poster

Ranní ptáče dál doskáče (festivalový název)

 • Itálie

  Mattino ha l'oro in bocca, Il

Komedie

Itálie, 2008, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lyncha
  **

  Co tím chtěli tvůrci říct? Nevím. Sledovala jsem den za dnem v životě Marco Baldiniho a čekala, kdy nastane nějaký zvrat. Marně. Jeho život mi nepřišel mimořádně zajímavý, jeho závislost na sázení nevypadala na plátně jako prokletí a jeho kariéra nijak závratně úspěšná. Nedá se říct, že by film nebyl zvládnutý po technické stránce, ale byl prostě o ničem.(14.7.2008)

 • Kordus
  ***

  Marco Baldini je blbec, který pomalu propadá své hráčské vášni a kupí se mu dluhy. Milióny a milióny lir (ještě té původní hodnoty, kdy jste jich za pár korun měli tisíc). A Marco Baldini je také klikař, kterému se neustále daří ukecávat své věřitele. Ať už jde o drobného podvodníka ze sázkové kanceláře nebo "strýce" Lina , jehož pochopové vám za den prodlevy v placení zlomí nohy. Nebo vás nechají vykopat si vlastní hrob... Film o Marcu Baldinim je podobný jako on sám - neustále se opakují stejné situace, prohraje, vykecá se, nějak to splatní, prohraje... Ale stejně se divák prokouše až na konec a ani ho ty ztracené dvě hodiny neštvou. Jenomže to je na soutěžní sekci dost málo...(6.7.2008)

 • Lish84
  **

  Moc jsem nepochopil, co tvůrcům na životních osudech jednoho rozhlasového moderátora přišlo tak úžasného, že se je rozhodli převést do filmu. Mohlo být zajímavé poznat zákulisí a chod rádia nebo se více dozvědět o sportovních sázkařích. Film se věnuje obojímu, ale ničemu pořádně a hlavně nijak zajímavě. Aspoň že je ve filmu pár docela vtipných okamžiků.(9.7.2008)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(25.6.2008)

 • matynka
  ***

  Celkem zajímavé. Ale mohlo to být i zajímavější, zvlášť po přečtení textu distributora jsem očekávala víc. Všechno bylo zobrazeno jen povrchně, ničím se film nezabýval do hloubky, přitom ale stačilo jen málo - zbytečně film nenatahovat a neopakovat pořád dokola to samé. Moderátoři v rádiích jsou ukecaní všude, nejen v Itálii, a sázkaři existují taky. Příběh hlavního hrdiny rozhodně není mimořádně zajímavý, jak distributor slibuje...(12.7.2008)