Zde půjdu proti většině a jsem za to nesmírně rád. A tentokrát i proti kritikům. Byl jsem smířen, že dostanu nudný, neinovativní slasher s minimem krve a nesympatickými postavami. Ale ono tomu bylo zcela jinak - ano, inovace tu rozhodně nehraje prim a scénář je podobně tupý, jako u většiny jiných slasherů (alespoň co se chování obětí týče). Ale tohle mi vůbec nevadí, protože v rámci mezí to žánr prakticky vyžaduje (a pokud chcete vidět o třídu dementnější chování postav, nechť vaše oči spočinou na Laid to Rest). Krve je tu úměrné množství (žádný gorefest, ale jde to), úvodní scéna je imho výborná a herci jsou v rámci žánru těžký nadprůměr. Postavy hrající teenagery konečně vypadají jako teenageři a žádný z nich mi nebyl vyloženě nesympatický. Vrah sice příliš nezaujme (myslím vizáží a vražednou zbraní), ale ani neurazí a bodycount jakbysmet. Všehovšudy je v mých očích My Soul to Take nadprůměrný slasher z posledních let a rád se na něj někdy podívám znovu. V tomto případě bych očekával celkové hodnocení kolem 40 - 50%, ale černá čísla? Budiž, každý máme svůj vkus...(22.1.2011)

Tohle je předkrm před "Scream 4" a nutno dodat, že poměrně vydatný. Obávaný rivertonský Rozparovač trpící schizofrenií zemřel přesně v den, kdy se narodilo sedm dětí, které tvoří tzv. rivertonskou Sedmičku. V den jejich šestnáctých narozenin se má ze záhrobí vrátit vrah, který si své vražedné běsnění po mnoha letech na nich zopakuje. Jeho syn, spadající do osudné sedmičky, možná také trpí rozdvojenou osobností, ale je jisté, že kolem něj začne přibývat nějak moc podezřele mrtvých spolužáků a vysvětlení k jejich vraždám se nenabízí v podstatě žádné. Stereotypy v žánru slasheru se hororový veterán Wes Craven rozhodl s vlastním scénářem výrazně inovovat a on si to koneckonců může dovolit, protože stejně tak před lety učinil ve Vřískotu a vlil skomírajícímu hororovému žánru nové krve do žil. Tuhle transfuzi po letech aplikoval do svého dalšího hororového počinu a nespoléhal se jen na bezuzdné vyvražďování neokoukaných mladých herců, ale originální postupy podnikl i ve vztazích mezi nimi, kdy vlastně v timeoutech mezi vraždami sledujeme neotřelý příběh o mladých lidech, který geniálně koexistuje s poctivým slasherem, ve kterém charismatický zabiják sympaticky zahrané postavy nemilosrdně rozpáře. Jiný režisér by to udělal hodně rutině, ale Craven vždy dá do svých "scary movies" filmů něco navíc a to z něj dělá krále mezi hororovými režiséry. Výsledkem je originální slasher, který tady dlouho nebyl.(27.1.2011)

• blackrain

Asi je něco špatně, když mi z celého příběhu přišel nejzajímavější nůž, který používal vrah. Nejsem žádná obdivovatelka chladných zbraní, ale takový jsem dlouho neviděla. Připomínal tak trochu rytuální dýky. Neznámé tváře v rolích dětí mi nevadily, škoda, že alespoň jeden z těch herců nebyl něčím výrazný. Určitě by to prospělo. Tenhle film je bohužel jen další obyčejnou vyvražďovačkou bez špetky nápadu.(12.9.2011)

MSTT má nevýhodu právě v tom že to režíroval Craven, kdyby to režíroval někdo jinej bral bych to jako slušnej start. Nicméně do dneška nechápu proč to Craven natočil. Vždyt má na serioznější projekty než takovejhle slasher. A co je na tom nejhorší? Že mě ani moc nazujala hudba od Beltramiho. Tenhle film beru jako takovou zkoušku před Vřískotem 4(kterej se povedl dokonale). Pár dobrých věcí tu ale je.(15.3.2012)

Potvrdila sa Moja ignorácia k tunajśím hodnoteniam....je to proste jednoduchá horror zábava , ktorá nadýchava energiu z ELM a SHADOWBUILDER. Z toho, že figuranti sú " násťročný " snáď nezačnem škúliť. Craven stárne ( ako každý z nás ) a na svoje obnosené režisérske kolená pestuje " for teens scary " kultúru , niekedy viac a niekedy menej úspešne - aj to sa cení. Pitvať scenár je zbytočné , každopádne žiadna urážka a už vôbec nie odpad - ten ma totiž pár x oslovil. Craven scenáristický aj režisérsky potenciál má a je mi 1 , ako dopadne SCR 4. Yo - jinak ale absolutní souhlas s komentama kolem. Mám prostě hodně bodů....tak co s nima nadělám ?...ráda bych přidala ještě 2 , ale nemám čas.(21.1.2011)

• - Název filmu vychází z dětské modlitby "Now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. Should I die before I wake, I pray the Lord my soul to take." (Chatterer)

• - V snímke si môžeme všimnúť zábery z filmu Vtáci (1963). (MFZB)

• - Zvažované názvy pro film byly i 25/8 a Bug. (Chatterer)