Vem si mou duši

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

• Skip

Tak jsem zasedl s tím, že mě čeká klasická mládežnická vyvražďovačka, což se vzápětí odehrálo, všechno potřebné bylo podříznuto nebo probodeno, patřičné litry krve byly prolity, odehrály se nějaké ty lekačky a bylo to. Nemůžu vůbec říct, že by to bylo úplně blbý, přeci jen seděl na režisérské židli Wes Craven, který v tomto žánru umí, ale jsem od něj zvyklý na něco lepšího. Takže nakonec spíš lehce podprůměrné hodnocení s tím, že vraždit teenagery se dá mnohem nudněji, tak si to přeberte.(21.2.2012)

• grogodil

Po tomto by som Cravenovi nenechal točiť už ani reklamu na vložky, nie to mu zveriť Vreskot 4, pretože po tejto ultranudnej srajde bez štipky napätia fakt začínam uvažovať, či ho chcem ešte vôbec vidieť. Ťažký scenáristický výgrc bez zmyslu a logiky v ktorom je zlé a zároveň smiešne úplne všetko, od neskutočne stupídnej zápletky, cez samotného opereného šaša s kudlou, až po postavy, ktoré sa chovajú a vedú dialógy ako absolútni idioti. Toto nemôže vystrašiť snáď ani deti v predškolskom veku. Horúci favorit na blbosť roku.(28.4.2011)

• JAn

You're not thinking what I think you're thinking, are you? Čekal ´sem, že s My Soul to Take Craven jen zabíjí čas před finišujícím Scre4m, a nebyl ´sem daleko od pravdy. Jinými slovy, MStT spolehlivě zapadá mezi horrory středního proudu posledních let. Na první pohled. Nejeden by totiž čekal, že se starý dobrý Wes po pětileté režijní pauze vrátí s něčím originálním, aby přesvědčil, že nepatří do starého železa, jenže on to vzal pokusem z druhého konce, čemuž jenom prospělo, že si scénář napsal sám. My Soul to Take je odlehčená exkurze zpátky do 90. let se zapomenutými konvencemi slasheru, včetně vražd mimo kameru, která vykrádá zejména Cravenovy filmy a jeho produkční počiny, na nichž experimentuje, parazituje a s čitelným nadhledem explicitně znázorňuje to, kde moderní horrory selhávají. K tomu Cravenovi stačí prostinký děj s naprosto banálními prostředky, zasazenými do ´populárního´ 3D. Primárním účelem je bavit, což se mu poměrně daří téměř. Na druhou stranu, Craven definoval podobu horroru 90. let, ale tady se očividně nechává strhnout módními trendy a nesnaží se být ani za mák svůj, což mi na výsledném dojmu vadí asi nejvíce. A bohužel, tahleta moderna na mě lehce dýchá i z traileru očekávaného znovuotevření vřískající série.(28.1.2011)

• Spike23

Ještě než jsem to spustil, bylo mi hned jasné, že to bude totální schíza film, stejně jako například Uninvited, Machinist nebo My Bloody Valentine, ale v životě jsem si nedokázal představit, že to s tou veškerou schízou může být ještě horší než ve všech třech těchto filmech dohromady. Pouze hromada nedomyšlených a v mnohých případech falešných důkazů, které vám po celou dobu dávají najevo, kdo by asi tak tím vrahem mohl být a na závěr jeden zvrat, který kdyby nevyšel podle mého očekávání, tak bych se tu moc nerozepisoval a rovnou bych dal odpad. Musím ale pochválit, že to bylo zahráno velice nadprůměrně a i celkově vybraní herci se do svých rolí náramně hodili. Možná nebýt toho zastaralého a nudného scénáře v kombinaci se všemi rádoby promyšlenými událostmi, určitě by se celkové hodnocení vyhouplo mnohem výše.(23.1.2011)

Od režiséra Wesa Cravena (séria "Vreskot" a "Nočná mora v Elm Street") som čakal niečo iné. Skrátka šliapol vedľa. Nie že by to bol film zlý, ale sám o sebe do seba nezapadá. Skrátka klasický slasher a duchárčina (naviac démonická) mi neprišla na chuť. Zo začiatku som bol nadšený z toho, že film nemal ani 10 minút a už sa rozbehli doslova jatky. Postupne vo mne moje nadšenie klesalo. Hlavní hrdinovia mi boli nesympatickí, správali sa hlúpo a boli nudní v tom, čo robili. Skrátka ma sklamalo to, že to boli šestnásťroční pubertiaci.(8.2.2015)

• - Název filmu vychází z dětské modlitby "Now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. Should I die before I wake, I pray the Lord my soul to take." (Chatterer)

• - Do 3. rozměru byl film převeden až během postprodukce. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Zvažované názvy pro film byly i 25/8 a Bug. (Chatterer)