• Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(30.1.2009)

Jednodušší scénář, kterému chybí i dramatičtější vyvrcholení, je zde velmi silně zastoupen výkony herců a dýchající komorní atmosférou.(30.6.2009)

• d-fens

ocenenia : Oscar 2009 - Nominácia na najlepší zahraničný film(1.2.2012)

Nečekal jsem vůbec nic, natož od rakouského filmu a ejhle! Film pomalého tempa, téměř bez hudby a místo krimithrilleru psychologické drama, které upoutá od prvních záběrů až po závěrečné skvělé titulky.(27.3.2009)

Pekny pribeh, hezky zpracovany, nominace na Oscara tomu nalezi. Jen lehce utahany misty, proto neni hodnoceni maximalni. Ale cesti filmari se maji co ucit.(15.7.2010)

Rakouská kinematografije je díky Hanekemu, Seidlovi a teď i Spielmannovi přinejmenším hodně osobitá. Díky tomu poznáte rakouský film na sto honů. K tomu to pomyslnému "filmovému, rakoskému vzorci" si k Revanche přidejte severskou dogmáckou surovou kameru, Dardennovskou sociální vytříbenost a venkovskou, "zvrácenou" idylku, alá strejda Lynch a je vymalováno....(16.9.2009)

Sila filmu je v pútavom príbehu, no mne osobne miestami vadila ta "rakúsko-komisárrexovská" kamera.(6.7.2009)

65%. Rakouský film neznám, ale tento film nebyl až tak špatný. Nicméně od poloviny se to začlo trochu táhnout, což nekorespondovalo s první polovinou, kde se stalo vše podstatné. Druhá polovina je o tom jak se člověk vyrovnává s nastálou situací, s myšlenkou na pomstu, aniž by si však uvědomoval svou vinu. Ale kdo hledá, nakonec najde i vinu, byť je mu zdělena od člověka, od kterého by to nejméně čekal.(28.8.2009)

Tento film nie je nejakým unikátom. Ale na druhú stranu to celé zanechálo výborný dojem, pocit. Výborne spracovanie, herecké výkony, pointa...tento druh žánru mám veľmi rád. Niektoré veci pritiahnuté za vlasy, ale rád to opomeniem.(26.11.2009)

Minimalisticke drama z Rakouska o vyrovnani se smrti milovane zeny a touze po pomste. Scenar je trochu netradicni. Vyborny je herec v hlavni roli Johannes Krisch.(10.10.2008)

Nadupaná první půlka. V té druhé se štípe dříví a přemýšlí se nad odplatou. Konec podivný.(14.3.2019)

Trochu krimi, trochu melodráma, pozvoľné tempo, dlhé statické zábery, stmievačky...do toho banková lúpež, mŕtvola, túžba po krvavej pomste...a čudujsasvete, ono to ide všetko dokopy. Možno trochu pridlhé, dalo by sa to "odbiť" aj za obligátnych 90 minút.(27.3.2009)

• jafuska

tento filmse mě vůbec nelíbil, z divného prostředí, hlavní postava, dost nesympatická, chtěl se pomstít za svou přítelkyni kteří ji zabily, ale neudělal to, proč? nechápu, docel nuda(6.12.2009)

Po tom, ako som nedavno videl Knochenman-a, dalsi vynikajuci rakusky film. Pozvolna plynuci dej, dostatok casu na zoznamenie sa divaka s postavami, ktorym clovek veri kazdy prejav, vzdy potesi dusu divaka. Presne tento styl alternativneho filmu mam rad. Kedy nic nie je strojene a kamera nerusi. Vycitky, myslienky na pomstu, pocity zlyhania u vlastnej zeny, aj postava stareho otca hlavneho predstavitela a vobec, psychologicke premeny postav... uzasne a s lahkostou zahrane. Irina Potapenko je krasna zena, ktora postave prostitutky Tamary z Ukrajiny dava dusu a predstavi trpky zivot mnohych dievcat a zien i v sucasnosti, zdielajuci jej filmovy osud. Pocas dialogu "vraha" a mileho "zavrazdenej" pri rybniku, ma prijemne mrazilo. Co sa tyka Ursuly Strauss, tu som tusim zahliadol v nejakej casti serie Tatort. V Revanche hra manzelku policajta, s ktorym nemoze otehotniet. a v zavere ma nezabudnutelny rozhovor, kedy dojde k "uzavretiu kruhu". "Bitte, sag' ihm nie, was passiert ist!"..."Mach dir keine Sorgen." Poeticky zaber na statok a koniec....(22.2.2010)

Paradoxne uveriteľný príbeh o pomste, ale aj životnom postoji, pravde a odpustení. Autentický výkon hl. postavy. Príjemne ma prekvapil koniec. Niektoré veci sa naplánovať nedajú.(2.3.2015)

Film patřil určitě k tomu lepšímu, co bylo na MFF KV 2008 k vidění. Akorát bych viděl konec a pointu asi tak o 5 minut dřív než jeho autoři (závěrečný rozhovor bych vynechal).(12.7.2008)

• Weirdman

ARTFILM 2009... Nemám žiaden rozumný argument na tak nízke hodnotenie, ale tento film ma deptal, nudil a vycucal zo mňa kvantum energie. V tom filme sa nerobí nič iné len sa ničí človek - fyzicky, ale najmä psychicky... Vypiplaná forma a v nej zabalený odporný hnus... (▲)(26.6.2009)

Kommisař Rex bylo jediný dílo, který jsem znal z Rakouska ahle Odplata je parádní pecka. Formou skoro jako nezávislý film, s trochou akce, psychologie, nahoty ( víc než ve všeech českých filmech za rok) a celkem zajímavé pointy bez konce (?).(9.3.2017)

velice zajimavý snímek, který každému as iskutečně nesedne, a navíc jeden z mála, kde se nepřizpůsobuje film divákovi,ale divák filmu. Alespoň mi to tak přišlo , především díky "podivně" originálnímu scénáři a šíleně statické kameře. Ono to nakonec vůbec nevadí, člověk si za chvíli zvykne...je to ale skutečně věc, co mne na tom zaujala. Jinak příběh samotný a jeho pojetí je také poměrně neotřelé. Rozhodně tedy mohu doporučit všem, co hledají něco nevšedního. **** a 80%.(18.3.2009)

Tak to bylo něco s velkým N. Se zatajeným dechem sledovat tento příběh z dnešních dnů, který se mohl stát kdekoliv u nás a nebýt němčiny, tipoval bych spíš ČR nebo Slovensko. Jiní komentující píší o minimalismu s dlouhých scénách bez akce. Tak ať si zkusí bavit se se svým svědomím, když mu oddělají holku. Pár minut štípání dřeva jim na to stačit nebude. Po všech stránkách vynikající, napínavý psychologický film podložený takovou autentičností scén i dialogů. až z toho mrazí. Jasných pět - škoda, že nejde víc.(31.5.2009)

Skvělé! Naprosto bez výhrad.(28.8.2019)