poster

Policajt umí karate

 • Japonsko

  Keidži monogatari: Ringo no uta

 • Japonsko

  刑事物語2 りんごの詩

 • Japonsko

  Keiji monogatari 2 - Ringo no uta

 • Slovensko

  Policajt ovláda karate

Akční / Krimi / Drama

Japonsko, 1983, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • Dragoni
  **

  Za zmínku snad jen stojí bojová scéna s ramínky na šaty, která byla vskutku zajímavá. Ovšem i celkový film nebyl špatný i když o karate se rozhodně mluvit nedá, filmy z Hong Kongu jsou na tom poměrně lépe. 40%(10.9.2009)

 • Falko
  ***

  Kirin Kiki - (Sumi Yashiro) +++ Akiji Kobayashi - (Todo) +++ Ken Takakura - (detektív Mikami) +++ Tetsuya Takeda - (Gen Katayama) +++ Hisayo Ariga - (Hisako Misawa) +++ Noboru Nakaya - (Kuki) +++ Hudba: Hiroshi Misaka ++++++++++ Jeden z filmov, ktory vysielala ceskoslovenska televizia koncom 80-tych rokov a na ktory si matne pamätam, ale nebol som vynimocne nadseny......... 01.08.2008(26.7.2008)

 • Idaho
  odpad!

  Policajt umí co? Karate to rozhodně není. Tragédie po všech stránkách. Akční scény = ubohé, scénář = nula, herecké výkony = tam někdo hrál? Ani „ramínka“ a hezká závěrečná melodie to nevytrhnou. Tohle byl největší šok, který ani nostalgie nezachrání. Film doporučuji zhlédnout znova a nehodnotit podle nostalgie.(2.5.2009)

 • Karamanlis
  ***

  Toto japonské akčné krimi som videl ešte niekedy koncom 80. rokov v kine a pamätám sa, že už vtedy mi ako chlapcovi prišlo miestami dosť nezáživné a celkovo iba priemerné. Názov Policajt ovláda karate síce znie pútavo, akčných scén je tu však žalostne málo a za zmienku stojí snáď iba tá s ramienkami na šaty, ktorú spomína aj užívateľ Dragoni. Hoci ma tento film nejako extra nezaujal a nemám obzvláštnu chuť si ho po rokoch znovu pozrieť, na počudovanie si ho dodnes stále dosť živo vybavujem...(9.9.2011)

 • dopitak
  **

  Jakoby se Japonci nemohli rozhodnout, jestli chtějí komedii nebo trágu. Nebojí se kopat do koulí, a pak zatýkají hlavní ženskou postavu, když tu nejosudovější nechali zabít a na konci ji ukážou na hřbitově se západem slunce. Katayama je jouda, vyšetřovat v Japonsku vraždu na základě klíčení jadýrka jabloně, takovou hovadinu bych asi nevymyslel. I přes dabing z Barrandova bída.(2.4.2017)

 • Rakosnicek77
  ***

  Tři jsou jen z velké nostalgie :-( V dobách ÚPF a totální absebci pořádných akčňáků, byla tohle pro mne bomba. Dnes mi to celé příjde hodně hloupé. Semínko z jablka, jako ústřední dějový motiv, pár "akčních" scén s neskutečnými zvukovými efekty, jsou na utahaný děj podkreslený japonskou odrhovačkou, strašně málo. Jakobych hodnotil 30 let zpět.(24.10.2015)

 • majo25
  ***

  Hlavný hrdina je skôr smiešny pajác s netypickou figúrou na tákýto druh filmov - malý, dlhovlasý, škaredý - na druhej strane ale celkom sympaťák. Ono, prvá polka sa nesie v typickom komedionálnom duchu a aj keď sa to násilným činom, ktorá prináša smrť, zmení, čiastočný komedionálny podtón ostáva. To, či policajt vie karate, nechám na každého, ako to posúdi. Ja som ale pod pojmom karate čakal určite viac ako nepodarené výkopy s nízkou výškou, kopy pod pás a narábanie s drevenými vešiakmi, ako keby to boli nundžaky. Odhliadnúc od týchto nepodarkov a komédií ale niečo film prínaša. Niečo milé, teplé, pohodové - niečo, čo v dnešných filmov už nie je možné vidieť, a to ani v tých japonských.(20.3.2016)

 • Milodar
  *

  Poněkud zoufalé dílko, jehož snad jedinou zajímavostí je svérázná postava policisty Katayamy. Šel by na něm vystavět „kultovní“ seriál, podobně jako Dr. House na MUDr. Houseovi. To, co zde někteří kritizují, tj. nedostatek akčních scén, právě dodává filmu kouzlo. Tušíme, že Katayama je slušná mlátička, ale těšit se musíme až do konce. Akční scény jsou zajímavé amatérským pojetím. Neprůbojný naivka v teplákách, který neumí vyskočit na smrk, působí věrohodně. Příběh jako takový je nejspíš výtvorem dětí ve školní družině. Stejná je i kategorie diváků, kteří budou potěšeni.(1.2.2013)

 • keoma26
  ****

  ramínka na šaty jako smrtící zbraň, zavilej a mírně zavalitej polda pátrá po vzácném semínku, akce prokládaná humorem a dojetím ... dětská klasika, která by obstála i dnes, aspoň v to věřím, i když vzpomínkám se věřit nedá.(12.3.2009)

 • bolan
  *

  Kterej blb tomu dal ten název.(10.2.2011)

 • mira007
  **

  Jeden asi snad z pěti akčních filmů, který vysílali za komoušů v televizi. Já ho sice potkal později, ale tahle krimi drama komedie mi přišla slabá i v rámci nedostatkového žánru, který jsem jako malý zbožňoval. Krom názvu se mi do hlavy dostal i ten trik se šatním ramínekem ... od té doby už jsem nechtěl nunčaky nebo hvězdice, protože jsem zjistil, že mám šatní skříň plnou výzbroje ... :-).(9.7.2020)

 • inutihar
  **

  Jeden ze snímků, který je zajímavý hlavně proto, že asi už můžeme jen spekulovat, z jakého důvodu se vůbec dostal do filmové distribuce socialistického Československa... A proč zrovna druhý díl vícedílné série?(13.2.2017)

 • FRANTACZ1
  ***

  Příběh jednoduchý, ale uchopitelný, i když pojetí naroubované hodně příkře a hrubě.(16.4.2013)

 • vaska
  **

  nooo.....není to úplně špatné,ale Sonny Chiba je jen JEDEN!!!STREETFIGHTER and spol.forever!(1.6.2011)

 • Selous_Scout
  odpad!

  Nejblbější film dějin, pokud tedy vyloučíme tzv. alternativní kinematografii. Neexistuje prostě nic podobného, a to ani vzdáleně, co by bylo tak neuvěřitelně pitomé, a to měřeno libovolnými parametry. Kdo nemá příležitost tento japonský skvost vidět, shlédněte prosím francouzský film Francie. Jest to též hovadina k pohledání. Vynásobte zážitek minus deseti a máte výsledný dojem z Policajta, co umí karate.(30.12.2015)

 • GameboyNES
  ***

  jako děcko jsem na tom byl několikrát v kině. Pamatuju si ikonický souboje s ramínkama :)(28.2.2020)

 • magic0
  ***

  Koncem 80. let si to pamatuji v televizi, nyní jsem na něj náhodou narazil. No tenkrát jsem byl ze snímku velmi nadšen a hlavně z příběhu a z scénky s ramínky. Po x letech jsem si film párkrát vybavil, ale nevěděl jsem o jaký jde a myslel jsem, že je to něco s Bruce Lee a nyní mně tento skvost padl po ruku. Ale bohužel jsem si to asi znovu pouštět neměl. Vzpomínky z dětství jsou ten tam. Pohyby akčního hrdiny mně přijdou jako by se učil od hlavního hrdiny z filmu Dünyayı Kurtaran Adam. Ale mohlo to být ještě horší. (28.10.2013)(28.10.2013)

 • musolini
  **

  Kdysi dávno,pár let po premiéře by to byly alespoň 4 hvězdy,jak jsem ten film,jako kluk měl rád.Dnes po letech a střízlivém rozumu jen 2,protože to je naivní film a taková komunistická klasika...(9.10.2015)

 • jerzy1976
  **

  Utkvěla mě jen bitka s ramínky na šaty...(21.5.2020)

 • Parabot
  ***

  "Takeši, ramínko!...to ne, dřevěný!" za těch spoustu let je uvedená hláška jediné, co si z filmu pamatuju. V dětských letech to byl ovšem kult.(17.2.2021)