj keď tento príbeh bol stvorený len čisto pre zábavu, má veľa čo ponúknuť, vrátane prvotriednej animácie. Kúzelník vs králik veru zabavili a moc. /95%/ __Tento krátkometrážny film "Presto" sa dá vzhliadnúť na DVD disku k rozprávke WALL-e.(24.8.2008)

 • Djkoma
  *****

  Krátké jednoduché a geniální. To je opravdové kouzlo.(15.9.2008)

 • Renton
  *****

  Scénář: Doug Sweetland .. Dokonalý retro trik.(14.8.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Ze začátku dokonalé, ale v době, kdy jsem plesal nadšením nejvíce, dochází k efektu "přejedení". Ono totiž těch cca pět minut je příliš. Od jistého momentu se základní idea vyčerpá a pak se recykluje stejný vtip v několika variacích. Ovšem zábava je to parádní i nadále, o tom žádná.(14.8.2008)

 • Dever
  *****

  // Production Companies: Pixar Animation Studios //(4.5.2011)

 • Viktooorka
  *****

  sežrala bych toho králíčka jako on tu mrkvičku :-*(4.10.2009)

 • tron
  ****

  Pixar vždy vedel robiť pôvabné farebné kúzelné postavičky. Ale tento nezbedný biely králik sa mu fakticky podaril. YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=kNeGzyskGU8(21.5.2009)

 • B!shop
  *****

  Dost mozna nejvtipnejsi pixarovskej kratas o kouzelnikovi a hladovym kralikovy. Ma to svih, ma to napad a je to proste 5 minutova komedialni jizda se skvelym zaverem.(13.11.2009)

 • H34D
  ****

  Jakože animované filmy moc nemusím, tak tento nový počin Pixaru se mi líbil velice. Však aby ne, ten roztomilý králiček musí chytit za srdce snad každého, jen škoda, že jak se později ukáže, dovede být zároveň i pěkná svině :) Styl animace je použit z Ratatouille a i když to zní celkem odvážně - námět je pravděpodobně inspirovaný počítačovou hrou Portal. Pixaři dokázali jednoduchý trik s "portálem" v klobouku vypointovat téměř do maxima a tím doslova sklidit potlesk všech přítomných v obecenstvu. 9/10(13.9.2008)

 • Skejpr
  *****

  Naprosto neuvěřitelné množeství těch nejoriginálnějších nápadů, jaké si ani nedovedete představit, nabušené do pěti minut. V podstatě orgasmus!!(15.8.2008)

 • Pethushka
  *****

  Docela kouzelné...trvalo to sice necelých 5 minut, ale měla jsem lepší pocit než kolikrát mívám po zhlédnutí dvou hodinového trháku.(14.2.2011)

 • xxmartinxx
  ****

  Konečně zase pořádný pixarský kraťas, Pár slušných gagů, sranda celou dobu.(3.4.2011)

 • Psema
  ****

  Skvělá ukázka vtipu, nápaditosti a špičkové animace.(15.8.2008)

 • johnn333
  ****

  Originální nápad vytěžený do mrtě. A pak se divte, že Pixar nemá konkurenci ani na poli krátkometrážních animovaných jednohubek. 80%(9.7.2008)

 • genetique
  *****

  Heh, tak tu znova nie je o čom. Krátkometrážne pixarovky sú jednoducho neodolateľné. 100%.(9.9.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13