Bývalý zlodějíček Alex se rozhodne vyloupit venkovskou banku, aby tak svou ukrajinskou přítelkyni vytáhl ze začarovaného kruhu dluhů a nucené prostituce. Příběh o zločinu a trestu, jehož chladné, pečlivě komponované záběry připomínají rukopis slavných rakouských filmařů Michaela Hanekeho a Ulricha Seidla. (MFF Karlovy Vary)

fallangell

Jednodušší scénář, kterému chybí i dramatičtější vyvrcholení, je zde velmi silně zastoupen výkony herců a dýchající komorní atmosférou. ()

frings

Nečekal jsem vůbec nic, natož od rakouského filmu a ejhle! Film pomalého tempa, téměř bez hudby a místo krimithrilleru psychologické drama, které upoutá od prvních záběrů až po závěrečné skvělé titulky. ()

GrooveJump

Rakouská kinematografije je díky Hanekemu, Seidlovi a teď i Spielmannovi přinejmenším hodně osobitá. Díky tomu poznáte rakouský film na sto honů. K tomu to pomyslnému "filmovému, rakoskému vzorci" si k Revanche přidejte severskou dogmáckou surovou kameru, Dardennovskou sociální vytříbenost a venkovskou, "zvrácenou" idylku, alá strejda Lynch a je vymalováno.... ()

markuc

Pekny pribeh, hezky zpracovany, nominace na Oscara tomu nalezi. Jen lehce utahany misty, proto neni hodnoceni maximalni. Ale cesti filmari se maji co ucit. ()

DannyBoy80

65%. Rakouský film neznám, ale tento film nebyl až tak špatný. Nicméně od poloviny se to začlo trochu táhnout, což nekorespondovalo s první polovinou, kde se stalo vše podstatné. Druhá polovina je o tom jak se člověk vyrovnává s nastálou situací, s myšlenkou na pomstu, aniž by si však uvědomoval svou vinu. Ale kdo hledá, nakonec najde i vinu, byť je mu zdělena od člověka, od kterého by to nejméně čekal. ()

decay

Tento film nie je nejakým unikátom. Ale na druhú stranu to celé zanechálo výborný dojem, pocit. Výborne spracovanie, herecké výkony, pointa...tento druh žánru mám veľmi rád. Niektoré veci pritiahnuté za vlasy, ale rád to opomeniem. ()

mira007

Kommisař Rex bylo jediný dílo, který jsem znal z Rakouska ahle Odplata je parádní pecka. Formou skoro jako nezávislý film, s trochou akce, psychologie, nahoty ( víc než ve všeech českých filmech za rok) a celkem zajímavé pointy bez konce (?). ()

ddf76

Minimalisticke drama z Rakouska o vyrovnani se smrti milovane zeny a touze po pomste. Scenar je trochu netradicni. Vyborny je herec v hlavni roli Johannes Krisch. ()

warrenur

Po tom, ako som nedavno videl Knochenman-a, dalsi vynikajuci rakusky film. Pozvolna plynuci dej, dostatok casu na zoznamenie sa divaka s postavami, ktorym clovek veri kazdy prejav, vzdy potesi dusu divaka. Presne tento styl alternativneho filmu mam rad. Kedy nic nie je strojene a kamera nerusi. Vycitky, myslienky na pomstu, pocity zlyhania u vlastnej zeny, aj postava stareho otca hlavneho predstavitela a vobec, psychologicke premeny postav... uzasne a s lahkostou zahrane. Irina Potapenko je krasna zena, ktora postave prostitutky Tamary z Ukrajiny dava dusu a predstavi trpky zivot mnohych dievcat a zien i v sucasnosti, zdielajuci jej filmovy osud. Pocas dialogu "vraha" a mileho "zavrazdenej" pri rybniku, ma prijemne mrazilo. Co sa tyka Ursuly Strauss, tu som tusim zahliadol v nejakej casti serie Tatort. V Revanche hra manzelku policajta, s ktorym nemoze otehotniet. a v zavere ma nezabudnutelny rozhovor, kedy dojde k "uzavretiu kruhu". "Bitte, sag' ihm nie, was passiert ist!"..."Mach dir keine Sorgen." Poeticky zaber na statok a koniec.... ()

desade

Paradoxne uveriteľný príbeh o pomste, ale aj životnom postoji, pravde a odpustení. Autentický výkon hl. postavy. Príjemne ma prekvapil koniec. Niektoré veci sa naplánovať nedajú. ()

jafuska

tento filmse mě vůbec nelíbil, z divného prostředí, hlavní postava, dost nesympatická, chtěl se pomstít za svou přítelkyni kteří ji zabily, ale neudělal to, proč? nechápu, docel nuda ()

pOne

Film patřil určitě k tomu lepšímu, co bylo na MFF KV 2008 k vidění. Akorát bych viděl konec a pointu asi tak o 5 minut dřív než jeho autoři (závěrečný rozhovor bych vynechal). ()

jack_scott

velice zajimavý snímek, který každému as iskutečně nesedne, a navíc jeden z mála, kde se nepřizpůsobuje film divákovi,ale divák filmu. Alespoň mi to tak přišlo , především díky "podivně" originálnímu scénáři a šíleně statické kameře. Ono to nakonec vůbec nevadí, člověk si za chvíli zvykne...je to ale skutečně věc, co mne na tom zaujala. Jinak příběh samotný a jeho pojetí je také poměrně neotřelé. Rozhodně tedy mohu doporučit všem, co hledají něco nevšedního. **** a 80%. ()

Babulik

Trochu krimi, trochu melodráma, pozvoľné tempo, dlhé statické zábery, stmievačky...do toho banková lúpež, mŕtvola, túžba po krvavej pomste...a čudujsasvete, ono to ide všetko dokopy. Možno trochu pridlhé, dalo by sa to "odbiť" aj za obligátnych 90 minút. ()

Weirdman

ARTFILM 2009... Nemám žiaden rozumný argument na tak nízke hodnotenie, ale tento film ma deptal, nudil a vycucal zo mňa kvantum energie. V tom filme sa nerobí nič iné len sa ničí človek - fyzicky, ale najmä psychicky... Vypiplaná forma a v nej zabalený odporný hnus... (▲) ()

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky