poster

Za sklem (festivalový název)

 • Chorvatsko

  Iza stakla

Drama / Psychologický

Chorvatsko, 2008, 80 min

 • DaViD´82
  ****

  Chorvatské Tajnosti z více pohledů. A až na příliš laciný, i když výtečně podaný, závěr je to snad i lepší. Právě díky fungujícímu rozložení pozornosti na více postav.(8.7.2008)

 • pm
  ****

  Za sklem: nevěra, zbabělost být odpovědní za city druhých, rozklad rodinných hodnot a vztahů. V hlavní roli Leon Lučev a skleněné okenní tabule, které alespoň pro mne zde symbolizují náš přístup k životu i citům: hloupě se domníváme, že všichni, které milujeme, s námi zůstanou navěky, že to, co právě dnes prožíváme, je to nejzásadnější, a že ty, které jsme k sobě připoutali, smíme vnímat s chladným odstupem, ne-li jim přímo ubližovat...a ono během vteřiny se vše, co jsme mohli zkusit slušně vyřešit, rozsype jako sklo a zmizí v nenávratnu.(16.7.2009)

 • Naslund
  **

  Rozvrácená rodina, nepříjemné charaktery (snad s výjimkou manželky hlavního záporáka), žádný pořádný děj a nicneříkající konec. Pro mě emociálně sterilní záležitost a kromě několika scén nuda. Nejlepší scénou je pak vášnivá manželská erotická scéna, kterou by mohly jiné filmy závidět. Nikdy jsem však neměl zájem sledovat běžný svět kolem mě i na plátně, takže jsem možná příliš subjektivní. Kdo podobné sociální filmy nevyhledává, asi by jej měl opatrně překročit.(17.7.2008)

 • Ekser
  ****

  Čo k tomu dodať, s citmi sa neradno zahrávať . Herecké výkony sú presvedčivé, a čo sa konca týka, tak pravdu povediac, nečakal som taký záver.(8.7.2009)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(25.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace