Vem si mou duši

My Soul to Take

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

MSTT má nevýhodu právě v tom že to režíroval Craven, kdyby to režíroval někdo jinej bral bych to jako slušnej start. Nicméně do dneška nechápu proč to Craven natočil. Vždyt má na serioznější projekty než takovejhle slasher. A co je na tom nejhorší? Že mě ani moc nazujala hudba od Beltramiho. Tenhle film beru jako takovou zkoušku před Vřískotem 4(kterej se povedl dokonale). Pár dobrých věcí tu ale je.(15.3.2012)

• J*A*S*M

Ptákovina s vrahounem v převleku kondora! Trailer ještě jakž takž fungoval, v celovečerní stopáži už se ale Cravenova nemohoucnost zakrýt nepodařila (nicméně, on to nikdy nebyl vyrovnaný tvůrce, takže šance, že čtvrtý Scream dopadne dobře, stále žije). Občas se mi zdálo, že příběh My Soul to Take přicestoval z dosud neprobádaných končin scenáristické demence. Je to hloupé, směšné, bez atmosféry a s nulovým počtem zajímavých vražd. Dnes ve slasheru opravdu nestačí, aby vrah své oběti jednou kuchnul nožem (většinou mimo kameru) a šmitec. Blonďatý chlapec Bug je pak nejmimóznějším hlavním hrdinou od vynálezu filmového média. Ten film mě intelektuálně znásilnil, zavraždil, zakopal, vyhrabal a zhanobil. Nedoporučuju.(21.1.2011)

Můžete se i docela bavit, nebudete-li od Cravena očekávat nic moc, zkousnete-li teenagerský hovadiny, pár ohraností a to, jaká je to celkově hloupá a o 15 minut zbytečně přetažená slátanina. Ale vůbec to není nijak urážející nebo velenudné. A viděl jsem už příliš špatných hororů na to, abych se tady nechal nějak rozhodit. Tak zlý to prostě není. Jen nechápu (a to asi mnozí z vás), jak se toho mohl chopit tak inteligentní a zasloužilý režisér… 5/10.(31.1.2011)

• InJo

Prototyp slasheru, který nemá co nabídnout. Postavy jsou debilní a nesympatické, atmosféra a napětí žádné, vraždy nudné (vždy jen trocha krve a jinak nic), zápletka, děj a vyvrcholení naprosto mimózní... Totální zbytečnost a jeden z nejhorších Cravenových filmů. Ještě, že zanedlouho přišel skvělý čtvrtý VŘÍSKOT... 20 %(5.8.2012)

• POMO

Craven schému teen vyvražďovačky premiešava so schizofrenickou neistotou hlavnej postavy a podivnou symbolikou dravca požierajúceho zdochliny, a výsledok je tak neskutočne spraseným gulášom WTF momentov, až nejde uveriť, že rovnaký tvorca o rok neskôr s takým prehľadom zvládol najsofistikovanejší diel vrieskajúcej série.(5.12.2011)

• - Název filmu vychází z dětské modlitby "Now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. Should I die before I wake, I pray the Lord my soul to take." (Chatterer)

• - Zvažované názvy pro film byly i 25/8 a Bug. (Chatterer)

• - První film od Noční můry v Elm Street, který Wes Crawen napsal i režíroval. (Holina)