Sim Salabim

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy

USA, 2008, 5 min

Scénografie:

Harley Jessup

No nevím, není to samozřejmě špatné (který pixarácký předfilm byl?), ale že bych se u téhle znouzectnosti vzniklé díky tomu, že se animátorský tým při vymýšlení něčeho kloudného opozdil s plněním úkolu dodat hotový kraťas kvůli pařbě silně návykového Portalu (chápu vás, chlapci a děvčata... Smrt GLADOS! Smrt GLADOS!), nějak zvlášť bavil, to se říct nedá. Prsty v pastičce na myši, no, tak to je humor, který jsme neviděli už hodně dlouho, přece jen se objevuje jenom v každé druhé kreslené grotesce od dob prvních dílů Looney Tunes nebo Toma A Jerryho.... 70% za poctivou řemeslnou produkci, a to jsem ještě mírný. Vožtomivošt bílého kválíčka mě opravdu nezviklá.(15.11.2014)

Kouzelník chtěl diváky uchvátit tradičním kouskem tahání králíka z klobouku, ale hladový dvojitozubec, kterému byla před představením odepřena výstavní mrkev, začal stávkovat a zcela ledabyle odebral umělci důstojnost i psychiké zdraví. Noviny se sice po představení předháněly v superlativech, ale oslavovaný umělec už jen těžko sebere někdy odvahu k publikem očekávané repríze.(24.8.2009)

Z dielne Pixar asi najzábavnejší krátkometrážny film čo som videl, kúzelníkov mám od filmu Dokonalý trik čoraz radšej, aj keď tento príbeh bol stvorený len čisto pre zábavu, má veľa čo ponúknuť, vrátane prvotriednej animácie. Kúzelník vs králik veru zabavili a moc. /95%/ __Tento krátkometrážny film "Presto" sa dá vzhliadnúť na DVD disku k rozprávke WALL-e.(24.8.2008)

Pre mňa asi najlepší pixarovský kraťas, ktorý obsahuje toľko kreatívnych gagov, až to človeka núti zamyslieť sa nad tým, aké by to bolo, keby tieto mini-animáky neexistovali len samé o sebe, ale vytvorili nejaký animovaný seriálový kult, akým boli napríklad Looney Tunes. Neverím tomu, že by nemali úspech.(5.6.2009)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +králíček -moc se mi nelíbili titulky/// No teda, to je myslím poprvé co jsem v kině viděl před filmem předfilm :-) No upřímně, chvíli jsem si nebyl jistej jestli nesedím ve špatném kinosále. Protože animace jakoby vypůjčená z Rattatouille a taky trošku připomínající animaci z Walace and Gromit mi vůbec neevokovala příchod Wall-i. No nakonec jsem se dočkal. Nutno uznat, že tohle je zábavnější než film který následoval potom. Možná, že jsem se smýchy netrhal, ale i tak je to dobře vygradované a je to docela zábava. Kdyby jen předfilm byl před každým filmem./// Celkem 78%///(28.8.2008)

• - Vysíláno v kině před Wall-E. (HellFire)

• - Celé jméno kouzelníka - Presto DiGiotagione - je narážka na slovo "eskamotér," což znamená také kejklíř (kouzelník). Jméno králíka - Alec Azam - je narážkou na magické slovo "alakazam." (HellFire)

• - Postavičky Statler a Waldorf z filmu The Muppets (2011) sa objavia na jednom z balkónov. Rovnako si je možné všimnúť jedného z čašníkov z filmu Ratatouille (2007). Je členom kapely aká začne hrať, po tom čo Presto dostane elektrický šok. (LuiCJ)