poster

Skoro celá pravda

 • Francie

  La vérité ou presque

 • anglický

  True Enough

Drama / Komedie

Francie, 2007, 95 min

 • Terva
  **

  Chcete celou pravdu ? Mě to nebavilo. Dvě hvězdy za Karin Viard v roli Anne. Scénář : Jérôme Beaujour a Sam Karmann. Podle románu Stephena McCauleyho. Kamera : Matthieu Poirot-Delpech. Hudba : Pierre Adenot(3.8.2011)

 • matynka
  ****

  Film sice po čase úspěšně opustí vaši paměť, aniž by v ní cokoliv zanechal, bezprostředně po jeho shlédnutí se vám ale bude líbit. Zajímavě propletené vztahy, skvělé dialogy. Jen škoda, že je tolik podobný Paříži, a to nejen herci, ale i tématem (vztahy, vztahy a zase vztahy). Vedle ní se totiž nemá šanci prosadit.(12.7.2008)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(25.6.2008)

 • Dan9K
  ***

  Po téměř všech stránkách nezajímavý film o ničem, jehož dialogy jsou ale natolik dobře napsané, že to člověka baví. Ale nečekejte, že si snímek výrazněji zapamatujete.(11.7.2008)

 • KatRi
  *****

  Sam Karmann přivezl do Karlových Varů podařený film zobrazující tragikomičnost rodinných, mileneckých i přátelských vztahů. Ústřední postavou je po úspěšné kariéře bažící moderátorka lokální televizní stanice. Kolem ní se rozehrávají příběhy lidí, kteří se nějakým způsobem ocitnou v její blízkosti - ať je to rodina, nebo spolupracovníci. Z Francie do Ameriky, kde Anna žije, přijíždí také postarší gay, který zde hodlá psát biografii o jazzové zpěvačce Pauline Andertonové. A právě ten je pro ni zásadní, přes počáteční nesrovnalosti nacházejí jakousi společnou řeč a Anne poznává, že všechno se nemusí dělat jen pro zisk a úspěch. A všichni v tomhle filmu tak trochu lžou, někteří více, jiné méně. Jedni z vlastní slabosti a kvůli nevěře, druzí, aby právě projevili sílu uchránit letité tajemství. A v tom je ten kontrast. Jednotlivé příběhy nejsou nikterak převratné, ale společně vytvářejí působivou, ba dokonce dokonalou mozaiku, která z filmu dělá záležitost, nad níž se musí přemýšlet ještě pár dní poté, co opustíte kino.(11.7.2008)

 • - Film byl natočen podle románu amerického spisovatele Stephena McCauleyho. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace