Vem si mou duši

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

• uiu

Typická teenagerovská vyvražďovačka, která stojí na tom, že je banda 7 děcek, co se narodily v den, kdy zemřel místní vrah Rozparovač. Jeden z těchto sedmi má v sobě vrahovu duši, která se do něj převtělila a začne jednoho po druhém vyvražďovat svých zbylých 6 kamarádů (a i další nevinné lidi ... (???)). Nezáživné, nestrašidelné, jediné, co udržuje pozornost diváka je hádání, kdo by mohl být onen vrah. Pokud se už na začátku budete smát nesmrtelnosti vraha jako já, tak si film neužijete, stejně jako já. Wesi Cravene, hororový mágu, devadesátá léta už jsou pryč, je na čase přijít s něčím novým, co lidi bude opravdu děsit.(23.3.2011)

• Sabiana

Ne, Wesi, vážně? Fakt vážně? Dyť s tebou byla taková sranda a teď nás chlácholíš "hororem" se slibným začátkem, směšným průběhem a "smutným" koncem? Kam se poděl ten týpek, co dal světu Freddyho a chlápka s bílou maskou, díky němuž telefonování najednou stálo za to? Zamysli se nad sebou a příště si od nikoho nenechej do ničeho kecat! Nebo fakt chceš, abych měla pocit, že záverečný titulky sou lepší než celej film??(29.1.2011)

• Goldbeater

Těžko říct, s jakým záměrem tvůrci film tvořili, když už na papíře musel vypadat jako volovina. Příběh je moc chudý a herci spolu s postavami opravdu špatní. Dalším velkým minusem jsou vraždy, které jsou nezajímavé a monotónní. Velkej průser je i digitální krev, která nemá ve filmu co dělat. Na druhou stranu musím s udivením říct, že jsem se nenudil (alespoň za to je ta jedna hvězda). Craven má to štěstí, že tenhle rok natočil i prvotřídní třetí pokračování Vřískotu, jinak by si u mě zkazil reputaci.(12.7.2011)

Tak na rovinu musím říct, že vraždy byly naprosto o ničem - bez fantazie a odbyté. To bych od Wese, nebo vůbec od někoho, kdo je v hororovém průmyslu tak dlouho, čekal fakt víc. Taky se mi nějak nezdála ta přeměna hlavního hrdiny z naprostého posery během pár hodin v takového tvrďáka. Ale jestli něco k teenage hororu patří, tak jsou to právě takováto klišé. Jinak si nemůžu stěžovat. 65%(29.9.2011)

• SOLOM.

No nevím, ale řekl bych, že od začátku nového „tisíciletí“ to jde s Wesem z kopce. Neviděl jsem zatím všechny jeho filmy, ale ty poslední stojí za hovno. Moc se mi nelíbil ani Vřískot 3 ani 4 a tohle už vůbec ne. Cravene, Cravene, to zas byla kravina. Horor natočený snad pro dvanáctileté publikum by možná ještě dokázal zaujmout svou myšlenkou (pointou), ale to by to muselo být natočené úplně jiným způsobem. Další teen vyvražďovačka, která se nás snaží zaujmout především kupou nudných dialogů, toporných hereckých výkonů a minimem zajímavých scén nemá šanci na úspěch ani náhodou. Zvlášť když se většina mord scén opět odehrává mimo záběr kamery a ještě nám jsou nabídnuty tak uspávajícím způsobem, že to snad ani není možné. O logice se tu raději ani bavit nebudu. Přitom začátek, zas až tak hrozný nebyl. Připadal jsem si jak při sledování seriálu Dawson's Creek – tady taky většina lozila oknem… Charakteristika jednotlivých postav byla tak ubohá, až se mi za ně chtělo „brečet“. Atmosféra až na pár okamžiků nulová a o napětí, bych taky raději nemluvil. Bylo tu sice možné narazit na několik zajímavých momentů, jenže ty to už prostě nedokázali zachránit. Zatím nejhorší režisérův film, jaký jsem měl možnost vidět.30%(8.2.2014)

• - Do 3. rozměru byl film převeden až během postprodukce. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Název filmu vychází z dětské modlitby "Now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. Should I die before I wake, I pray the Lord my soul to take." (Chatterer)

• - Zvažované názvy pro film byly i 25/8 a Bug. (Chatterer)