Sim Salabim

USA, 2008, 5 min

Richard E. Hollander

Scénografie:

Harley Jessup

Mám rád animované grotesky a tohle je jedna z nich. Je to snímeček, který těží z jednoho skvělého nápadu. A naprosto to stačí. To, že je stopáž na ten jeden nápad přece jen docela dlouhá, to je jedna věc, ale jednotlivé eskapády, kterých jste zde svědky, vám jasně dají najevo, že tohle točil někdo, kdo má fantazii, a kdo se dokázal poprat s tím, že dělá film od Pixaru. Výborné, s nápadem, jen trochu přetažené a místy možná i trochu obyčejné. Nepřítomnost mluvení je ale rozhodně plusem. Odkazuje to na krásu klasických němých grotesek.(8.11.2013)

Vtipné, skvěle vypointované, pixarovsky roztomilé, z hlediska plynutí děje snad ale možná až příliš monotónní (jakmile se odhalí princip, veškerá originalita se vyčerpá - na druhou stanu, je to pořád groteska, kde si lidé občas vystačí deset minut i s obyčejným dortem). Každopádně, kdo hrál Portal nebo jeho 2d flashový remake, ten bude v sedmém nebi.(14.7.2008)

No nevím, není to samozřejmě špatné (který pixarácký předfilm byl?), ale že bych se u téhle znouzectnosti vzniklé díky tomu, že se animátorský tým při vymýšlení něčeho kloudného opozdil s plněním úkolu dodat hotový kraťas kvůli pařbě silně návykového Portalu (chápu vás, chlapci a děvčata... Smrt GLADOS! Smrt GLADOS!), nějak zvlášť bavil, to se říct nedá. Prsty v pastičce na myši, no, tak to je humor, který jsme neviděli už hodně dlouho, přece jen se objevuje jenom v každé druhé kreslené grotesce od dob prvních dílů Looney Tunes nebo Toma A Jerryho.... 70% za poctivou řemeslnou produkci, a to jsem ještě mírný. Vožtomivošt bílého kválíčka mě opravdu nezviklá.(15.11.2014)

Jakože animované filmy moc nemusím, tak tento nový počin Pixaru se mi líbil velice. Však aby ne, ten roztomilý králiček musí chytit za srdce snad každého, jen škoda, že jak se později ukáže, dovede být zároveň i pěkná svině :) Styl animace je použit z Ratatouille a i když to zní celkem odvážně - námět je pravděpodobně inspirovaný počítačovou hrou Portal. Pixaři dokázali jednoduchý trik s "portálem" v klobouku vypointovat téměř do maxima a tím doslova sklidit potlesk všech přítomných v obecenstvu. 9/10(13.9.2008)

Z dielne Pixar asi najzábavnejší krátkometrážny film čo som videl, kúzelníkov mám od filmu Dokonalý trik čoraz radšej, aj keď tento príbeh bol stvorený len čisto pre zábavu, má veľa čo ponúknuť, vrátane prvotriednej animácie. Kúzelník vs králik veru zabavili a moc. /95%/ __Tento krátkometrážny film "Presto" sa dá vzhliadnúť na DVD disku k rozprávke WALL-e.(24.8.2008)

• - Postavičky Statler a Waldorf z filmu The Muppets (2011) sa objavia na jednom z balkónov. Rovnako si je možné všimnúť jedného z čašníkov z filmu Ratatouille (2007). Je členom kapely aká začne hrať, po tom čo Presto dostane elektrický šok. (LuiCJ)

• - Celé jméno kouzelníka - Presto DiGiotagione - je narážka na slovo "eskamotér," což znamená také kejklíř (kouzelník). Jméno králíka - Alec Azam - je narážkou na magické slovo "alakazam." (HellFire)

• - Vysíláno v kině před Wall-E. (HellFire)