Sim Salabim

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy

USA, 2008, 5 min

Scénografie:

Harley Jessup

Pre mňa asi najlepší pixarovský kraťas, ktorý obsahuje toľko kreatívnych gagov, až to človeka núti zamyslieť sa nad tým, aké by to bolo, keby tieto mini-animáky neexistovali len samé o sebe, ale vytvorili nejaký animovaný seriálový kult, akým boli napríklad Looney Tunes. Neverím tomu, že by nemali úspech.(5.6.2009)

Veľmi zábavný kraťas v štýle grotesky Toma a Jerryho. Je tu veľa úžasných nápadov, vtipných scén a skvelých postáv. Tie sú to ozaj vtipné a každá má svoj charakter. Zajac Alec je hladný a kúzelník Presto túži po uznaní. Čo sa týka výtvarného spracovania, animácia je vždy výborná a hudba tu ladí perfektne. Asi najlepšia scéna bola s bluegrassovými hudobníkmi. To nemalo chybu. Okrem toho, zajac Alec sa veľmi podobá Snowballovi z Tajného života maznáčikov. Pozrel som si aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Douga Sweetlanda, kde rozpráva o výrobe a vzniku filmu.(28.9.2017)

Pixarovský kraťas pro rok 2008. Presto vypráví příběh o stejnojmenném kouzelníkovi a jeho zajíci, kterého zapomněl před jedním vystoupením nakrmit. Zajícova pomsta, co následuje, je čistá groteska, kde jsou všechny gagy a vylomeniny založeny na jednoduchém nápadu - kouzelném klobouku. A funguje to skvěle. Mimika postaviček je doslova boží, což se dá říct i o celkovém zpracování, které se trochu podobá celovečernímu Rattatouille. Tohle pětiminutové inferno dává vzpomenout na ty nejnašlapanější grotesky od Looney Tones a já jsem si ho parádně užil. Presto můžete vidět v kině jako předfilm před nejnovější celovečerní pixarovkou Wall-E. 90%(6.7.2008)

Situační a mimický humor alá Pixar - na poli krátkometrážní grostesky prostě perfektní. Jeden další jednoduchý, ale geniální nápad vytěžený do maxima, jak to jen a pouze Pixar zvládá (opět). Roztomilá svině králíček a jeho pán - kouzelník, dokáží během pěti minut rozesmát tolikrát, co jiné filmy za celou svou stopáž. Animace je opět daleko před ostatními a není pochyb o tom, co si zrovna postavy "myslí" (a není to nic hezkého :). I takové "mickeymouseování" bylo použito naprosto přesně a neškodilo, jak to často dělá. Pixar prostě dokáže v počítači vykouzlit výkony, před kterými musí smeknout i většina normálních herců.(19.8.2008)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +králíček -moc se mi nelíbili titulky/// No teda, to je myslím poprvé co jsem v kině viděl před filmem předfilm :-) No upřímně, chvíli jsem si nebyl jistej jestli nesedím ve špatném kinosále. Protože animace jakoby vypůjčená z Rattatouille a taky trošku připomínající animaci z Walace and Gromit mi vůbec neevokovala příchod Wall-i. No nakonec jsem se dočkal. Nutno uznat, že tohle je zábavnější než film který následoval potom. Možná, že jsem se smýchy netrhal, ale i tak je to dobře vygradované a je to docela zábava. Kdyby jen předfilm byl před každým filmem./// Celkem 78%///(28.8.2008)

• - Celé jméno kouzelníka - Presto DiGiotagione - je narážka na slovo "eskamotér," což znamená také kejklíř (kouzelník). Jméno králíka - Alec Azam - je narážkou na magické slovo "alakazam." (HellFire)

• - Vysíláno v kině před Wall-E. (HellFire)

• - Postavičky Statler a Waldorf z filmu The Muppets (2011) sa objavia na jednom z balkónov. Rovnako si je možné všimnúť jedného z čašníkov z filmu Ratatouille (2007). Je členom kapely aká začne hrať, po tom čo Presto dostane elektrický šok. (LuiCJ)